Co powinien zawierać bezpieczny hosting?

Promocja na hosting WordPress

Hosting jest niezbędnym elementem podczas tworzenia strony internetowej. Wielu dostawców oferuje różne pakiety hostingowe skierowane do konkretnych użytkowników. Hosting w Domenomania.pl to bezpieczny wybór dla każdego, nie tylko ze względu na jakość oferowanych usług, ale również na kwestie bezpieczeństwa, które gwarantowane są na najwyższym poziomie.

Do czego mi hosting i dlaczego powinien być bezpieczny?

Hosting to miejsce na zewnętrznym serwerze, do którego przesyłane są pliki niezbędne do utrzymania strony WWW, a także poczty elektronicznej. Na hostingu umieszczane są przez Ciebie i składowane też w inny sposób dane, których bezpieczeństwo powinno mieć dla Ciebie szczególne znaczenie.

Z tego powodu Domenomania.pl jako dostawca profesjonalnych usług hostingowych stale monitoruje stan serwerów swoich klientów, np. pod względem występowania złośliwego oprogramowania. Klienci, którzy zdecydowali się na hosting w Domenomania.pl mogą też liczyć na bezpłatne certyfikaty SSL oraz na gwarancje bezpieczeństwa danych, które zapewniane są przez zaawansowane systemy anty-wirusowe oraz anty-malware.

Co wpływa na to, że hosting w Domenomania.pl jest bezpieczny?

Zaawansowany system operacyjny

Hosting w Domenomania.pl obsługiwany jest przez zaawansowany system operacyjny, którego główne cechy to:

  • Poprawiona stabilność dzięki ograniczeniu zasobów, które może wykorzystać każdy pojedynczy użytkownik – przy hostingu współdzielonym najczęstszą przyczyną przestojów jest pojedyncze konto, które spowalnia działanie wszystkich innych kont znajdujących się na serwerze. Zastosowane na hostingu w Domenomania.pl oprogramowanie cPanel z CloudLinux wykorzystuje innowacyjną technologię Lightweight Virtual Environment (LVE), która gwarantuje stabilność dla każdego utworzonego konta współdzielonego na serwerze.
  • Zaawansowane zabezpieczenia serwerów – dzięki unikalnej technologii CageFS używany przez nas system CloudLinux hermetyzuje każdego klienta, uniemożliwiając użytkownikom zobaczenie się nawzajem i przeglądanie ich poufnych danych. Zapobiega to również wielu rodzajom popularnych ataków hakerskich.
  • Zwiększona wydajność serwera – system podczas monitorowania, powstrzymuje zbędne skoki wykorzystania zasobów. Dzięki czemu CloudLinux eliminuje potrzebę pozostawiania zasobów serwera w stanie bezczynności.
  • Dostępność i wsparcie dla wielu wersji PHP – system CloudLinux wraz z oprogramowaniem cPanel umożliwia elastyczność podczas wybierania wersji PHP. Obejmuje to wersje 4.4, 5.2, 5.3, 5.4 i 5.5, a także ponad 50 rozszerzeń PHP i możliwość dostosowania ustawień za pomocą pliku php.ini.
  • Zwiększony poziom bezpieczeństwa – współdzielone środowisko hostingowe różni się od wszystkich innych i jądro systemu CloudLinux bierze to pod uwagę. Z tego powodu zastosowana jest zaawansowana ochrona przed atakami z użyciem łączy symbolicznych czy exploitów. System ogranicza widoczność ProcFS tylko do tego, co jest konieczne – dzięki czemu konta hostingowe w Domenomania.pl są bezpieczniejsze.

Darmowe certyfikaty SSL, które niczym nie różnią się od płatnych

SSL (ang. Secure Socket Layer) to powszechnie stosowany protokół sieciowy, który pozwala na nawiązywanie bezpiecznych połączeń i przesyłanie zaszyfrowanych danych pomiędzy serwerem, a użytkownikami końcowymi.

Darmowy certyfikat SSL (np. Let’s Encrypt dla DirectAdmin lub Sectigo generowany przez usługę AutoSSL dla cPanel) różni się od płatnego certyfikatu głównie tym, że jest on przyznawany na krótszy okres (np. 3 miesiące) oraz nie posiada gwarancji. Darmowe certyfikaty SSL najczęściej należą do typu DV (Domain Validation). Posiadając hosting w Domenomania.pl otrzymujesz bezpłatne certyfikaty SSL dla każdej domeny przypisanej do serwera (zarówno jeśli posiadasz panel cPanel lub DirectAdmin).

W przypadku, gdy posiadasz cPanel na swoim hostingu, to darmowy certyfikat SSL generowany jest przez usługę AutoSSL, dzięki czemu nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych operacji, aby uzyskać certyfikat SSL (nie musisz go generować, ani instalować), gdyż wszystko dzieje się automatycznie dla każdej domeny przypisanej do hostingu w cPanelu.

Natomiast, jeśli posiadasz DirectAdmin, to darmowy certyfikat Let’s Encrypt możesz aktywować po zalogowaniu do panelu. Certyfikaty Let’s Encrypt są ważne tylko przez 90 dni, ale posiadając hosting w Domenomania.pl są one automatycznie odnawiane, aby zapewnić ciągłość działania.

Zaawansowany system anty-wirusowy oraz anty-malware

Jako dostawca profesjonalnych usług hostingowych stale monitorujemy stan serwerów naszych klientów pod względem występowania złośliwego oprogramowania.

O bezpieczeństwo plików znajdujących się na koncie hostingowym naszych klientów dba między innymi oprogramowanie Imunify360.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl