Jak zablokować reklamy w Google Chrome?

Promocja na hosting WordPress

Wyświetlanie reklam na stronie internetowej to szansa dla wielu firm na zaprezentowanie swojej oferty i sprzedaż produktów. To nieodłączny element sieci Internet, który każdego dnia nabiera coraz to nowszych form wyświetlania banerów reklamowych i treści sponsorowanych.

O ile dla jednego użytkownika może to stanowić ciekawą prezentację oferty, coraz więcej osób traktuje reklamy jako nachalny dodatek. Dowiedz się jak szybko zablokować reklamy w Google Chrome.

Reklamy w Google Chrome – informacje podstawowe

Wyświetlanie reklam w przeglądarkach internetowych nie jest spowodowane samym działaniem przeglądarki co witrynami, które zawierają w sobie kod odpowiedzialny za prezentację banerów reklamowych. Przeglądarka internetowa sama w sobie nie posiada wbudowanych mechanizmów wyświetlania reklam, ani też zwykle nie blokuje ich domyślnie, chociaż może ograniczać ich wyświetlanie lub blokować niebezpieczne witryny.

Przeglądarka Google Chrome umożliwia blokowanie reklam na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim możesz skorzystać z dostępnych opcji w samej przeglądarce Google Chrome. W dedykowanej do tego sekcji Reklamy możesz aktywować opcję Zablokowane w witrynach, które wyświetlają natrętne lub wprowadzające w błąd reklamy. Nie jest to jednak narzędzie idealne, dlatego większość użytkowników decyduje się skorzystać z dodatku AdBlock.

Adblock to jeden z najbardziej udanych programów blokujących reklamy na świecie. Ponad 100 milionów użytkowników ufa, że ​​blokuje reklamy podczas surfowania po Internecie i jest to najpopularniejszy bloker reklam w Chrome. Pozwala nie tylko blokować reklamy statyczne, ale również wyskakujące okienka, nawet w serwisach YouTube, Facebook i innych.

W przeglądarce Google Chrome możesz również oprócz blokowania samych reklam, nałożyć blokadę na całą stronę internetową:

Jak zablokować reklamy w Chrome – Adblock?

Przeglądanie Internetu będzie znacznie łatwiejsze i płynniejsze po zablokowaniu wyświetlania wszystkich niechcianych wyskakujących reklam. Zainstaluj dodatek Adblock do Google Chrome i włącz blokowanie reklam w przeglądarce internetowej:

 1. Uruchom Google Chrome i przejdź do opcji > Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. Na dole strony kliknij Otwórz Chrome Web Store lub od razu kliknij tutaj.
 3. Wyszukaj rozszerzenie AdBlock – najlepszy bloker reklam.
 4. Kliknij Dodaj do Chrome.
  Zainstaluj AbBlock - najlepszy bloker reklam w przeglądarce internetowej
 5. Potwierdź instalację AdBlock.
  Aby dodać rozszerzenie musisz potwierdzić instalację blokera reklam

To wszystko. Blokowanie reklam w Google Chrome jest już aktywne.

Możesz szybko przejść do ustawień Adblock lub wyłączyć jego działanie w dowolnym momencie, także dla wybranych witryn. Skorzystaj w tym celu z opcji Rozszerzenia w przeglądarce Google Chrome, a następnie rozwiń menu opcji wybranego dodatku.

Wybierz rozszerzenie AdBlock i rozwiń menu dostępnych opcji

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w Webmail

Korzystając z poczty e-mail oraz innych usług internetowych warto zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa. Ważne zatem jest, aby przy...

Co zrobić, jeśli wtyczki nie są kompatybilne z najnowszą wersją PHP?

Każdy właściciel strony opartej na WordPressie zdaje sobie sprawę z ogromnej korzyści, jaką przynoszą wtyczki. Te małe dodatki umożliwiają...

Czy warto czyścić pliki pamięci podręcznej oraz plików cookie?

Wielu użytkowników internetu prawdopodobnie słyszało o plikach pamięci podręcznej i plikach cookie, ale czy wiedzą, jak ważne jest ich...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl