Jak stworzyć własną stronę WWW w cPanel? Dzięki wbudowanemu narzędziu do tworzenia stron internetowych w panelu nie jest konieczne posiadanie wiedzy z zakresu programowania. Aby przejść do kreatora stron WWW z sekcji Oprogramowanie wybierz RVsitebuilder.

Na kolejnej stronie podaj nazwę nowego projektu i kliknij przycisk Utwórz. Możesz także wypełnić dodatkowe pola, ale nie są one obowiązkowe.

Po wczytaniu się galerii motywów wybierz interesujący Cię motyw graficzny swojej nowej strony WWW. Do dyspozycji masz różne kategorie widoczne po lewej stronie ekranu.

Po wybraniu motywu zostaniesz przeniesiony na stronę edytora graficznego, gdzie specjalny samouczek wyjaśni Ci do czego służą poszczególne narzędzia i sekcje edytora.

Po przejściu samouczka możesz przystąpić do uzupełniania strony o własne treści.

W prawym górnym rogu edytora znajdują się trzy przyciski, które pozwolą Ci na zapisanie projektu, jego podgląd oraz publikację.

Po zakończeniu prac nad swoim projektem kliknij przycisk Opublikuj. W kolejnym okienku wskaż pod jakim adresem ma funkcjonować Twoja nowa witryna. Może ona wskazywać na Twoją główną domenę lub jej podfolder. Następnie kliknij przycisk Publikuj. W kolejnym kroku edytor przygotuje stronę do publikacji.

To wszystko! Po zakończeniu publikacji Twoja nowa strona WWW będzie dostępna pod wybranym przez Ciebie adresem.