Jak ustawić hasło na katalogu w cPanel?

Jeśli chcesz zabezpieczyć katalog na serwerze hasłem, aby tylko użytkownicy posiadający hasło dostępu mieli do niego dostęp, to możesz taką konfigurację wykonać za pomocą cPanelu. Zabezpieczanie folderu hasłem w cPanel to prosta sprawa. Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby sprawdzić jak ustawić hasło na katalogu w cPanelu.

Jak zabezpieczyć katalog hasłem w cPanelu?

  1. Zaloguj się do panelu cPanel.
  2. Przejdź do sekcji Pliki, a następnie wybierz opcję Ochrona prywatności katalogów.Jak ustawić hasło na katalogu w cPanel?
  3. Na kolejnej stronie wskaż, który folder chcesz zabezpieczyć.Jak zabezpieczyć katalog hasłem w cPanelu?
  4. W kolejnym oknie konieczne będzie utworzenie użytkownika z danymi dostępowymi do blokowanego folderu. W tym celu uzupełnij w sekcji Utwórz użytkownika login oraz hasło, a następnie kliknij przycisk Zapisz.Jak ustawić na katalogu hasło w cPanelu?
  5. Ujrzysz stronę z komunikatem potwierdzającym utworzenie użytkownika. Kliknij przycisk Wróć.Jak ustawić hasło na katalogu w cPanelu?
  6. Teraz zaznacz, iż chcesz chronić wskazany folder hasłem, nadaj mu nazwę, wybierz z dolnej sekcji nowo utworzonego użytkownika i kliknij przycisk Zapisz.Ustawianie hasła na katalogu w cPanelu
  7. To wszystko! Teraz przy próbie przejścia do zabezpieczonego folderu na stronie WWW zostaniesz poproszony o zalogowanie się.Katalog chroniony hasłem jak ustawić w cPanel

Posiadam DirectAdmin zamiast cPanel

Jeśli posiadasz inny panel administracyjny niż cPanel, to skorzystaj z instrukcji zabezpieczenia katalogu hasłem w DirectAdmin.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie