Co to jest błąd ERR_CONNECTION_REFUSED?

Promocja na hosting WordPress

Może zdarzyć się, że podczas próby uzyskania dostępu do witryny WordPress lub dowolnej witryny internetowej otrzymasz błąd ERR_CONNECTION_REFUSED informujący o tym, że witryna jest niedostępna.

Błąd ten pojawia się mimo że masz połączenie z Internetem. Błąd Err_Connection_Refused wskazuje na problem z połączeniem, który może pochodzić z przeglądarki lub serwer obsługujący witrynę próbujesz uzyskać dostęp.

Co to jest błąd ERR_CONNECTION_REFUSED?

Jednym z popularniejszych błędów występujących w oknie przeglądarki, który dotyka sporą część użytkowników Internetu jest komunikat „ERR_CONNECTION_REFUSED” czyli popularny błąd 102. Jego pojawienie się zwykle nie przynosi prostego rozwiązania jakim jest np. ponowne załadowanie strony lub ponownie próby dostępu w późniejszym czasie.

Komunikat błędu ERR_CONNECTION_REFUSED oznacza, że nie posiadasz uprawnień lub odmówiono Ci połączenia ze stroną internetową. jeśli korzystasz z Google Chrome, otrzymasz po prostu komunikat błędu 101. Mówi on że połączenie z docelową witryną nie jest dostępne lub nie jest możliwie w ogóle.

Przyczyna występowania tego błędu leży zwykle po stronie samego klienta (użytkownika) a co za tym idzie jego ustawień zapory, systemu operacyjnego lub przeglądarki internetowej, a nawet może wskazywać na złośliwe oprogramowanie lub błędy w połączeniu z siecią Internet.

W rzadkich przypadkach błąd może się pojawić, ponieważ sama witryna jest naprawdę niedostępna ale w takich okolicznościach Google Chrome i inne przeglądarki domyślnie korzystają z innych komunikatów błędów.

Sprawdź także czym jest : ERR_CONNECTION_TIMED_OUT

Co powoduje błąd odrzucenia połączenia?

Zgodnie z podstawowymi przyczynami występowania błędu będącymi również sposobem na zdefiniowane czym jest błąd ERR_CONNECTION_REFUSED możemy założyć wiele możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy.

Tak samo prawdopodobne wydają się w/w scenariusze w których doszło do nieprawidłowych ustawień połączenia sieciowego, w tym także konfiguracji narzędzi do jego nawiązania, ale także aktualności tych narzędzi.

Jedną z częstych przyczyn a zarazem rozwiązań problemu jest m.in. zaktualizowanie przeglądarki internetowej oraz sprawdzenie aktualnej bazy zabezpieczeń antywirusowych celem wyeliminowania złośliwego oprogramowania z urządzenia.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Jak naprawić błąd ErrConnectionRefused?

Jak w większości błędów przeglądarkowych tak i tym razem, rozwiązanie problemu należy zacząć od identyfikacji przyczyn jego powstania. A tym samym eliminacji możliwych przyczyn występowania błędu.

Z jednej strony tworzy to pewien proces który może odłożyć w czasie uzyskanie dostępu do witryny, z drugiej strony, istnieje duże prawdopodobieństwo że rozwiążesz go samemu bez kontaktu z właścicielem strony internetowej.

Sprawdź metody naprawienia błędu ERR_CONNECTION_REFUSED:

  1. Sprawdź czy możesz uzyskać dostęp do innych witryn internetowych: najprościej zrobisz to próbując wczytać inną witrynę lub skorzystać z takich narzędzi jak strona: https://downforeveryoneorjustme.com/ gdzie sprawdzisz czy masz dostęp do sieci Internet.
  2. Zrestartuj połączenie sieciowe: po prostu uruchom ponownie modem lub router, aby odświeżyć ustawienia sieciowe i ponownie nawiązać połączenie i dostęp do sieci Internet. To nie jest rozwiązanie większości problemów, ale stanowi jedno z podstawowych działań jakie możesz wykonać zaraz po stwierdzeniu błędu wczytywania strony internetowej.
  3. Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki internetowej: przeglądarka Google Chrome tak jak inne przeglądarki internetowe korzystają z pamięci podręcznej, przechowując informacje i historie przeglądanych stron, pliki cookie i statyczne treści.

    Dane przechowywane w pamięci podręcznej mogą stanowić problem i ograniczyć wczytywanie witryny wyświetlając stan nie będący jej faktycznym odzwierciedleniem w chwili naszego działania. Możliwym rozwiązaniem, aby naprawić komunikat o błędzie ERR_CONNECTION_REFUSED jest wyczyszczenie pamięci podręcznej w przeglądarce.

  4. Wyłącz zabezpieczenia sieciowe i oprogramowanie antywirusowe: nie jest to rozwiązanie bezpieczne, ale może okazać się bardzo skuteczne w ocenie sytuacji i rozwiązaniu problemu. Programy antywirusowe i inne zabezpieczenia sieciowe działają sprawnie, ale nie są nieomylne lub mogą faktycznie zablokować, np. treści, które są uznane za niebezpieczne.

    Większość programów antywirusowych celowo i jawnie udostępnia opcje tymczasowego wyłączenia zapory właśnie po to, aby rozwiązywać takie problemy jak występowanie błędu ERR_CONNECTION_REFUSED.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl