Jak uzyskać kod AuthInfo dla domeny?

Promocja na hosting WordPres za 1 zł na 6 miesięcy

Proces przenoszenia domeny (transfer domeny) do innego operatora jest zawsze inicjowany przez nowego operatora, do którego chcesz przenieść domenę. Aby rozpocząć transfer domeny niezbędne jest posiadanie kodu AuthInfo.

W celu rozpoczęcia transferu domeny niezbędne jest uzyskanie kodu autoryzującego (Auth Code) dla Twojej domeny od Domenomania.pl i przekazanie go do nowego operatora.

Co to jest kod AuthInfo?

AuthInfo (znany również jako: kod autoryzujący, Authcode, EPP) to ciąg znaków, który możesz otrzymać od operatora domeny po wypełnieniu i wysłaniu formularza.

Każda domena posiada jeden kod autoryzujący. Podczas trwania abonamentu kod autoryzujący może zostać zmieniony przez operatora. Operator ma obowiązek wydania kodu AuthInfo w sposób bezpieczny na żądanie abonenta. Procedura wydania kodu autoryzującego transfer w Domenomania.pl jest bezpieczna i ma na celu zabezpieczenie abonenta domeny przed niepowołanym jego wydaniem.

Do czego czego służy kod Authinfo?

Jak sama nazwa wskazuje jest to kod autoryzujący domenę służący do rozpoczynania transferu domeny do innego operatora. Transfer przenosi obsługę bilingową domeny do innego operatora i oznacza, że przenoszona domena nie będzie już opłacana w Domenomania.pl.

Kod AuthInfo powinien być zabezpieczony i traktowany przez abonenta jako poufny, poza tym zdecydowanie nie powinien być przekazywany nieupoważnionym osobom. Kod wydawany jest tylko na żądanie właściciela domeny poprzez wypełnienie i przesłanie wniosku.

Kod authifno dla domen .eu możesz pobrać samodzielnie bezpośrednio z EURID (po zalogowaniu do swojego konta w systemie EURID).

Jak uzyskać kod AuthInfo w Domenomania.pl?

Pamiętaj, że w wielu przypadkach może okazać się wystarczająca zmiana delegacji domeny na serwery DNS zewnętrznego operatora, u którego jest utrzymywana docelowa strona WWW lub poczta e-mail. Zmiana delegacji domeny nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami, ani dodatkową autoryzacją klienta związaną z wypełnianiem oficjalnego wniosku.

Pobierz, wydrukuj i wypełnij formularz

 1. Pobierz formularz o wydanie kodu AuthInfo.

  Wypełnij wniosek o wydanie kodu AuthInfo, aby wykonać transfer domeny.

  Rys. Formularz wydania kodu autoryzującego.

 2. Wydrukuj, wypełnij i zrób zdjęcie/skan wypełnionego formularza o wydanie AuthInfo. Skorzystaj z zawartych na wniosku wskazówek, które ułatwiają prawidłowe uzupełnienie formularza.
 3. Skan uzupełnionego wniosku wyślij do nas na adres kontaktowy: bok@domenomania.pl. Pamiętaj, aby do wniosku dodać wymagane dodatkowe dokumenty.
 4. Po otrzymaniu wniosku na adres e-mail, przekazujemy go do rejestru nadrzędnego w celu wydania kodów Authinfo. Jeśli wniosek jest poprawnie wypełniony oraz zostały dołączone wymagane dokumenty, kody Authinfo zostaną wydane na autoryzowany dla domeny adres e-mail.
 5. Jeśli wypełniony wniosek będzie posiadał błędy lub nieścisłości, skontaktujemy się Tobą w celu ich wyjaśnienia.

Chcę przenieść domenę do Domenomania.pl od innego operatora

WAŻNE! Jeśli chcesz przenieść domenę od obecnego operatora do Domenomania.pl, to więcej informacji na ten temat znajdziesz w tym artykule:

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie