Jak działa WordPress – co to i jak korzystać?

Promocja na hosting WordPress

CMS WordPress to obecnie najpopularniejszy system zarządzania treścią. Oprogramowanie do tworzenia stron internetowych – blogów, wizytówki firmy, sklepu internetowego, serwisu informacyjnego. WordPress jest bezpłatnym oprogramowaniem, dlatego zyskuje coraz większą popularność.

W panelu administracyjnym WordPress odnajdziesz najważniejsze funkcje do edycji wpisów i stron

To jak działa WordPress i co oferuje sprawia, że pozostaje niekwestionowanym liderem usługi CMS w sieci Internet. Dzięki modelowi open source oferuje tysiące płatnych oraz bezpłatnych dodatków, wtyczek, integracji oraz gotowych szablonów graficznych.

Co to jest CMS WordPress?

WordPress to proste i popularne narzędzie do tworzenia strony internetowej lub bloga. Jest projektem społecznościowym, a więc rozwija się dzięki zaangażowaniu społeczności, która cały czas wnosi nowe rozwiązania do CMS tworząc nieskończoną liczbę dodatków (wtyczki) i szablonów. Także oferując zaawansowane integracje i inne rozwiązania. Wciąż jednak pozostaje pod opieką swoich twórców, którzy nieustannie dbają o rozwój systemu CMS.

CMS WordPres jest prosty w obsłudze od pierwszego uruchomienia. Nie wymaga wiedzy technicznej, a cała konfiguracja i obsługa sprowadza się często do wprowadzenia kilku spersonalizowanych ustawień i wypełnieniu witryny treścią. Samo wprowadzanie treści, publikacja postów i stron opiera się na prostym edytorze, który częściowo nie różni się niczym od typowego edytora tekstu, a jednocześnie działa w oparciu o metodę przeciągnij i upuść.

CMS WordPress to świetne narzędzie do budowania strony internetowej – po prostu zainstaluj CMS, nadaj tytuł i opis witrynie, wybierz i zainstaluj szablon graficzny, a potem napisz i opublikuj światu, to co chcesz mu przekazać.

Jak działa CMS WordPress?

Instalacja, obsługa i publikowanie treści w CMS WordPress nie wymaga wiedzy technicznej, jest proste oraz intuicyjne. Nie potrzebujesz także dużo czasu, aby przejść od pomysłu do jego realizacji.

CMS WordPress to oprogramowanie, które możesz szybko zainstalować na hostingu w Domenomania.pl:

Po zakończeniu instalacji, otrzymasz dostęp do swojej strony internetowej. Po prostu zaloguj się do panelu administratora WordPress i zacznij zarządzać witryną.

Kluczowe funkcje WordPress

Najważniejsze dla nowej witryny internetowej jest nadać jej tytuł i opis. To one stanowią kluczową dla wyszukiwarek informację o tym co będziesz publikował. Nie lekceważ mocy tych dwóch informacji. Odpowiedni opis i tytuł, a także trzymanie się tematyki strony, pozwoli Ci szybko osiągnąć wysokie pozycje w Google.

Po pierwszym uruchomieniu WordPress, zostanie wczytany domyślny szablon graficzny strony internetowej. Możesz go zmienić w dowolnym momencie, instalując jeden z wielu dostępnych szablonów.

W sekcji Wygląd możesz instalować nowe szablony i aktywować dowolny z nich w każdej chwili

Jeśli jesteś już gotowy rozpocząć rozwój strony internetowej, skorzystaj z wtyczek WordPress, które dają duże możliwości rozwoju panelu administratora (nowe narzędzia twórców) oraz zmianę wyglądu i funkcji witryny internetowej (komponenty widoczne dla użytkowników, np. formularz kontaktowy) oraz treści (edytory, moduły, widgety).

Rozpocznij dodawanie treści do strony internetowej. Żadna witryna internetowa nie jest w stanie zaistnieć w Google, jeśli nie posiada treści. To treść strony internetowej pracuje na jej pozycję. Zarazem stanowi dla użytkowników powód, dla którego chcą dotrzeć do Ciebie.

Publikuj strony aby dostarczyć statycznych treści, które są ważne dla użytkownika, opowiesz o swojej ofercie, pokaż kim jesteś i co masz przede wszystkim do zaoferowania – jaki problem możesz rozwiązać. Spróbuj odpowiedzieć na pytania zadawane w słowach kluczowych zapytań wyszukiwarek internetowych, a uda Ci się zyskać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwarek, np. Google.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl