Prawdziwy BLACK FRIDAY!

Co to jest propagacja DNS?

Co to jest propagacja DNS?

Propagacja ustawień DNS to okres konieczny do odświeżenia informacji o aktywacji domeny na serwerach DNS. Proces ten nazywany jest także czasem propagacji domeny i może trwać nawet do 30h.

Praktyka pokazuje jednak, że czas propagacji domeny jest często znacznie krótszy i zajmuje nawet zaledwie kilka godzin. Warto pamiętać, aby w przypadku przedłużania ważności domeny, opłat dokonywać w terminie, ponieważ w ten sposób unikniesz oczekiwania na propagacje (ponowne włączenie domeny) lub co najgorsze jej utracenie (tzw. wygaśnięcie).

Czas propagacji DNS domeny, a rekordy domeny

Każda zmiana wpisów DNS (np. rekordów A, CNAME, NS)  zauważalna będzie dopiero po pewnym czasie, który jest konieczny do zaktualizowania informacji o kierowaniu żądań dostępu do danej domeny w inne miejsce.

Czas propagacji domeny wynoszący nawet do 30h dotyczy tylko zmiany rekordów NS. Przeczytaj więcej: Jak zmienić DNS domeny w Domenomania.pl?

W przypadku pozostałych rekordów domeny propagacja zmian trwa około 1 godziny. Czas odświeżania, czyli zapisywania zmian w rekordach domeny określany jest przez parametr TTL, który możesz ustawić w cPanelu.

Jak dowiem się, że propagacja DNS została zakończona?

W chwili, gdy większość najważniejszych serwerów DNS odświeży informacje o zakończonej propagacji rekordu NS, to pod adresem Twojej domeny będzie wyświetlać się Twoja strona WWW lub będziesz mógł używać adresu domeny podczas korzystania z poczty e-mail.

Najlepszym więc sposobem jest sprawdzenie czy pod adresem domeny wyświetlana jest strona WWW lub czy możesz wysyłać wiadomości e-mail ze skrzynki korzystającej z adresu domeny.

Propagacja domeny jest powiązana z serwerami DNS. Inne artykuły związane z DNS znajdziesz poniżej:

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jak zalogować się do bazy danych w DirectAdmin?

DirectAdmin to panel administracyjny, który powszechnie stosowany jest przez firmy hostingowe. Daje on możliwość zarządzania poszczególnymi...

Hosting BLACK FRIDAY

Hosting Black Friday już jest! Sprawdź wyjątkowe oferty na dowolne plany hostingowe i kup je z ogromnym rabatem. Bez niedomówień, bez haczyków!...

Jak stworzyć sklep WooCommerce?

Jeśli myślisz o założeniu biznesu e-commerce warto dowiedzieć się więcej o WooCommerce. Jest to popularna wtyczka umożliwiającą stworzenie...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl
BLACK FRIDAY Każdy
pakiet hostingowy
za 1 lub 10 złotych
na rok!
Podane ceny są cenami netto. Oferta ważna do 30.11.2022