Jak wyłączyć magic_quotes_gpc?

Promocja na hosting WordPress

Poniższy artykuł opisuje jak wyłączyć funkcję magic_quote_gpc na serwerach, które korzystają z niższych wersji PHP. Tak zwane magiczne cudzysłowy zostały wycofane wraz z pojawieniem się wersji PHP 7.

Włączona dyrektywa magic_quotes_gpc w ustawieniach PHP powoduje dodawanie znaków \ (tzw. backslash) w tablicach m.in. Post oraz Get tuż przed wszystkimi znakami specjalnymi.

Wyłączenie magic_quotes_gpc było jednym z koniecznych wymagań środowiska PHP przy CMS Joomla w wersji 3.0. Jeśli nie wyłączyłeś funkcji magic_quotes_gpc przy Joomla 3.0, to mogłeś napotkać na komunikaty błędów podczas korzystania z tego systemu CMS.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak wyłączyć magic_quotes_gpc w PHP na serwerze?

Aby wyłączyć magic quotes gpc na serwerze, należy w pliku php.ini wpisać poniższą dyrektywę:

magic_quotes_gpc=off

WAŻNE! Dyrektywy, które kontrolowały zachowanie magicznych cudzysłowów (czyli: magic_quotes_gpc i magic_quotes_runtime) zostały usunięte już w wersji PHP 5.4. Przy wersji PHP 5.4 i wyższych, wszelkie próby ustawienia ich w php.ini doprowadzi do krytycznego błędu.

Jak zmienić ustawienia PHP przez cPanel?

Wartość dla dyrektyw dostępnych w ustawieniach PHP możesz ustawić również po zalogowaniu do cPanel. W tym przypadku nie musisz tworzyć pliku php.ini – wystarczy zalogowanie do cPanel i ustawienie odpowiedniej wartości dla wybranego parametru.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Brotli – co to jest i dlaczego warto go używać?

W niniejszym artykule wyjaśniamy co to jest Brotli oraz jakie korzyści płyną z jego zastosowania. Dowiedz się więcej o tej metodzie kompresji...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl