Czy potrzebuję hosting internetowy?

Promocja na hosting WordPress

Hosting jest potrzebny, jeśli chcesz opublikować stronę WWW lub utworzyć skrzynki e-mail, np. z adresem domeny.

Najprostszą definicję hostingu można przedstawić jako miejsce, na który przesyłasz pliki, które będą udostępniane w Internecie. Następnie domena może zostać połączona z hostingiem w celu udostępniania zawartości hostingu pod krótkim adresem internetowym lub w celu utworzenia skrzynek e-mail z adresem domeny (np. kowalski@mojadomena.pl).

Co to jest hosting lub serwer?

Pojęcia serwer i hosting są często stosowane zamiennie, gdyż kojarzone są z taką samą usługą. Serwer jest specjalnie skonfigurowanym komputerem, na który składają się zasoby takie jak: system operacyjny, pojemność, moc procesora czy pamięć. Na serwerze mogą zostać wydzielone konta hostingowe, które współdzielą zasoby serwera.

Hosting to miejsce na zewnętrznym serwerze, na który mogą zostać przesłane m.in. pliki niezbędne do utrzymania strony WWW, a także mogą zostać utworzone konta poczty elektronicznej. Hosting posiada prosty system zarządzania, ma przydzieloną określoną ilość zasobów serwera fizycznego oraz może mieć zdefiniowane własne ustawienia, które są niezależne w stosunku do innych kont hostingowych, znajdujących się na tym samym serwerze.

Hosting do strony internetowej

Na hostingu możesz utrzymywać pliki strony internetowej, które zostaną wyświetlone po wywołaniu domeny w przeglądarkach internetowych. Jednak na hostingu nie musisz utrzymywać tylko plików stron WWW, gdyż możliwe jest również publikowanie innych zasobów, np. pliki do pobrania dla innych użytkowników, zdjęcia czy filmy, które chcesz udostępnić rodzinie czy znajomym.

Hosting do poczty e-mail

Aby utworzyć skrzynkę e-mail, która będzie posiadała po znaku małpy (@) Twój adres domeny, należy posiadać: zarejestrowaną domenę oraz własny hosting. Oba te elementy możesz zamówić w Domenomania.pl:

Za pośrednictwem panelu administracyjnego hostingu (np. cPanel) możesz utworzyć konta pocztowe, które będą funkcjonowały na Twoim hostingu w Domenomania.pl. Jeśli przypiszesz do hostingu domeny, to utworzone konta pocztowe będą korzystać z adresów przypisanych domen (np. podczas wysyłania i odbierania poczty e-mail).

Ze skrzynki e-mail utworzonej na hostingu w Domenomania.pl możesz korzystać na wiele sposobów, np. wchodząc pod specjalny adres URL (tzw. Webmail), gdzie będziesz mógł zalogować się do swojej skrzynki pocztowej lub konfigurując program pocztowy na komputerze albo innym urządzeniu (np. smartfon).

Hosting dla strony opartej o WordPress

Hosting WordPress to usługa hostingowa dedykowana do obsługi systemu CMS WordPress. W teorii nadal pozostaje ona typową dla swojego rodzaju usługą hostingową, np. hostingu współdzielonego lub dedykowanego, w praktyce charakteryzuje się podwyższonymi parametrami bezpieczeństwa lub komponentami o podwyższonej wydajności. Zarządzany hosting WordPress koncentruje się w szczególności na samym systemie CMS WordPress.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl