Błąd 554 5.7.1 (You are not allowed to connect)

Błąd 554 5.7.1 (You are not allowed to connect) może wystąpić podczas wysyłania wiadomości e-mail na określone adresy e-mail. Wówczas nadawca wiadomości otrzymuje komunikat o niepowodzeniu dostarczenia w postaci kodu błędu: 554 5.7.1.

Problem ten w skrócie oznacza odrzucenie połączenia przez serwer pocztowy odbiorcy i oznacza, że nadana wiadomość do niego nie dotarła. Skorzystaj z poniższego artykułu, aby sprawdzić potencjalne przyczyny i rozwiązania błędu 554 5.7.1 przy wysyłce poczty e-mail.

Co oznacza błąd 554 5.7.1?

Błąd 554 5.7.1 objawia się też komunikatem o treści: You are not allowed to connect. Jest to powszechny błąd związany z usługą poczty e-mail, który najczęściej występuje, gdy użytkownicy wysyłają wiadomość e-mail do domeny zewnętrznej, ale serwer pocztowy nadawcy nie może połączyć z serwerem pocztowym odbiorcy i przekazać do niego wiadomości e-mail.

Gdy połączenie z serwerem pocztowym adresata nie jest możliwe, wówczas nadawca może otrzymać informacje o niepowodzeniu wysyłki z kodem błędu: 554 5.7.1. Wiadomość e-mail mogła również zostać niedostarczona z powodu odrzucenia połączenia przez serwer pocztowy odbiorcy.

Jeśli chcesz sprawdzić czy wysłana wiadomość została dostarczona do adresata, warto skorzystać z opcji dostępnej w panelu administracyjnym cPanel:

Przyczyny występowania błędu 554 5.7.1

Jeśli podczas wysyłki poczty e-mail otrzymujesz komunikat zwrotny (tzw. Mailer Daemon) o treści:

SMTP error from remote mail server after initial connection:
554 5.7.1 You are not allowed to connect.

To najczęściej oznacza on, że adres IP odpowiedzialny za wysyłkę poczty w Twojej domenie posiada niską reputację na liście RBL, np. firmy Symantec. Jeśli otrzymałeś taki komunikat zwrotny po wysyłce wiadomości, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta w celu rozwiązania problemu.

WAŻNE! Po wysłaniu zgłoszenia do Biura Obsługi Klienta nie zgłaszaj samodzielni prośby o usunięcie adresu IP, np. z listy firmy Symantec. Gdy administratorzy Domenomania.pl rozwiążą przyczynę, to takie zgłoszenie zostanie wysłane przez naszych administratorów.

Popularne błędy 554 5.7.1

Korzystając z poczty e-mail możesz napotkać także inne komunikaty błędów związane z wysyłka wiadomości, które również mogą być komunikowane kodem: 554 5.7.1.

Poniżej znajdziesz popularne przykłady innych błędów z kodem 554 5.7.1, występujące po wysyłce wiadomości e-mail, których nie udało się dostarczyć do serwera pocztowego odbiorcy.

 • 554 5.7.1 : Delivery not authorized
 • 554 5.7.1 : You are not allowed to connect
 • 554 5.7.1 : Client host rejected: Access denied
 • 554 5.7.1 : Service unavailable; Client host X.X.X.X blocked
 • 554 5.7.1 : Relay access denied
 • 554 5.7.1 : Recipient address rejected: Access denied
 • 554 5.7.1 : Message cannot be accepted, rules rejection
 • 554 5.7.1 : Message refused by Dictionary check
 • 554 5.7.1 : Relay Access Denied for One Domain
 • 554 5.7.1 : Message cannot be accepted, spam rejection
 • 554 5.7.1 : Message refused by DNSBL check
 • 554 5.7.1 : Sender address rejected: Access denied

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Inne popularne błędy występujące w Internecie

Korzystając z Internetu możesz spotkać również wiele innych błędów, których rozwiązanie może być prostsze niż myślisz. Poniżej znajdziesz opisy oraz wskazówki naprawy dla innych popularnych komunikatów błędów, na które możesz natknąć się w Internecie.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Jak usunąć informację “Dumnie wspierany przez WordPress”?

Stopka szablonu WordPress dostarcza zazwyczaj użytkownikom strony informacji na temat autora witryny i praw autorskich. Często zawiera także dane...

Jak automatycznie zalogować się do WordPress?

WordPress Toolkit to niezwykle intuicyjne narzędzie pozwalające na łatwe zarządzanie witrynami opartymi o system CMS WordPress. Dzięki niemu nie...

Jak dodać słowa kluczowe i meta opisy w WordPress?

W strategii SEO witryn internetowych ważnymi aspektami są opisy meta oraz słowa kluczowe. Ich odpowiednia konfiguracja i unikalność pozwala...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl