Błąd 413 (Request Entity Too Large) – co to i jak naprawić?

Promocja na hosting WordPress

Błędy związane z funkcjonowaniem stron internetowych maja różne formy. W przypadku WordPress wiele błędów jest łatwych do rozszyfrowania, i tak samo jest gdy natrafimy na błąd Request Entity Too Large. Błąd 413 – co to i jak naprawić?

Czym jest błąd 413 (Request Entity Too Large)?

Błąd HTTP 413 to błąd ściśle związany z  rozmiarem. Występuje on gdy do serwera wysyłamy żądanie, które jest zbyt duże lub gdy np. chcemy przesłać zbyt duży plik. Gdy rozmiar takie żądania przekroczy limit, który serwer może przetworzyć to wówczas mamy styczność z błędem 413 (Request Entity Too Large). Gdy się pojawi to w zależności od charakteru tego błędu serwer może całkowicie zakończyć połączenie, aby uniemożliwić wykonywanie dalszych żądań. Zobaczmy  z czego składa się ten błąd.

  • Status błędu 413: To jeden z błędów typu 4xx – oznacza on, ze wystąpił błąd pomiędzy przeglądarką użytkownika, a serwerem
  • Request Entity: „Entity” to jednostka. Problem związany jest w tym wypadku ilością danych jaką chcemy przesłać w danym żądaniu
  • Too Large: Zbyt duży – ilość przesyłanych danych jest zbyt duża dla danego serwera. Oznacza to, ze chcemy przesłać za duży plik względem limitu serwera.

Aktualnie błąd 413 (Request Entity Too Large) posiada nazwę: 413 Payload Too Large. Większość osób posługuje się jednak starszą nazwą.

Kiedy występuje błąd 413 (Request Entity Too Large)?

Błąd 413 (Request Entity Too Large) występuje w momencie gdy konfiguracja serwera uniemożliwia przetworzenie żądania o określonej wielkości. W tym wypadku serwer odrzuca połączenia, które generują przesyłanie np. zbyt dużych plików.

Hosting dla WordPress z wyjątkowo wysokimi parametrami wydajności na najszybszych dyskach SSD NVMe.

413 (Request Entity Too Large) – jak naprawić?

Aby naprawić błąd 413 (Request Entity Too Large) należy zwiększyć limit rozmiaru pliku, który może być wysyłany na serwer. W zależności od rodzaju serwera z jakiego korzystasz, zmiana taka może być dokonana w różny sposób.

Zmień ustawienia PHP

Nasze usługi hostingowe domyślnie posiadają limit przesyłanego pliku ustawiony na 512MB. Jest to bardzo wysoka wartość, dzięki której rzadko można spotkać błąd 413 korzystając z naszych usług hostingowych. W szczególności wysokie parametry wydajności posiada hosting dla WordPress, gdzie zadbaliśmy o każdy detal związany z wydajnością serwerów. Jeśli jednak chcesz dokonać modyfikacji ustawień PHP i jeszcze zwiększyć limit to możesz tego dokonać w panelu administracyjnym serwera:

Podczas modyfikacji zadbaj o poprawną konfiguracje parametrów:

  • max_execution_time – zalecamy ustawienie wartości 300 lub większej
  • post_max_size – domyślne ustawienia powinny gwarantować wartość 512MB
  • upload_max_filesize – domyślne ustawienia powinny gwarantować wartość 512MB

Warto pamiętać o tym, aby wartości post_max_sizeupload_max_filesize były sobie równe.

Edytuj plik functions.php dla WordPress

Jeśli Twoja witryna oparta jest o system WordPress to warto zmienić ustawienia w pliku functions.php. W tym celu zaloguj się na swój serwer i znajdź plik functions.php. Następnie przejdź do jego edycji.

Gdy plik functions.php będzie w trybie edycji, wpisz w nim wartość:

@ini_set( '_max_size' , '64M' );
@ini_set( 'post_max_size', '64M');
@ini_set( 'max_execution_time', '300' );

Zapis ten zwiększa maksymalny rozmiar wpisów WordPress oraz przesyłanych plików. Dodatkowo zwiększy limit czasu jaki serwer może poświęcić na wykonanie żądania. Edytując wpis możesz podać dowolne wartości, ale konfiguracja 64MB jest wystarczająca dla większości przypadków.

Zmodyfikuj plik .htaccess

Podobnie jak w przypadku pliku funkctions.php, możemy odpowiednio edytować zawartość pliku .htaccess, aby podnieść limity dla żądań w ramach strony internetowej. W celu edycji pliku .htaccess musisz zalogować się na swój serwer i odszukać plik ten w katalogu głównym domeny. Gdy już go odnajdziesz, przejdź do trybu edycji. Odszukaj wiersz, który zawiera:

Pod nim możesz bez probemu dopisać następujące wiersze:

php_value upload_max_filesize 64M
php_value post_max_size 64M
php_value max_execution_time 300
php_value max_input_time 300

Następnie zapisz plik. W ten sposób limity żądań zostały powiększone poprzez edycję pliku .htaccess. Pamiętaj, ze w tym przypadku także możesz podawać dowolne wartości.

Poproś o pomoc

Korzystając z profesjonalnych usług hostingowych w naszej firmie zawsze możesz skorzystać z pomocy naszych specjalistów. Jeśli zatem preferujesz, aby ewentualne problemy zostały rozwiązane przez nasz zespół, skontaktuj się z nami pod adresem: bok@domenomania.pl

Z przyjemnością pomożemy Ci rozwiązać problem związany z występowaniem komunikatu: 413 Request Entiry Too Large

Inne popularne błędy występujące w Internecie

W sieci Internet możesz spotkać również inne błędy, których rozwiązanie może być prostsze niż myślisz. Zobacz jak uporać się z popularnymi komunikatami błędów.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl