Co to jest WordPress – jak korzystać?

WordPress to system, który został stworzony po to, aby zarządzanie treścią na stronie WWW było jak najłatwiejsze. WordPress jest najpopularniejszym systemem zarządzania treścią, który na to pozwala. Ogromną jego zaletą jest możliwość skorzystania z wtyczek i rozszerzeń, które często są udostępniane bezpłatnie przez autorów.

System zarządzania treścią (ang. CMS) pozwala na samodzielną edycję treści publikowanej na stronie internetowej bez konieczności posiadania wiedzy informatycznej (np. programowania).

WordPress to łatwe zarządzanie swoją stroną WWW

Publikacja i modyfikowanie wszelkich treści, np. tekstów, obrazów, tabel oraz zdjęć ogranicza się najczęściej do klikania przycisków. Nie musisz w tym celu znać języków HTML czy PHP. Przykładowo, podczas publikacji nowych tekstów używasz przycisków do formatowania tekstu (np. pogrubianie, wstawianie odnośnika), które są bardzo podobne do tych z oprogramowania WORD.

System zarządzania treścią jak sama nazwa wskazuje, pozwala na łatwe zarządzanie każdą treścią, którą chcesz dodać na swoją stronę WWW. Począwszy od tekstów, grafik, tabel oraz wszystkich innych elementów, którymi chcesz dzielić się na swojej stronie internetowej. Łatwy proces instalacji i zarządzania treścią przy systemie WordPress sprawiają, że jest on w chwili obecnej najpopularniejszym tego typu systemem i większość stron WWW w Internecie jest budowana właśnie na nim.

Wybierz hosting pod WordPress

Hostingi idealne dla WordPress znajdziesz w Domenomania.pl. Są one dostępne w dwóch wariantach. Pierwszy wariant pracuje w oparciu o dyski HDD i oferuje powierzchnię od 50 GB. Największą zaletą tego typu hostingów internetowych jest bardzo atrakcyjna cena abonamentowa. Dużym minusem z kolei jest nieco wolniejsze działanie w porównaniu do dysków SSD.

Do uruchomienia strony internetowej opartej o silnik WordPress możesz potrzebować też domeny. Zarejestruj domenę w Domenomania.pl, aby Twoja strona była dostępna pod krótkim adresem.

Logowanie do WordPress jest bardzo proste. Sprawdź, jak zalogować się do panelu administracyjnego Twojej strony opartej na WordPressie. Po zainstalowaniu WordPress, domyślny adres do panelu administracyjnego jest taki sam dla wszystkich instalacji, czyli: mojadomena.pl/wp-admin

Zasadniczo do uruchomienia strony internetowej opartej o CMS WordPress wystarczy posiadać domenę oraz hosting WordPress, tj. hosting dostosowany do obsługi CMS. Domena i hosting stanowią fundamentalny zestaw, który pozwoli Ci pojawić się w sieci Internet w postaci witryny internetowej oraz unikalnej poczty e-mail.

Nieograniczona ilość WordPress w Domenomania.pl

Wybierając hosting w Domenomania.pl, otrzymujesz możliwość stworzenia nielimitowanej liczby baz danych oraz kont FTP. Oznacza to, że na jednym serwerze w Domenomania.pl możesz zainstalować nieograniczoną ilość WordPress’ów. Hosting w Domenomania.pl jest profesjonalny, gdyż jeśli nie chcesz instalować WordPress ręcznie, to możesz skorzystać z autoinstalatora, dzięki któremu instalacja ogranicza się do kilku kliknięć myszy.

Istnieją różne sposoby na zaznaczenie swojej obecności w sieci, jednak założenie firmowej strony WWW w dalszym ciągu jest jednym z najskuteczniejszych rozwiązań, które pozwalają na dotarcie do nowych klientów i budowanie swojej pozycji na rynku. Jednak by strona mogła przynosić zamierzone efekty, najpierw musi pojawić się w sieci – instalacja WordPress na serwerze nie jest skomplikowanym zadaniem i nie wymaga rozbudowanej wiedzy technicznej.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl