Jak optymalizować obrazy w LiteSpeed Cache?

Promocja na hosting WordPress

Dobrze zoptymalizowana witryna internetowa to duży krok, aby posiadać szybką i wydają stronę WWW. Wiedza odnośnie tego jak optymalizować obrazy w LiteSpeed Cache, przy jednoczesnym zastosowaniu odpowiedniego rozwiązania hostingowego możemy mieć pewność, że witryna będzie stabilna i odpowiednio szybka.

Optymalizacja strony internetowej to nie tylko kod witryny, ale także zdjęcia. Często testując stronę za pomocą narzędzia PageSeed Insights otrzymujemy ostrzeżenie dotyczące obrazów „Wyświetlaj obrazy w formatach nowej generacji”. Jak optymalizować obrazy w LiteSpeed Cache? Optymalizacja zdjęć WordPress nigdy nie była tak prosta!

Co to są obrazy w formatach nowych generacji?

Aktualnie w sieci najczęściej używane są obrazy z rozszerzeniami JPG oraz PNG. Od niedawna pojawił się nowy format zdjęć WebP, który został stworzony przez Google specjalnie z myślą o stronach internetowych.

Format ten gwarantuje mniejszą wagę pliku graficznego oraz obsługuje przeźroczystość. Zastosowanie tego formatu pozwala na zmniejszenie ogólnej wagi wszystkich zdjęć w witrynie i tym samym pozytywnie wpłynąć na szybkość ładowania strony internetowej.

Jak zoptymalizować zdjęcia w LiteSpeed Cache?

LiteSpeed Cache to wtyczka do optymalizacji strony internetowej, która daje olbrzymie możliwości. Posiada zbiór wielu funkcji, a jedną z nich jest optymalizacja zdjęć.

Dzięki zastosowaniu wtyczki LitesSpeed Cache dla WordPress jesteśmy w stanie w bardzo łatwy sposób dokonać pełnej optymalizacji zdjęć w witrynie internetowej. Ponadto możemy wygenerować format WebP, który wprowadzi dodatkową optymalizację.

Zainstaluj wtyczkę LiteSpeed Cache

Jeśli jeszcze nie posiadasz w swojej witrynie WordPress aktywnej wtyczki, zainstaluj ją. W tym celu wykonaj następujące czynności.

 1. Zaloguj się do Kokpitu WordPress
 2. Przejdź do sekcji: Wtyczki.
 3. Kliknij: Dodaj nową.Jak dodać wtyczkę w WordPress?
 4. W wyszukiwarce po prawej stronie wpisz frazę: LiteSpeed Cache i kliknij: Zainstaluj.
  Jak zainstalować LiteSpeed Cache?
 5. Po zainstalowaniu, Włącz wtyczkę.
  Jak aktywować LiteSpeed Cache?

Połącz witrynę z kontem QUIC.cloud

QUIC.cloud to usługa w chmurze, która wygeneruje dla Twojej witryny obrazy w formacie WebP. Cały proces będzie przebiegał w pełni automatycznie i warto w tym wypadku zastosować takie rozwiązanie w celu optymalizacji zdjęć. Wykonaj następujące czynności w celu połączenia swojej witryny z kontem QUIC.cloud.

 1. W sekcji „Domain Key” kliknij przycisk: Zażądaj klucz domeny
  Jak połączyć witrynę z QUIC.cloud?
 2. Następnie musisz poczekać około minuty, aż klucz domeny zostanie automatycznie wygenerowany. Po tym czasie odśwież stronę, a w polu Klucz domeny zobaczysz kilka gwiazdek. Gdy się to stanie kliknij przycisk „Link to QUIC.cloud”, aby połączyć swoją witrynę WordPress z kontem QUIC.cloud.
  Jak połączyć domenę z QUIC.cloud?
 3. Zostaniesz przeniesiony na stronę logowania w usłudze QUIC.cloud.
  Wpisz adres e-mail w formularzu logowania
 4. Z tej strony możesz zalogować się do istniejącego konta QUIC.cloud lub utworzyć konto za darmo. Następnie po zalogowaniu nastąpi automatyczny powrót do strony ustawień pamięci podręcznej LiteSpeed ​​Cache. Poprawne połączenie potwierdzi widoczność przycisku: Visit My Dashboard on QUIC.cloud
  Jak poprawnie połączyć witrynę z QUIC?

Uruchom optymalizację zdjęć w WordPress

Masz już przygotowane wszystkie narzędzia, aby w pełni wykonać optymalizację zdjęć w Twojej witrynie WordPress. Pozostało jedynie kilka czynności, aby uruchomić cały proces.

 1. W menu „LiteSpeed Cache” wybierz: Optymalizacja obrazów
  Jak włączyć optymalizację obrazów w LiteSpeed Cache?
 2. Przejdź do zakładki: Image Optimization Settings
  Jak wygląda sekcja Image Optimization Settings w LS Cache?
 3. Ustawienia w tej sekcji są domyślnie poprawne, jednak warto skorygować 2 parametry
  • Auto Request Cron ustawiamy na:
  • Zamiennik obrazów WebP ustawiamy na:
   Jak automatycznie generować format WebP dla obrazów w WordPress?
 4. Powyższe ustawienia spowodują automatyczne generowanie wersji WebP wszystkich obrazów wykorzystywanych przez witrynę oraz ich automatyczne przesyłanie do serwerów QUIC.cloud przy pomocy zadania CRON. Na początku będzie to 1 zdjęcie co 5 minut, ale z czasem ilość wysyłanych zdjęć jednorazowo do optymalizacji zostanie zwiększona do 200.
 5. Wyniki optymalizacji poszczególnych zdjęć widoczne będą w Bibliotece mediów w kolumnie: Optymizacja LiteSpeed
  Jak przedstawiane są wyniki optymalizacji zdjęć przez LiteSpeed Cache?

Uruchom stosowanie zoptymalizowanych zdjęć

W tym momencie wszystko masz już odpowiednio skonfigurowane. Zdjęcia optymalizują się w sposób automatyczny przy jednoczesnej komunikacji z serwerami QUIC.cloud. Jako ostatnie zostało nam uruchomienie wykorzystywania zoptymalizowanych obrazów przez Twoją witrynę WordPress.

 1. W menu „LiteSpeed Cache” wybierz: Optymalizacja obrazów
  Jak włączyć optymalizację obrazów w LiteSpeed Cache?
 2. W zakładce „Image Optimization Summary” znajdź sekcję „Optimization Tools” i kliknij: Use Optimized Files
  Jak aktywować zoptymalizowane obrazy w LiteSpeed Cache?
 3. To wszystko. Proces konfiguracji optymalizacji zdjęć w witrynie WordPress został zakończony. Optymalizacja zdjęć będzie wykonywać się w sposób automatyczny, a witryna jest tak skonfigurowana, aby wysyłać do przeglądarek internetowych obrazy w formacie nowych generacji.
  Jak wygląda pomyślna zmiana obrazów w WordPress na wersje zoptymalizowane?
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Brotli – co to jest i dlaczego warto go używać?

W niniejszym artykule wyjaśniamy co to jest Brotli oraz jakie korzyści płyną z jego zastosowania. Dowiedz się więcej o tej metodzie kompresji...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl