Edycja rekordu A przy domenie przez cPanel

Promocja na hosting WordPress

Edycja rekordu A przy domenie może być przydatna, jeśli posiadasz domenę i przypisałeś ją do hostingu przez panel administracyjny (np. cPanel). Po przypisaniu domeny do hostingu, tworzony jest domyślny rekord A, który później możesz zmodyfikować, np. jeśli chcesz przekierować cały ruch w domenie na inny serwer, a pocztę e-mail pozostawić na hostingu, do którego przypisana jest domena.

WAŻNE! W poniższym artykule znajdziesz instrukcje jak zmodyfikować domyślny rekord A, który tworzony jest po przypisaniu domeny do hostingu w cPanel. Jeśli chcesz dodać nowy rekord A przy domenie, skorzystaj z artykułu: Jak dodać rekord A do domeny w cPanel?

Co to jest rekord A?

Rekord A służy do przypisywania domenie 32-bitowego adresu IPv4 (przy rekordzie AAAA jest to 128-bitowy adres IPv6). Po ustawieniu rekordu A, cały ruch w Twojej domenie zostaje przekierowany na wpisany adres IP. Rekord A jest jednym z najczęściej używanych rekordów, np. podczas tworzenia subdomen skierowanych na różne adresy IP.

Każda domena musi posiadać rekord A. Jego konfiguracja polega na skierowaniu domeny na konkretny adres IP serwera, przez który ma być obsługiwana. Rekord A może zostać dodany, np. w celu utworzenia subdomeny, skierowanej na wybrany adres IP.

Jak zmienić rekord A dla domeny w cPanel?

  1. Zaloguj się do cPanel.
  2. Po zalogowaniu się do panelu cPanel, w sekcji Domeny wybierz Edytor stref DNS.Aby zmienić wartość rekordu A w cPanel przejdź do sekcji: Domeny i kliknij: Edytor stref DNS.
  3. W kolejnym oknie kliknij przycisk: Zarządzaj, przy domenie, do której chcesz zmienić wartość dla rekordu A.Aby zmodyfikować rekord A przy domenie w cPanel, kliknij przycisk: Zarządzaj.
  4. Na liście wszystkich rekordów domeny, znajdź rekord A w kolumnie Typ i kliknij przy nim przycisk: Edytuj, aby przejść do modyfikacji jego wartości.

    Jeśli masz utworzonych wiele rekordów A (np. dla subdomen), to zwróć uwagę, przy którym rekordzie klikasz przycisk: Edytuj. Możesz to zweryfikować w kolumnie: Nazwa.

    Przy wybranym rekordzie A kliknij przycisk: Edytuj, aby przejść do jego modyfikacji.
  5. Na ekranie zostanie wyświetlony formularz edycji wybranego rekordu A. W zaznaczonym polu wpisz adres IP, na który chcesz skierować domenę i kliknij przycisk: Zapisz. Podczas modyfikacji rekordu A podaj adres IP, na który chcesz skierować ruch domeny.
  6. Po zapisaniu zmian przy rekordzie A, należy odczekać na propagację zmiany ustawień przy domenie w sieci Internet. Odświeżenie ustawień domeny może trwać nawet do 1 godziny, ale z reguły trwa krócej (zależy na ile jest ustawiony TTL dla domeny). Podczas propagacji ustawień domeny, ruch może być obsługiwany zarówno przez stary jak i nowy adres IP (w zależności od lokalizacji serwera, który łączy się z Twoją domeną).

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl