Jak opublikować stronę internetową?

Promocja na hosting WordPress

Co zrobić przed opublikowaniem strony WWW?

Jeśli posiadasz już aktywny hosting w Domenomania.pl, to pierwszymi operacjami jakimi powinieneś się zająć to m.in.: przypisanie domeny do hostingu, opublikowanie plików strony internetowej w katalogu na serwerze lub skierowanie ruchu poczty e-mail na Twój hosting w Domenomania.pl.

Korzystając z hostingu w Domenomania.pl masz możliwość stworzenia swojej strony WWW za pomocą intuicyjnego kreatora stron. Kreator WWW dodawany jest do każdego pakietu hostingowego bezpłatnie! Oznacza to, że każdy klient Domenomania.pl, który posiada hosting ma zagwarantowany dostęp do kreatora stron internetowych.

Hosting jest doskonałym wyborem, jeśli chcesz opublikować swoją stronę WWW w Internecie. Nie musisz decydować się na postawienie własnego lub zakup drogiego serwera dedykowanego – w wielu przypadkach wystarczy hosting współdzielony.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Publikacja strony WWW

Masz serwer wirtualny? Opublikuj swoją stronę WWW. Po zakupie serwera nadchodzi czas, w którym trzeba uruchomić własną stronę WWW. Jej publikacja w większości przypadków jest bardzo prosta i polega jedynie na przekopiowaniu plików strony internetowej z Twojego komputera na zakupione konto hostingowe. Pliki stron internetowych umieszcza się w katalogu „public_html” (skrót „www”).

Klient FTP

Najpopularniejszym sposobem na połączenie się oraz przeglądanie zawartości konta hostingowego jest korzystanie z klienta FTP. Programy te są z reguły proste w obsłudze oraz dostępne za darmo. Z popularnych programów polecamy korzystanie z następujących rozwiązań:

Po uruchomieniu klienta FTP wystarczy, że wprowadzisz dane dostępowe do swojego konta hostingowego i wówczas możesz przeglądać i modyfikować jego zawartość.

Menedżer plików

W każdym panelu administracyjnym możesz skorzystać z menedżera plików. Dzięki niemu w sposób bardzo intuicyjny możesz opublikować swoją stronę w Sieci. W tym celu wystarczy, że zalogujesz się do swojego panelu administracyjnego (cPanel lub DirectAdmin) i skorzystasz z sekcji „Menedżer plików”.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Jak założyć stronę WWW?

Strona internetowa jest bardzo ważnym punktem w rozwoju naszego biznesu. Dzięki niej możemy dotrzeć do większej liczby Klientów. Strona WWW to...

Jak zalogować się do poczty e-mail?

Korzystając z usług hostingowych w Domenomania.pl masz możliwość korzystania z poczty e-mail. Aby zacząć korzystać z konkretnej skrzynki...

Dlaczego wiadomości e-mail docierają z opóźnieniem?

Poczta e-mail to w dzisiejszych czasach usługa, z której korzysta większość osób. Ważne zatem jest, aby korzystać z usług poczty e-mail...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl