Site Kit od Google – co to i jak skonfigurować?

Promocja na hosting WordPress

Korzystanie z bezpłatnych narzędzi Google, takich jak: Google Analytics i Google Search Console pozwoli Ci lepiej poznawać odbiorców Twojej strony internetowej, jak również optymalizować dodawane treści i kontrolować ruch na stronie.

Bezpłatne narzędzia oferowane przez Google mogą naprawdę pomóc w osiąganiu wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania oraz przyciągać nowych użytkowników. Dzięki wtyczce Site Kit od Google dla WordPress konfiguracja Google Analytics i Google Search Console jest naprawdę prosta i szybka.

Google Analytics i Google Search Console

Bezpłatne narzędzia Google, takie jak popularne Google Analytics i Google Search Console, to niezawodne narzędzia pozwalające na analizę ruchu na stronie internetowej oraz kontrolę zainteresowania publikowanymi treściami wśród użytkowników.

Opanowanie analityki strony internetowej to podstawa strategii marketingu cyfrowego i optymalizacji SEO. Google udostępnia dwa rozbudowane narzędzia całkowicie za darmo, które pomogą Ci znaleźć cenne informacje o Twojej witrynie i osobach, które ją odwiedzają.

 • Google Analytics pozwala znaleźć odpowiedzi na dwa kluczowe pytania, dotyczące tego, kto korzysta z Twojej witryny internetowej oraz co znajduje po wejściu na nią. W obecnej formie działania tego narzędzia dowiesz się również, jaki był skutek wejścia, a więc co tak naprawdę użytkownik strony zrobił, gdy już się na niej znalazł, np. czy dokonał zakupu lub wszedł w interakcję z witryną.
 • Google Seach Console to narzędzie, które przede wszystkim pomoże Ci w ulepszaniu i optymalizacji Twojej strony internetowej. Dowiesz się z niego jakie występują na stronie błędy techniczne, jakie zapytania w wyszukiwarce powodują pojawienie się ruchu w Twojej witrynie, a także skąd pochodzą linki prowadzące do Twojej witryny.

WordPress to idealny system CMS do budowania różnego rodzaju stron, ale także przystosowany do łatwej optymalizacji i pozycjonowania. Dzięki dostępności tysięcy wtyczek możesz szybko zintegrować stronę internetową WordPress z zewnętrznymi narzędziami Google. Po prostu zainstaluj popularną wtyczkę Site Kit od Google i zaloguj się do swojego konta Google, aby podłączyć WordPress do narzędzi Google Analytics oraz Google Search Console.

Skorzystaj z Yoast SEO, aby wygenerować mapę witryny XML i przekazać ją do Google Search Console:

Site Kit od Google – co to i jak skonfigurować?

Wtyczka Site Kit od Google umożliwia szybką integrację z narzędziami Google, a także zwiększenie wydajności strony i sprawdzenie analityki, z poziomu panelu administratora WordPress. Pobieranie Google Site Kit, instalowanie go i konfigurowanie to prosty proces, z którym poradzisz sobie, nie posiadając wiedzy technicznej. Niektóre narzędzia mogą wymagać dodatkowej konfiguracji bezpośrednio w panelu Google, np. dodanie mapy witryny XML.

Narzędzia Google obsługiwane przez Site Kit to m.in.: Google Analytics, Google AdSense, Google Search Console, Page Speed Insights, Google Tag Manager oraz Optimize.

Wtyczka Site Kit od Google nie jest tak zaawansowanym dodatkiem, ale dostarcza niezbędnych informacji dla administratora strony. Przede wszystkim pomaga w integracji z narzędziami Google, do których masz dostęp także za pomocą dedykowanych paneli administracyjnych bezpośrednio w WordPress.

Jak zainstalować i uruchomić wtyczkę Site Kit by Google w WordPress?

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Zainstaluj wtyczkę Site Kit od Google i włącz ją.
 3. Rozpocznij konfigurację przy pomocy kreatora pierwszej konfiguracji.
  Rozpocznij konfigurację pierwszego narzędzia Google Search Console

Jak skonfigurować Google Search Console w Site Kit by Google w WordPress?

Po zainstalowaniu i uruchomieniu wtyczki Site Kit by Google, w pierwszej kolejności Twoja witryna zostanie przypisana do narzędzia Google Search Console. W tym celu będzie wymagane zalogowanie do konta Google, które już posiada dostęp do Search Console dla Twojej domeny.

 1. Kliknij przycisk: Start Setup i zaloguj się do swojego konta Google.
  Zezwól stronie internetowej na korzystanie z konta Google w Site Kit
 2. Wyraź zgodę na integrację narzędzi z witryną i kontem Google.
 3. W sekcji: Site Kit > Settings znajdziesz informacje o integracji.
  W ustawieniach Site Kit znajdziesz narzędzia analityczne, np. Google Search Console

Jak skonfigurować inne narzędzia w Site Kit by Google w WordPress?

W kolejnych krokach możesz zintegrować wtyczkę Site Kit by Google z innymi narzędziami oferowanymi przez Google.

 1. Przejdź do sekcji: Connect more services.
  Połącz inne narzędzia analityczne z wtyczką Google Site Kit w WordPress
 2. Wybierz nowe narzędzia do integracji.
 3. Powtórz czynność, logując się do konta Google i wyrażając zgodę na przeprowadzenie integracji z WordPress.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl