Jak dodać opinie Google na stronę WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Umieszczanie na swojej stronie internetowej opinii klientów jest dobrą metodą promowania swojej firmy i budowania zaufania. Opinie Google to jedne najpopularniejszych w Internecie opinii, z których korzysta bardzo wielu użytkowników. Zobacz, jak dodać opinie Google na stronę WordPress.

Czym są i dlaczego warto wyświetlać opinie Google?

Opinie Google to jedna z wielu usług oferowanych przez Google, która jest częścią platformy Moja Firma. Dzięki tej usłudze możesz w łatwy sposób wyświetlać opinie o swojej firmie za pośrednictwem wyszukiwarki Google. Funkcja ta daje możliwość dzielenia się z innymi potencjalnymi klientami swoimi odczuciami i wrażeniami, jakie odnieśli korzystając z usług firmy. Wszystkie opinie są ogólnodostępne, na które możesz także łatwo odpowiedzieć lub dodać własną opinię na dany temat.

Wyświetlanie pozytywnych opinii na temat firmy może w znaczny sposób zwiększyć zaufanie do twojej firmy. Przydatne jest to zwłaszcza w przypadku prowadzenia sklepu internetowego. Niemal 80 procent kupujących sprawdza opinie na temat danego produktu oferowanego w danym przedsiębiorstwie czy sprawdza opinie na temat danej firmy, zanim podejmie decyzje o zakupie. Ponadto pozytywne opinie na temat Twojej strony internetowej pozytywnie wpływa na jej pozycjonowanie. W tym wypadku im witryna ma więcej pozytywnych opinii, tym większa szansa, że znajdzie się wyżej w wynikach wyszukiwania Google. Algorytm Google ocenia twoją stronę według różnych wytycznych, a opinie mogą stanowić nawet 15 procent z nich.

Niemal 80 procent kupujących sprawdza opinie na temat danej firmy czy produktu w Internecie.

Jaki wpływ może mieć zatem wyświetlanie pozytywnych opinii na stronie WordPress?

 • wzrost zaufania odwiedzających
 • wzrost konwersji w sklepie internetowych
 • pozytywny wpływ na wyniki SEO

Gdzie umieszczać recenzje Google?

Recenzje Google powinny zostać umieszczane w witrynie w taki sposób, aby były łatwe do znalezienia, lecz nie zaburzały pozostałej zawartości strony. Do zamieszczania recenzji, można zastosować różne opcje. W przypadku wielu witryn opinie umieszczane są na stronie głównej serwisu. W przypadku sklepów internetowych często spotykamy także widoczne opinie na stronach produktowych. Działanie takie ma na celu to, aby odwiedzający zawsze widział, że znajduje się na stronie sprzedawcy, który posiada wiele pozytywnych opinii na swój temat.

Opinie Google powinny być umieszczane w widocznym dla odwiedzających miejscu. W ten sposób zapewnisz im łatwy dostęp do nich.

W przypadku witryn WordPress opinie w łatwy sposób mogą być zamieszczone na dole strony lub w sekcji widgetów. Można też stworzyć dedykowaną stronę, na której będą zamieszczane recenzje na temat firmy.  Potencjalni klienci odwiedzają takie strony, aby powymieniać się swoimi doświadczeniami z procesu zakupu czy poznać opinie na temat danej firmy.

Jak dodać opinie Google na stronę WordPress?

Opini wyświetlanych w Google nie można zwyczajnie skopiować i zamieścić w swojej witrynie WordPress. Dodanie ich nie jest jednak skomplikowane i można tego dokonać na 2 różne sposoby: poprzez edycję kodu HTML i skorzystanie z API Gogole lub poprzez użycie odpowiedniej wtyczki do WordPress. W ten sposób opinie będą pojawiać się automatycznie na Twojej stronie WWW wraz z ich pojawieniem się w Google. Zobacz, w jaki sposób można dodać recenzje Google na swoją stronę WordPress za pomocą wtyczki.

 1. Zaloguj się do WordPress
 2. Przejdź do sekcji „Wtyczki” i wybierz opcję: Dodaj nową
  Jak dodać nową wtyczkę w WordPress?
 3. W polu wyszukiwania wpisz: google reviews
  Jak wyszukać wtyczkę do opinii Google dla WordPress?
 4. Zainstaluj wtyczkę: Widget for Google Reviews
 5. Następnie Włącz wtyczkę.
  Jak włączyć wtyczkę Widget for Google Reviews?
 6. W lewym menu przejdź do sekcji: Google Reviews
  Gdzie znajdę wtyczkę Widget for Google Reviews w Kokpicie?
 7. Skonfiguruj wtyczkę i połącz ją ze swoim kontem Google w celu publikacji opinii Google na stronie WordPress.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl