Jak optymalizować obrazy w LiteSpeed Cache?

Promocja na hosting WordPress

Dobrze zoptymalizowana witryna internetowa to duży krok, aby posiadać szybką i wydają stronę WWW. Wiedza odnośnie tego jak optymalizować obrazy w LiteSpeed Cache, przy jednoczesnym zastosowaniu odpowiedniego rozwiązania hostingowego możemy mieć pewność, że witryna będzie stabilna i odpowiednio szybka.

Optymalizacja strony internetowej to nie tylko kod witryny, ale także zdjęcia. Często testując stronę za pomocą narzędzia PageSeed Insights otrzymujemy ostrzeżenie dotyczące obrazów „Wyświetlaj obrazy w formatach nowej generacji”. Jak optymalizować obrazy w LiteSpeed Cache? Optymalizacja zdjęć WordPress nigdy nie była tak prosta!

Co to są obrazy w formatach nowych generacji?

Aktualnie w sieci najczęściej używane są obrazy z rozszerzeniami JPG oraz PNG. Od niedawna pojawił się nowy format zdjęć WebP, który został stworzony przez Google specjalnie z myślą o stronach internetowych.

Format ten gwarantuje mniejszą wagę pliku graficznego oraz obsługuje przeźroczystość. Zastosowanie tego formatu pozwala na zmniejszenie ogólnej wagi wszystkich zdjęć w witrynie i tym samym pozytywnie wpłynąć na szybkość ładowania strony internetowej.

Jak zoptymalizować zdjęcia w LiteSpeed Cache?

LiteSpeed Cache to wtyczka do optymalizacji strony internetowej, która daje olbrzymie możliwości. Posiada zbiór wielu funkcji, a jedną z nich jest optymalizacja zdjęć.

Dzięki zastosowaniu wtyczki LitesSpeed Cache dla WordPress jesteśmy w stanie w bardzo łatwy sposób dokonać pełnej optymalizacji zdjęć w witrynie internetowej. Ponadto możemy wygenerować format WebP, który wprowadzi dodatkową optymalizację.

Zainstaluj wtyczkę LiteSpeed Cache

Jeśli jeszcze nie posiadasz w swojej witrynie WordPress aktywnej wtyczki, zainstaluj ją. W tym celu wykonaj następujące czynności.

 1. Zaloguj się do Kokpitu WordPress
 2. Przejdź do sekcji: Wtyczki.
 3. Kliknij: Dodaj nową.Jak dodać wtyczkę w WordPress?
 4. W wyszukiwarce po prawej stronie wpisz frazę: LiteSpeed Cache i kliknij: Zainstaluj.
  Jak zainstalować LiteSpeed Cache?
 5. Po zainstalowaniu, Włącz wtyczkę.
  Jak aktywować LiteSpeed Cache?

Połącz witrynę z kontem QUIC.cloud

QUIC.cloud to usługa w chmurze, która wygeneruje dla Twojej witryny obrazy w formacie WebP. Cały proces będzie przebiegał w pełni automatycznie i warto w tym wypadku zastosować takie rozwiązanie w celu optymalizacji zdjęć. Wykonaj następujące czynności w celu połączenia swojej witryny z kontem QUIC.cloud.

 1. W sekcji „Domain Key” kliknij przycisk: Zażądaj klucz domeny
  Jak połączyć witrynę z QUIC.cloud?
 2. Następnie musisz poczekać około minuty, aż klucz domeny zostanie automatycznie wygenerowany. Po tym czasie odśwież stronę, a w polu Klucz domeny zobaczysz kilka gwiazdek. Gdy się to stanie kliknij przycisk „Link to QUIC.cloud”, aby połączyć swoją witrynę WordPress z kontem QUIC.cloud.
  Jak połączyć domenę z QUIC.cloud?
 3. Zostaniesz przeniesiony na stronę logowania w usłudze QUIC.cloud.
  Wpisz adres e-mail w formularzu logowania
 4. Z tej strony możesz zalogować się do istniejącego konta QUIC.cloud lub utworzyć konto za darmo. Następnie po zalogowaniu nastąpi automatyczny powrót do strony ustawień pamięci podręcznej LiteSpeed ​​Cache. Poprawne połączenie potwierdzi widoczność przycisku: Visit My Dashboard on QUIC.cloud
  Jak poprawnie połączyć witrynę z QUIC?

Uruchom optymalizację zdjęć w WordPress

Masz już przygotowane wszystkie narzędzia, aby w pełni wykonać optymalizację zdjęć w Twojej witrynie WordPress. Pozostało jedynie kilka czynności, aby uruchomić cały proces.

 1. W menu „LiteSpeed Cache” wybierz: Optymalizacja obrazów
  Jak włączyć optymalizację obrazów w LiteSpeed Cache?
 2. Przejdź do zakładki: Image Optimization Settings
  Jak wygląda sekcja Image Optimization Settings w LS Cache?
 3. Ustawienia w tej sekcji są domyślnie poprawne, jednak warto skorygować 2 parametry
  • Auto Request Cron ustawiamy na:
  • Zamiennik obrazów WebP ustawiamy na:
   Jak automatycznie generować format WebP dla obrazów w WordPress?
 4. Powyższe ustawienia spowodują automatyczne generowanie wersji WebP wszystkich obrazów wykorzystywanych przez witrynę oraz ich automatyczne przesyłanie do serwerów QUIC.cloud przy pomocy zadania CRON. Na początku będzie to 1 zdjęcie co 5 minut, ale z czasem ilość wysyłanych zdjęć jednorazowo do optymalizacji zostanie zwiększona do 200.
 5. Wyniki optymalizacji poszczególnych zdjęć widoczne będą w Bibliotece mediów w kolumnie: Optymizacja LiteSpeed
  Jak przedstawiane są wyniki optymalizacji zdjęć przez LiteSpeed Cache?

Uruchom stosowanie zoptymalizowanych zdjęć

W tym momencie wszystko masz już odpowiednio skonfigurowane. Zdjęcia optymalizują się w sposób automatyczny przy jednoczesnej komunikacji z serwerami QUIC.cloud. Jako ostatnie zostało nam uruchomienie wykorzystywania zoptymalizowanych obrazów przez Twoją witrynę WordPress.

 1. W menu „LiteSpeed Cache” wybierz: Optymalizacja obrazów
  Jak włączyć optymalizację obrazów w LiteSpeed Cache?
 2. W zakładce „Image Optimization Summary” znajdź sekcję „Optimization Tools” i kliknij: Use Optimized Files
  Jak aktywować zoptymalizowane obrazy w LiteSpeed Cache?
 3. To wszystko. Proces konfiguracji optymalizacji zdjęć w witrynie WordPress został zakończony. Optymalizacja zdjęć będzie wykonywać się w sposób automatyczny, a witryna jest tak skonfigurowana, aby wysyłać do przeglądarek internetowych obrazy w formacie nowych generacji.
  Jak wygląda pomyślna zmiana obrazów w WordPress na wersje zoptymalizowane?

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl