Do czego można używać domenę internetową?

Promocja na hosting WordPress

Definicja domeny internetowej

Domena internetowa to adres w sieci Internet, który może zostać powiązany z różnymi zasobami, np.: strony internetowe, poczta e-mail lub inne usługi internetowe (np. komunikatory internetowe, które umożliwiają korzystanie z adresów domen). Adres domeny może być zbudowany wyłącznie z liter, cyfr oraz myślnika.

Rejestracja (kupno) domeny

Zamówienie i zarejestrowanie własnej domeny internetowej nie jest trudne. Decydując się na zaistnienie w sieci, powinieneś zastanowić się nad zakupieniem domeny. Wybierając nazwę domeny pamiętaj, że będzie ona wizytówką Twojej firmy lub strony prywatnej, wybierz więc nazwę, która będzie się kojarzyć z tematyką projektu, nazwą firmy lub typem działalności.

Domena na stronę WWW i pocztę e-mail

Adres domeny używany jest najczęściej podczas wpisania go w przeglądarkach internetowych (aby wyświetlić witrynę) lub w poczcie e-mail (aby wysłać wiadomość na wybrany adres e-mail). Do opublikowania strony WWW pod własnym adresem internetowym lub utworzenia skrzynek e-mail z adresem domeny wymagane jest posiadanie domeny internetowej.

Tworzenie skrzynek e-mail z adresem domeny

Za pośrednictwem panelu administracyjnego hostingu (np. cPanel) możesz utworzyć konta pocztowe, które będą funkcjonowały na Twoim hostingu w Domenomania.pl. Jeśli przypiszesz do hostingu domeny, to utworzone konta pocztowe będą korzystać z adresów przypisanych domen (np. podczas wysyłania i odbierania poczty e-mail).

Tworzenie dodatkowych subdomen w adresie domeny

Każdy właściciel domeny może utworzyć subdomenę, ponieważ subdomena to adres, który zbudowany jest z nazwy Twojej domeny. Zatem subdomena to jest adresem utworzonym w ramach istniejącej już domeny głównej. Jeśli jesteś właścicielem domenymojadomena.pl i chciałbyś uruchomić bloga, możesz zrobić to z wykorzystaniem subdomeny, dzięki czemu Twój blog będzie dostępny pod adresem: blog.mojadomena.pl.

Tworzenie i posiadanie subdomen jest bezpłatne i może być to najłatwiejszy sposób na znalezienie nowego adresu pod nowy projekt. Jeżeli jesteś abonentem domeny, to zawsze możesz w jej ramach utworzyć subdomeny, aby np. używać ich przy swoich projektach.

Konfiguracja i rekordy domeny

Ruch w Twojej domenie determinowany jest przez ustawienia rekordów domeny. To rekordy domeny kierują “ruch w Twojej domenie” we wskazane miejsce. Za każdym razem, gdy użytkownik Internetu wywołuję Twoją domenę lub, gdy wysyłasz / odbierasz pocztę e-mail z adresem Twojej domeny, to między innymi podczas każdego wywołania strony i wysyłania e-mail generowany jest ruch w Twojej domenie.

Publikacja strony WWW pod adresem domeny

Publikacja plików strony WWW na hostingu polega na połączeniu się z serwerem FTP i przesłaniu plików witryny do katalogu, który znajduje się na serwerze. Połączenie i wysłanie plików na hosting możesz wykonać na kilka sposobów.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl