Czy warto wybrać hosting SSD?

Hostingi SSD cieszą się coraz większą popularnością głównie ze względu na atrakcyjne ceny i zdecydowanie lepsze parametry, które pozwalają na zbudowanie strony internetowej. Sprawdź, dlaczego warto wybrać hosting SSD, a także na co warto zwracać uwagę podczas zakupu odpowiedniego pakietu.

Czym różni się hosting SSD od zwykłego hostingu?

Standardowe hostingi internetowe umożliwiają przechowywanie niezbędnych plików i danych na zewnętrznych serwerach, które pracują w oparciu o talerzowe dyski HDD. To doskonały wybór dla osób poszukujących sporej ilości miejsca w atrakcyjnej cenie. W parze z pojemnością nie zawsze idzie wysoka wydajność i dyski HDD mogą działać nieco wolniej, co w efekcie niesie za sobą spowolnienia lub nieoczekiwane problemy. Takie sytuacje zdarzają się rzadko, jednak wybierając pakiet oparty o takie rozwiązanie trzeba się z tym liczyć.

Hostingi w chmurze opierają się na dyskach SSD. W pełni elektroniczna konstrukcja pozwala na osiąganie wyższych transferów danych. Hostingi SSD to także gwarancja, że nie będziesz miał do czynienia z opóźnieniami, zacięciami czy kłopotami związanymi z działaniem serwera. Brak mechanicznych elementów to tajemnica niezawodności w dyskach SSD.

Hosting SSD to nie tylko same dyski, ale również odpowiednie wyposażenie serwera. Procesory najnowszej generacji i większa ilość pamięci RAM są kluczem do zbudowania stabilnej i szybkiej strony internetowej.

Dla kogo hosting SSD?

Wielu osobom wydaje się, że hosting SSD jest przeznaczony dla dużych firm IT, które szukają bezkompromisowych rozwiązań. Nic bardziej mylnego! Nawet podstawowe pakiety hostingów SSD znakomicie sprawdzą się w niewielkich firmach, czy startupach. Jeśli Twoje strony internetowe zawierają wiele kont pocztowych, a także są narażone na większe obciążenia, to hosting SSD spełni swoje zadanie. Stworzenie wielu stron w serwisie WordPress w oparciu o zewnętrzne dyski SSD jest znakomitym pomysłem. Jeśli zarządzasz wieloma serwisami i chcesz, aby działały one zawsze bezproblemowo, to warto zdecydować się na hosting SSD

Ceny hostingu SSD

Wbrew pozorom różnice cenowe pomiędzy hostingami SSD, a standardowymi nie są wcale duże. Oczywiście, tak jak pisaliśmy wcześniej – musisz liczyć się z tym, że pojemność takiego pakietu będzie nieco mniejsza. W zamian otrzymasz jednak zdecydowanie wyższą wydajność, która jest warta każdej wydanej złotówki. Ceny hostingów SSD rozpoczynają się już od kilkudziesięciu złotych miesięcznie.W skali roku za podstawowy pakiet zapłacisz nie więcej niż kilkaset złotych. Gwarancja bezpieczeństwa i bezproblemowego działania sprawia, że wydanie nieco wyższej kwoty w skali roku jest bardzo opłacalne.

Gdzie kupić hosting SSD??

Pamiętaj, że wybór najtańszego hostingu SSD nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Bardzo często wiele firm stosuje w swoich kalkulacjach „Overselling” i w efekcie może okazać się, że Twoja strona nie będzie działać tak jak należy. Sprzedawanie więcej zasobów niż potrafi obsłużyć cały serwer często skutkuje wolniej działającymi usługami lub częstymi kłopotami z ich funkcjonowaniem. Może się okazać również, że początkowo niska kwota abonamentu szybko musi zostać zamieniona na wyższą jeśli chcesz zachować odpowiednią jakość usługi. Ostatecznie roczny pakiet hostingu SSD będzie kosztował Cię znacznie więcej niż u innego dostawcy. Hosting SSD to nowoczesny sposób na zbudowanie strony internetowej. Coraz więcej użytkowników przekonuje się do tego rozwiązania. Warto pamiętać o tym by wybierać sprawdzone rozwiązania.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie