Jak dodać istniejącą instalację WordPress do autoinstalatora?

Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy

Do czego służy autoinstalator w cPanel?

Autoinstalator to intuicyjne narzędzie, które pozwala w prosty i szybki sposób zainstalować gotową aplikacje użytkową (np. CMS Joomla! lub WordPress) w ramach hostingu w Domenomania.pl. Sprawdź jak zainstalować WordPress przez autoinstalator. Podczas instalacji nie musisz samodzielnie tworzyć bazy danych oraz przechodzić wszystkich innych kroków jak przy ręcznej instalacji WordPress na serwerze.

Proces instalacji w autoinstalatorze jest maksymalnie uproszczony i wymaga jedynie podania kilku podstawowych informacji. Po chwili oprogramowanie jest gotowe do użycia. Aplikacje dostępne w ramach autoinstalatora, to narzędzia popularne, znane wielu użytkownikom na całym świecie, bogate w funkcjonalności, a zarazem proste w użyciu.

Jak dodać istniejącą instalację WordPress do autoinstalatora?

Jeśli zainstalowałeś popularną aplikację WordPress ręcznie bez użycia autoinstalatora, to możesz dodać taką istniejącą instalację do obsługi przez autoinstalator w cPanel.

Przykładowo, jeśli dodasz istniejący WordPress, będziesz mógł wykonywać poniższe operacje przy pomocy autoinstalatora (bez konieczności logowania się do WordPress):

 • zmiana loginu administratora do panelu administracyjnego WordPress (wp-admin),
 • zmiana hasła administratora do panelu administracyjnego WordPress (wp-admin),
 • włączenie i zarządzanie częstotliwością wykonywania automatycznych kopii zapasowych,
 • tworzenie klonów instalacji WordPress tej samej strony WWW (np. do testowania planowanych zmian),
 • uruchamianie i zarządzanie procesem aktualizacji systemu WordPress.

Aby dodać istniejącą już stronę WWW opartą o WordPress do autoinstalatora:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: Autoinstalator, następnie wybierz opcję: WordPress.
  Aby dodać istniejący WordPress do autoinstalatora, w cPanel znajdź sekcję: Autoinstalator aplikacji i kliknij opcję: WordPress.
 3. Na następnym ekranie w prawym górnym rogu przy przycisku: Instaluj tę aplikację kliknij trzy poziome kreski i wybierz podopcję: Importuj istniejące instalacje.
  W prawym górnym rogu ekranu kliknij trzy poziomie linie i kliknij: Importuj istniejące instalacje.
 4. Na ekranie znajdź sekcję: Z tego konta i kliknij przycisk: Kontynuuj.
  Znajdź sekcję: Z tego konta i kliknij kontynuuj, aby zaimportować istniejący WordPress do autoinstalatora.
 5. Na następnym ekranie w sekcji: Lokalizacja wybierz domenę, pod którą WordPress aktualnie działa oraz wskaż nazwę katalogu, w którym jest on zainstalowany. Po podaniu poprawnych danych lokalizacji istniejącej instalacji WordPress, kliknij przycisk: Importuj.
  Podaj informacje o lokalizacji WordPress, którego chcesz zaimportować (domena i katalog na serwerze FTP).
 6. Po udanym imporcie istniejącej instalacji WordPress zostanie przekierowany do ekranu: Moje aplikacje w autoinstalatorze, gdzie na liście będzie wyświetlona zaimportowana witryna oparta o WordPress.
  Po zaimportowaniu WordPress, zostaniesz przekierowany do ekranu: Moje aplikacje w autoinstalatorze.
 7. Od tej chwili możesz korzystać z dodatkowych opcji zarządzania WordPress za pomocą autoinstalatora w cPanel (bez konieczności logowania się do WordPress).

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami internetowymi, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy