Wtyczki do optymalizacji obrazów w WordPress

Promocja na hosting WordPress

Obrazy wstawione na stronie internetowej mogą poprawić wrażenia użytkowników odwiedzających Twoją witrynę – wzbudzić zainteresowanie, zatrzymać użytkownika lub pomóc w promocji firmy. Niepotrzebnie duże obrazy mogą przyspieszyć ładowanie strony, co negatywnie wpływa na SEO i powoduje frustrację odwiedzających.

Rozwiązaniem problemu jest optymalizacja obrazów, a więc ich odpowiednia kompresja czy zmiana formatu, zapewniająca mniejszą wagę pliku bez straty na jakości oraz dostosowanie obrazu do wymagań Internetu i urządzeń, na których są przeglądane. Sprawdź popularne narzędzia do optymalizacji zdjęć w WordPress.

Na czym polega optymalizacja zdjęć?

Optymalizacja obrazów to jeden z podstawowych kroków, który powinieneś poczynić w stronę optymalizacji prędkości ładowania i działania strony. Jest to ważne, jeśli zależy Ci na wysokiej optymalizacji SEO WordPress. To z kolei będzie miało ogromne znaczenie dla wygody używania witryny przez użytkowników oraz na pozycję w wynikach wyszukiwania.

Jeśli Twoja witryna posiada setki albo tysiące obrazów wczytywanych przez równie wielu użytkowników jednocześnie, może to negatywnie wpływać na szybkość ładowania strony WWW.

Jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego lub prowadzisz bloga, musisz dołączyć obrazy wysokiej jakości, aby zwiększyć zaangażowanie lub sprzedaż. Jednak wadą przesyłania zdjęć do witryny jest to, że mogą spowolnić jej czas ładowania (co również ma wielkie znaczenie).

Kompresja i optymalizacja przesyłanych obrazów to dwie podstawowe czynności, jakie powinna wykonać dobra wtyczka do optymalizowania obrazów. W ten sposób możesz zapanować nad wszystkimi obrazami w bibliotece mediów WordPress.

Optymalizacja obrazu zmniejsza rozmiar pliku, przyśpiesza czas ładowania, poprawia SEO, zwiększa współczynnik konwersji oraz upraszcza tworzenie kopii zapasowych. Programy do optymalizowania obrazów mogą działać online, przez co nie musisz wykonywać żadnych dodatkowych czynności, np. obsługiwać innych skomplikowanych programów.

EWWW Image Optimizer pozwala na zmniejszenie rozmiaru obrazów bez straty jakości

Popularne wtyczki WordPress do optymalizowania obrazów

Jeśli korzystasz z najnowszych wersji WordPress, to wiesz już, że korzystają one z nowoczesnego formatu plików obrazów WebP. Jeśli jednak w Twojej bibliotece mediów istnieje wiele starszych plików, skorzystaj z narzędzi do optymalizacji obrazów:

  • EWWW Image Optimizer: to popularna i jedna z najlepszych wtyczek do kompresji obrazów. Jest łatwa w użyciu i działa także dla plików przesyłanych na bieżąco. Możesz też łatwo skompresować i optymalizować obrazy, które już zostały dodane do biblioteki mediów wcześniej. Kompresja EWWW jest bezstratna, a dodatkowo wtyczka pozwala na optymalizację plików o nieograniczonym rozmiarze. Wersja premium API może obsługiwać pliki PNG, GIF i WebP.
  • ShortPixel: oferuje dwa różne rozwiązania kompresji obrazu – bezstratną i stratną. Pełna zaawansowanych funkcji, pracuje na wielu formatach kompresji oraz przechowuje oryginalne obrazy w osobnym folderze. Jest w pełni kompatybilna z WooCommerce, galerią NextGen i innymi popularnymi wtyczkami. Jeśli używasz Cloudflare jako CDN WordPress, możesz zintegrować usługę – co spowoduje automatyczne aktualizowanie obrazów o nowe wersje.
  • Compress JPEG & PNG Images: za działaniem wtyczki stoją twórcy popularnych narzędzi TinyPNG i TinyJPG. Pomimo, że wtyczka ma limit miesięczny obrazów jakie możesz skompresować bezpłatnie, to poza tym wszystkie jej funkcje są całkowicie darmowe. TinyPNG automatycznie kompresuje i zmienia rozmiar obrazów po przesłaniu. Posiada również opcje optymalizacji wcześniej przesłanych obrazów.
  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl