Czy serwer ma unikalny adres IP?

Określenie unikalny adres IP oznacza, że hosting posiada przypisany jeden adres IP, który nie powtarza się przy hostingu innego klienta. Oznacza to, że Twoje usługi są dostępne w Internecie pod jednym adresem IP (np. 213.184.28.3) i możesz do nich odwoływać się (np. rekordem A) za pomocą tego adresu IP.

Jeśli posiadasz serwer VPS w Domenomania.pl, to gwarantujemy unikalność adresu IP dla takiej usługi. Adres IP z przyczyn technicznych może zostać zmieniony, jednak taka operacja nie zostanie zrealizowana bez Twojej wiedzy. Co to jest i jak sprawdzić adres IP hostingu?

Czy usługi w Domenomania.pl mają unikalny adres IP?

  • Pakiety hostingowe: Blog, Website, Portal, Personal, Business, Premium nie posiadają unikalnego adresu IP. Oznacza to, że jeden adres IP może być współdzielony z innymi użytkownikami serwera, na którym znajdują się ich konta hostingowe. Jak sprawdzić adres IP hostingu w cPanel?

    WAŻNE! Jeśli Twój pakiet hostingowy nie posiada unikalnego adresu IP, to możesz wykupić unikalny adres IP, który zostanie przypisany do Twojego konta hostingowego. W tym celu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby sprawdzić czy możesz dokupić adres IP do Twojego hostingu.

  • Pakiety serwerów VPS: Personal Cloud VPS, Business Cloud VPS, Expert Cloud VPS, Personal Cloud VPS Pro, Business Cloud VPS Pro, Expert Cloud VPS Pro posiadają unikalny adres IP. Oznacza to, że każdy pakiet serwera VPS posiada swój jeden indywidualny numer IP, który nie powtarza się u innego klienta.

    WAŻNE! W przypadku serwerów VPS istnieje możliwość dokupienia tzw. pływających adresów IP (ang. floating IP), które umożliwiają przypisanie zmiennego adresu IP do dowolnego serwera. Dzięki temu możesz przypisać zmienny adres IP do serwera w jednej lokalizacji, a później ponownie przypisać go do serwera w innej lokalizacji. Aby uzyskać optymalny routing i opóźnienia, zmienne adresy IP powinny być używane w lokalizacji, w której zostały utworzone. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta w sprawie dokupienia floating IP.

Czy mogę dokupić unikalny adres IP?

Możliwość zakupienia do hostingu adresu IP, który będzie unikalny, zależy od ustawionej konfiguracji Twojej usługi. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta, aby wspólnie z naszym specjalistą sprawdzić czy możliwość wykupu unikalnego adresu IP jest dostępna dla Twojego hostingu.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie