Jak wyłączyć magic_quotes_gpc?

Poniższy artykuł opisuje jak wyłączyć funkcję magic_quote_gpc na serwerach, które korzystają z niższych wersji PHP. Tak zwane magiczne cudzysłowy zostały wycofane wraz z pojawieniem się wersji PHP 7.

Włączona dyrektywa magic_quotes_gpc w ustawieniach PHP powoduje dodawanie znaków \ (tzw. backslash) w tablicach m.in. Post oraz Get tuż przed wszystkimi znakami specjalnymi.

Wyłączenie magic_quotes_gpc było jednym z koniecznych wymagań środowiska PHP przy CMS Joomla w wersji 3.0. Jeśli nie wyłączyłeś funkcji magic_quotes_gpc przy Joomla 3.0, to mogłeś napotkać na komunikaty błędów podczas korzystania z tego systemu CMS.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak wyłączyć magic_quotes_gpc w PHP na serwerze?

Aby wyłączyć magic quotes gpc na serwerze, należy w pliku php.ini wpisać poniższą dyrektywę:

magic_quotes_gpc=off

WAŻNE! Dyrektywy, które kontrolowały zachowanie magicznych cudzysłowów (czyli: magic_quotes_gpc i magic_quotes_runtime) zostały usunięte już w wersji PHP 5.4. Przy wersji PHP 5.4 i wyższych, wszelkie próby ustawienia ich w php.ini doprowadzi do krytycznego błędu.

Jak zmienić ustawienia PHP przez cPanel?

Wartość dla dyrektyw dostępnych w ustawieniach PHP możesz ustawić również po zalogowaniu do cPanel. W tym przypadku nie musisz tworzyć pliku php.ini – wystarczy zalogowanie do cPanel i ustawienie odpowiedniej wartości dla wybranego parametru.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl