Czy warto wybrać hosting SSD?

Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy

Hosting SSD cieszy się coraz większą popularnością. Spowodowane jest faktem, że oferowany jest już w bardzo atrakcyjnych cenach, które nie odbiegają już tak znacznie o cen hostingu stron WWW opartego o klasyczne dyski HDD. Hosting SSD niejednokrotnie gwarantuje zdecydowanie lepsze parametry wydajności, które pozwalają na szybsze działanie strony internetowej. Sprawdź, dlaczego warto wybrać hosting SSD, a także na co warto zwracać uwagę podczas zakupu odpowiedniego pakietu.

Czym różni się hosting SSD od zwykłego hostingu HDD?

Standardowy hosting internetowy umożliwia przechowywanie niezbędnych plików i danych na zewnętrznych serwerach, które pracują w oparciu o talerzowe dyski HDD. To doskonały wybór dla osób poszukujących sporej ilości miejsca w atrakcyjnej cenie. Często oferty planów hostingowych opartych o dyski HDD gwarantują dużo dostępnej powierzchni dyskowej w stosunkowo niskiej cenie. W parze z pojemnością nie zawsze jesteśmy w stanie uzyskać maksymalną wydajność gdyż dyski HDD działają wolniej niż dyski SSD. Warto zwrócić uwagę, że nie tylko dysk twardy wpływa na szybkość działania usług hostingowych. Wybierając plan hostingowy warto zwrócić uwagę, aby opierał się on o szybki procesor oraz gwarantował dostęp do odpowiedniej ilości pamięci operacyjnej RAM. Procesory najnowszej generacji i większa ilość pamięci RAM są kluczem do zbudowania stabilnej i szybkiej strony internetowej.

HDD czyli „hard disk drive”

Dyski HDD do dyski starszego typu, w których dysk fizyczny obraca się i przechowuje dane. Z uwagi na specyfikę działania dyski HDD nazywane są dyskami talerzowymi. Oznacza to, że dysk musi fizycznie obracać się, aby uzyskać z niego dane. Tym samym zawsze występować będzie opóźnienie w dostępie do jego zawartości, na które wpływ ma ilość obrotów jakie może wygenerować dysk.

SSD czyli „solid state drive”

W przeciwieństwie do zwykłego dysku talerzowego, dyski SSD nie wiruje fizycznie w środku podczas swojej pracy. Wszystkie dane zawarte na dysku SSD przechowywane są w mikrochipach. Dzięki takiej konstrukcji i braku ruchomych części, dostęp do danych jest znacznie szybszy względem klasycznego dysku twardego.

Dla kogo hosting SSD?

Jeszcze niedawno wielu osobom wydawało się, że hosting SSD jest przeznaczony dla dużych firm IT oraz osób, dla których wyższa wydajność była istotniejsza niż cena. Nic bardziej mylnego! Pakiety hostingu SSD znakomicie sprawdzą się w niewielkich firmach, czy startupach, a także w przypadku osób prowadzących bloga czy niewielką stronę WWW. Jeśli Twoje strony internetowe zawierają wiele kont pocztowych, a także są narażone na większe obciążenia, to hosting SSD spełni swoje zadanie. Stworzenie wielu stron w serwisie WordPress w oparciu o dyski SSD jest znakomitym pomysłem i pozytywnie wpłynie na szybkość ich działania. Jeśli zarządzasz wieloma serwisami i chcesz, aby działały one zawsze bezproblemowo, to warto zdecydować się na hosting SSD.

Ceny hostingu SSD

Wbrew pozorom różnice cenowe pomiędzy hostingami SSD, a standardowymi nie są wcale duże. Oczywiście, tak jak pisaliśmy wcześniej – musisz liczyć się z tym, że pojemność takiego pakietu będzie nieco mniejsza. W zamian otrzymasz jednak zdecydowanie wyższą wydajność, która jest warta każdej wydanej złotówki. Ceny hostingów SSD rozpoczynają się już od kilku złotych miesięcznie. W skali roku za podstawowy pakiet zapłacisz nie więcej niż kilkaset złotych. Gwarancja bezpieczeństwa i bezproblemowego działania sprawia, że wydanie nieco wyższej kwoty w skali roku jest bardzo opłacalne.

Gdzie kupić hosting SSD??

Pamiętaj, że wybór najtańszego hostingu SSD nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Bardzo często wiele firm stosuje w swoich kalkulacjach „Overselling” i w efekcie może okazać się, że Twoja strona nie będzie działać tak jak należy. Sprzedawanie większej ilości zasobów niż ogólna wydajność całego serwera często skutkuje wolniej działającymi usługami lub częstymi kłopotami z ich funkcjonowaniem z uwagi na występowanie np. tymczasowych i sporadycznych obciążeń serwera z uwagi na chwilowy zwiększony ruch. Może się okazać również, że początkowo niska kwota abonamentu szybko musi zostać zamieniona na wyższą jeśli chcesz zachować odpowiednią jakość usługi. Ostatecznie roczny pakiet hostingu SSD będzie kosztował Cię znacznie więcej niż początkowo zakładałeś. Hosting SSD to nowoczesny sposób na zbudowanie strony internetowej. Coraz więcej użytkowników przekonuje się do tego rozwiązania. Warto pamiętać o tym by wybierać sprawdzone rozwiązania i dostawców, którzy gwarantują wydajny hosting stron WWW.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie
Promocja hosting za 1 zł na 6 miesięcy