Jak sprawdzić adres hostingu w cPanel?

Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy

Po zalogowaniu do cPanel, możesz sprawdzić przypisany adres do swojego serwera (nazwę hosta oraz adres IP). Może być to przydatne, jeśli chcesz skonfigurować rekordy domen w taki sposób, aby skierować domenę na Twój hosting w Domenomania.pl.

Pakiety hostingowe w Domenomania.pl nie posiadają unikalnego IP. Możesz wykupić unikalny adres IP, który zostanie przypisany do Twojego konta hostingowego – w tym celu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta. Wszystkie pakiety serwerów VPS mają przydzielony unikalny adres IP.

Sprawdzanie adresu hostingu w cPanel

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź po prawej stronie ekranu sekcję: Informacje ogólne. Znajdziesz w niej takie pozycje jak:
  • Domena podstawowa – jest to nazwa Twojego serwera, którą wybrałeś podczas zamawiania hostingu w Domenomania.pl. Przykładowo: jeśli podczas rejestracji hostingu wybrałeś nazwę: „kowalski”, to w tym miejscu będzie wyświetlana domena podstawowa w postaci: „kowalski.domenomania.eu”.
  • IP Address – jest to udostępniony adres IP, pod którym Twój hosting jest dostępny w Internecie.

   Adres IP może być przydatny podczas konfiguracji rekordów A w celu skierowania ruchu WWW w domenie na Twój hosting w Domenomania.pl.

  Jak sprawdzić host lub adres IP hostingu przez cPanel?

Do czego może być potrzebny adres hostingu?

Poznanie adresu swojego hostingu może być przydatne podczas konfiguracji rekordów domen, np. w celu skierowania rekordu A lub rekordu MX na Twój hosting w Domenomania.pl.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy