Ile kosztuje hosting?

Hosting internetowy pozwala na zbudowanie strony internetowej i przechowywanie wszystkich niezbędnych plików na zewnętrznych serwerach. Wybór odpowiedniego pakietu nie jest prostym zadaniem, dlatego w tym artykule odpowiemy na pytanie ile kosztuje hosting, a także jaki pakiet będzie najkorzystniejszym wyborem na początek.

Hosting internetowy – dlaczego jest taki ważny?

Hosting internetowy jest kluczowy do zbudowania własnej strony internetowej. Zakup pakietu u dostawcy powoduje, że otrzymujemy dostęp do serwera, gdzie możemy przechowywać swoje pliki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że pracuje on bez przerwy, dlatego nie trzeba obawiać się, że o danej godzinie strona internetowa przestanie działać. Zakup odpowiedniego hostingu internetowego przede wszystkim decyduje o tym, jak twoja strona będzie funkcjonować. Sprawdzone serwisy mają najwyższej jakości serwery, które są w stanie pracować pod bardzo dużym obciążeniem. Tym samym prowadząc sklep internetowy, czy serwis informacyjny nie musisz obawiać się, że niespodziewanie witryna przestanie funkcjonować.

Hosting u solidnego dostawcy gwarantuje również pełne bezpieczeństwo. Zdarza się, że strony internetowe przechowują wrażliwe dane klientów. Zabezpieczenie ich jest bardzo ważne. Może się okazać, że oszczędzając kilka złotych na hostingu narazisz siebie i swoich klientów na cyberataki przestępców. Warto unikać takich sytuacji decydując się na sprawdzone rozwiązania.

Droższy czy tańszy – jaki hosting wybrać?

Czynnikiem często decydującym o wyborze hostingu jest jego cena. Czy warto stawiać na najtańsze pakiety? Odpowiedź brzmi – tak, jeśli piszesz bloga lub prowadzisz stronę internetową, gdzie raczej nie będziesz wrzucać zbyt dużych plików. Przestrzeń na poziomie 50 GB w zupełności wystarczy. Hosting zdjęć i plików z taką ilością miejsca dla zwykłego użytkownika będzie w zupełności wystarczający.

Małe firmy mają przed sobą nieco bardziej wymagające zadanie. Przykładem mogą być chociażby sklepy internetowe, które potrzebują zdecydowanie więcej miejsca. Platforma sprzedażowa, filmy promocyjne, a także zdjęcia nie zajmują mało. Pakiet hostingu www o pojemności 100 GB lub nawet 150 GB będzie odpowiedni. Czasami warto zostawić sobie nawet niewielki zapas miejsca, ponieważ po jakimś czasie może okazać się on bardzo przydatny.

Różnice pomiędzy cenami hostingów nie są duże. Za podstawowy pakiet z 50 GB przestrzenią zapłacisz już od 89 złotych w skali roku. Pakiety biznesowe zaczynają się od 169 rocznie za 100 GB dostępnego miejsca oraz od 199 złotych rocznie za 150 GB przestrzeni. W takim wypadku warto rozważyć, czy najbogatsza opcja nie będzie najlepszym rozwiązaniem.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru hostingu?

Hosting strony www to nie tylko powierzchnia. Niektóre serwisy wprowadzają ograniczenia związane z liczbą kont pocztowych oraz rocznym transferem. W takim przypadku rozwój strony internetowej będzie stał pod znakiem zapytania, bo za kilka miesięcy będziesz musiał już kupić nowy pakiet. Na szczęście są operatorzy, którzy w pakietach oferują takie opcje bez limitu. Warto zwrócić na to uwagę, bo korzyści są duże i na pewno przełożą się na lepsze wyniki.

Warto zadbać również o bezpieczeństwo. Strona internetowa powinna być zabezpieczona certyfikatem SSL. Szyfrowanie danych sprawia, że hakerzy i osoby niepożądane nie dostaną się do prywatnych danych klientów. Ceny certyfikatów SSL rozpoczynają się już od 9,99 złotych netto, a czasami są również dodawane jako gratis z niektórymi pakietami.

Przeglądając oferty hostingów spójrz również, czy dostawca gwarantuje wsparcie techniczne. Problemy związane ze stroną mogą wystąpić i to jest zupełnie normalne. Ważne jest, aby specjaliści byli ci w stanie pomóc szybko uporać się z problemami. Nieprzewidziane sytuacje zdarzają się również w weekendy, dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy pomoc techniczna funkcjonuje nie tylko w dni robocze.

Postaw na sprawdzonych dostawców

Hosting internetowy nie jest drogi i tak naprawdę utrzymanie serwerów kosztuje zaledwie kilka złotych w skali miesiąca. Oprócz wybrania dobrych parametrów pakietu spójrz na to, czy dany usługodawca cieszy się dobrymi opiniami. Nierzetelne firmy w swoich pakietach zawierają ukryte koszty, które pojawiają się dopiero po dokonaniu płatności. W razie wątpliwości skontaktuj się z obsługą i dopytaj o wszystkie interesujące cię informacje związane z zakupem hostingu.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Redis w WordPress – co to i jak uruchomić?

Zastosowanie Redis jest jedną z najlepszych metod, aby przyspieszyć działanie witryny opartej o WordPress. W tym wypadku ważne jest, aby...

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl