ERR_BLOCKED_BY_CLIENT – co to i jak naprawić?

Promocja na hosting WordPress

Korzystając z Internetu, często spotykamy się z różnego typu błędami. Jednym z nich jest  błąd ERR_BLOCKED_BY_CLIENT. Zobaczmy, co to i jak sobie z nim poradzić.

Co to błąd ERR_BLOCKED_BY_CLIENT i kiedy występuje?

Komunikat błędu o treści ERR_BLOCKED_BY_CLIENT jest dość powszechny. Może on jednak przybierać różne formy takie jak:

 • failed to load resource: net::ERR_BLOCKED_BY_CLIENT
 • chrome failed to load resource: net::ERR_BLOCKED_BY_CLIENT
 • woocommerce failed to load resource: net::ERR_BLOCKED_BY_CLIENT

Powyższy komunikat o błędzie można także napotkać w trakcie korzystania z popularnych serwisów takich jak YouTube i Facebook. Jego występowanie może być czasami uciążliwe, jednak sama treść komunikatu często wskazuje przyczynę jego występowania. Zazwyczaj błąd ten komunikuje nam, że nie da się wczytać określonego zasobu z serwera takiego jak plik multimedialny, obraz czy innego rodzaju plik.

Występowanie błędu ERR_BLOCKED_BY_CLIENT bardzo często wynika np. z literówki a adresie URL do konkretnego zasobu lub chwilowym braku dostępności określonego pliku. Gdy jednak się on powtarza i trwa dłużej, warto podjąć pewne kroki, które pomogą nam upewnić się, ze wina nie leży po naszej stronie.

ERR_BLOCKED_BY_CLIENT – jak naprawić?

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pozwalają na uporanie się z błędem ERR_BLOCKED_BY_CLIENT. Wykonanie ich pozwali Ci na upewnienie się, że problem nie dotyczy Twojego urządzenia i wywołany jest przez coś innego.

Tryb incognito w przeglądarce internetowej

Jeśli napotkałeś błąd „Nie udało się załadować zasobu: net::ERR_BLOCKED_BY_CLIENT”, nie musisz się martwić. Istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu, a w tym tekście przedstawione zostaną siedem metod.

Aby skutecznie rozwiązać problem, warto zapoznać się z każdą z proponowanych metod i wypróbować kolejne, jeśli poprzednie nie przyniosły efektu.

Pierwsza metoda polega na sprawdzeniu witryny w innej przeglądarce. Czasem bowiem ten błąd może być specyficzny dla konkretnej przeglądarki, co oznacza, że problem leży po stronie przeglądarki, a nie witryny. Sprawdzenie witryny w innej przeglądarce pozwoli wykluczyć tę przyczynę.

Drugą metodą jest wypróbowanie trybu incognito w przeglądarce, np. Google Chrome. Ten sposób może pomóc rozwiązać problem „żądania do serwera zostały zablokowane przez rozszerzenie”. Aby uruchomić tryb incognito, należy kliknąć ikonę menu w prawym górnym rogu przeglądarki, a następnie wybrać opcję „Nowe okno incognito” z menu rozwijanego.

Zresetuj przeglądarkę internetową do ustawień fabrycznych

Pierwszym krokiem do naprawy błędu ERR_BLOCKED_BY_CLIENT to zresetowanie ustawień przeglądarki internetowej. Niektóre przeglądarki internetowe posiadają taką konfigurację, które może uniemożliwić wyświetlanie pewnych zasobów. W tym wypadku warto wykonać reset ustawień przeglądarki do ustawień fabrycznych i w ten sposób sprawdzić czy problem został rozwiązany.

Pamiętaj, że przywrócenie ustawień fabrycznych przeglądarki spowoduje usunięcie wszelkich rozszerzeń i dodatków, które zostały doinstalowane do przeglądarki.

Częstym winowajcą jest także pamięć podręczna przeglądarki, zwłaszcza w przypadku Google Chrome. W tym wypadku warto także wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.

Zmień nazwy problematycznych plików

Jeśli problem z wyświetlaniem zasobów wynika np. z blokowania ich przez wtyczki do przeglądarek internetowych, to warto sprawdzić, jakie to rozszerzenia i jakie treści blokują. Częstym przypadkiem jest wtyczka Adblock, która potrafi blokować ładowanie się zasobów o określonych nazwach. Warto wtedy zmienić nazwy plików, które posiadają takie słowa jak „reklama” czy „promocja” w swoich nazwach. Gdy zlokalizujesz takie pliki, to postaraj się nadać im takie nazwy, które bardziej będą kojarzyły się z treścią artykułu, w którym się znajdują. W ten sposób unikniesz blokad zasobów, które w łatwy sposób można uniknąć.

Zbadaj swoją witrynę narzędziem do blokowania reklam

Wtyczki i narzędzia dodatkowych dostawców, które zostały doinstalowane do przeglądarki internetowej mogą przyczynić się do występowania błędu ERR_BLOCKED_BY_CLIENT. Dobrym programem do zbadania witryny jest Adblock , który jest bardzo popularny. Aby wykonać takie badanie, wykonaj kilka czynności:

 1. Zainstaluje rozszerzenie Adblock
 2. Przejdź do witryny, którą chcesz zbadać.
 3. Wciśnij przycisk F12 na klawiaturze, aby wyświetlić narzędzia deweloepra.
 4. Wybierz zakładkę: Adblock
 5. Odśwież odwiedzoną witrynę w celu ponownego załadowania treści.
 6. W zakładce „errors” możesz wówczas wyświetlić wszystkie błędy wygenerowane przez daną stronę internetową. Na liście powinny także pojawić się zasoby, które wywołują błąd ERR_BLOCKED_BY_CLIENT
  Jak sprawdzić co powoduje błąd ERR_BLOCKED_BY_CLIENT w Google Chrome?

Odblokuj reklamy na stronie internetowej

Jeśli masz problemy z dostępem do pewnej witryny, którą nie posiadasz, możesz dodać ją do listy uprawnionych do wyświetlania reklam Aby to zrobić, przejdź do ustawień Adblock Plus i wybierz Personalizuj z menu po lewej stronie. Następnie przewiń w dół i znajdź opcję „Zatrzymaj blokowanie reklam”. Tutaj możesz wpisać nazwę strony internetowej, którą chcesz odwiedzić w polu tekstowym i kliknąć OK! w celu dodania jej do listy dozwolonych. Pamiętaj jednak, że dodanie witryny do listy spowoduje wyłączenie blokowania reklam na tej stronie lub w witrynie. Powtórz czynność dla innych aplikacji do blokowania reklam.

Jeśli napotkasz błąd „ERR_BLOCKED_BY_CLIENT” na innej stronie internetowej, możesz skontaktować się z właścicielami i powiadomić ich o tym problemie. Powiadomienie witryny może pomóc w ustaleniu pierwotnej przyczyny. Pamiętaj, że każde z powyższych działań rozwiąże tylko problem w ograniczonym stopniu.

WordPress Err_Blocked_By_Client

Błąd „ERR_BLOCKED_BY_CLIENT” w WordPress często pojawia się na stronach internetowych, które korzystają z dodatków blokujących reklamy lub rozszerzeń bezpieczeństwa przeglądarki. Reguły te określają, co zostanie zablokowane na stronie internetowej, a jeśli zasoby spełniają kryteria blokady, uruchamiany jest filtr. W takim przypadku, zasoby nie będą dostępne dla użytkownika, a w konsoli Chrome pojawi się komunikat „ERR_BLOCKED_BY_CLIENT”.

Aby rozwiązać ten problem, można zastosować kilka metod. Najprostszym sposobem jest wyłączenie dodatku blokującego reklamy, który powoduje problem. Można również zarejestrować daną domenę na białej liście, aby umożliwić dostęp do zasobów. Debugowanie błędu jest jednak najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu. Niektóre dodatki pozwalają na zobaczenie, które reguły zatrzymują zasoby, co umożliwia zidentyfikowanie problemu. Można też zainstalować rozszerzenie ABP i sprawdzić, które filtry blokują zasoby.

Dzięki temu można zidentyfikować nazwę pliku, który uruchamia filtr i usunąć błąd. W każdym przypadku, należy pamiętać, że ERR_BLOCKED_BY_CLIENT jest wynikiem dodatku blokującego reklamy lub rozszerzenia bezpieczeństwa przeglądarki, a nie problemu z samą witryną WordPress.

Inne popularne błędy występujące w Internecie

W sieci Internet możesz spotkać również inne błędy, których rozwiązanie może być prostsze, niż myślisz. Zobacz, jak uporać się z popularnymi komunikatami błędów.

Błędy te mogą być spowodowane różnymi czynnikami, w tym problemami z konfiguracją serwera, problemami z łącznością sieciową oraz problemami po stronie klienta, takimi jak nieprawidłowe adresy URL lub nieprawidłowe parametry. Ważne jest, aby dokładnie rozwiązywać problemy z każdym komunikatem o błędzie, aby określić podstawową przyczynę i podjąć odpowiednie kroki w celu jej rozwiązania.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl