Jak dodać ikony do stron w WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Tworząc nowy wpis lub stronę w klasycznym edytorze treści WordPress koncentrujesz się przede wszystkim na dodawaniu tekstu. Warto zastanowić się nad dodaniem elementów graficznych, które mogą stanowić elementy wyróżniające dla treści. Ikony WordPress mogą także przełożyć się na lepsze wyniki SEO, dowiedz się, dlaczego i wprowadź je do swoich treści.

WordPress domyślnie nie oferuje żadnych dodatkowych znaków specjalnych, które mógłbyś umieścić w treści – dlatego korzystając z popularnej wtyczki: Better Font Awesome możesz wzbogacić CMS o ikony specjalne. Dowiedz się poniżej jak dodać ikony do podstron publikowanych WordPress.

Ikony graficzne w WordPress

Serwis Font Awesome udostępnia czcionki ikon wektorowych, które możesz szybko umieścić na swojej stronie internetowej. Za pomocą Better Font Awesome (wtyczki dostępnej w repozytorium WordPress) możesz szybko zintegrować swój CMS z tym serwisem i dodawać tysiące nowych elementów graficznych.

Ikony mogą stanowić uzupełnienie treści lub wyróżnik list i innych elementów. Mogą też być po prostu elementami graficznymi, które zastąpią obrazy i grafiki, które dodajesz do treści. Font Awesome liczy dziś prawie 7000 ikon, których z każdym dniem jest coraz więcej. Dodawaj je do treści, aby nadać im unikalny charakter i przyciągnąć uwagę odbiorców.

Integracja symboli i piktogramów z treścią witryny może poprawić jej atrakcyjność wizualną i organizację. Zamiast polegać na tradycyjnych wypunktowaniach, literach lub cyfrach, użycie czcionek ikon jest doskonałą opcją dla ikon witryn WordPress.

Czcionki ikon oferują kilka zalet w porównaniu z ikonami opartymi na obrazach, w tym krótszy czas ładowania dzięki zgodności ze standardowymi technikami zmiany rozmiaru CSS. Natomiast ikony graficzne mogą spowalniać szybkość strony, co może negatywnie wpływać na optymalizację SEO. Biorąc pod uwagę znaczenie szybkości w projektowaniu, użycie ikon Font Awesome może być idealnym rozwiązaniem poprawiającym wydajność Twojej witryny.

Jak dodać ikony w WordPress?

  1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
  2. Przejdź do sekcji: Wtyczki.
  3. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę: Better Font Awesome.
  4. Dodaj nowy lub edytuj istniejący wpis lub stronę.
  5. Dodaj nowy blok: Ikony (ang. Icon).
    Dodaj nowy blok Icon do treści aby wstawiać czcionki ikon
  6. Wybierz interesującą ikonę i określ jej wygląd: rozmiar, kolor lub własną klasę CSS.
    Wybieraj spośród tysięcy ikon, nadając im unikalny styl

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl