Co to jest WordPress?

WordPress to system, który został stworzony po to, aby zarządzanie treścią na stronie WWW było jak najłatwiejsze. WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią, który na to pozwala. Ogromną jego zaletą jest możliwość skorzystania z wtyczek i rozszerzeń, które często są udostępniane bezpłatnie przez autorów.

System zarządzania treścią (ang. CMS) pozwala na samodzielną edycję treści publikowanej na stronie internetowej bez konieczności posiadania wiedzy informatycznej (np. programowania). Publikacja i modyfikowanie wszelkich treści, np. tekstów, obrazów, tabel oraz zdjęć ogranicza się najczęściej do klikania przycisków. Nie musisz w tym celu znać języków HTML czy PHP. Przykładowo, podczas publikacji nowych tekstów używasz przycisków do formatowania tekstu (np. pogrubianie, wstawianie odnośnika), które są bardzo podobne do tych z oprogramowania WORD.

WAŻNE! WordPress został stworzony po to, aby ułatwić zarządzanie swoją stroną internetową

System zarządzania treścią jak sama nazwa wskazuje, pozwala na łatwe zarządzanie każdą treścią, którą chcesz dodać na swoją stronę WWW. Począwszy od tekstów, grafik, tabel oraz wszystkich innych elementów, którymi chcesz dzielić się na swojej stronie internetowej. Łatwy proces instalacji i zarządzania treścią przy systemie WordPress sprawiają, że jest on w chwili obecnej najpopularniejszym tego typu systemem i większość stron WWW w Internecie jest budowana właśnie na nim.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie