Czy CMS WordPress jest bezpłatny?

Co to jest WordPress?

CMS WordPress to bezpłatny system zarządzania treścią umożliwiający tworzenie stron internetowych. Przez zalety WordPress korzystają z niego początkujący twórcy, jak i agencje interaktywne. WordPress oferuje możliwość tworzenia prostych stron wizytówek, blogów, sklepów internetowych oraz rozbudowanych witryn.

System zarządzania treścią WordPress stanowi dziś popularne narzędzie do robienia stron internetowych. Trudno doszukiwać się wad tego rozwiązania. Szczególnie, kiedy każdą potrzebę użytkownika, można rozwiązać w postaci dostępu do dodatkowych wtyczek i szablonów graficznych. WordPress to zaawansowane i nieograniczone możliwości rozbudowy strony internetowej.

WordPress.com czy WordPress.org

WordPress to narzędzie do budowania stron internetowych. Możesz z niego skorzystać na dwa sposoby:

 • rejestracja i tworzenie strony internetowej w serwisie WordPress.com.
 • pobranie i instalacja systemu CMS i następnie tworzenie strony na własnym hostingu.

WordPress to oprogramowanie umożliwiające budowę strony internetowej. Projekt powstał w oparciu o projekt społecznościowy, posiada otwarty kod źródłowy, a użytkownicy systemu sami tworzą dla niego oprogramowanie, które sprawia że CMS jest tak wyjątkowy.

WordPress dostępny jest w dwóch modelach dystrybucji:

 • jako samodzielne oprogramowanie (wordpress.org) do zainstalowania na hostingu, np. Domenomania.pl
 • jako bezpłatna usługa tworzenia strony WWW w ramach serwisu: wordpress.com

Posiadanie własnego hostingu stwarza nieograniczone możliwości korzystania z CMS WordPress, a jednocześnie tworzenia wielu stron internetowych, utrzymania poczty e-mail, itp.

Czy CMS WordPress jest naprawdę darmowy?

Decydując się na rejestrację usługi hostingowej oraz domeny w Domenomania.pl będziesz mógł zainstalować system CMS WordPress jako samodzielne oprogramowanie. Oznacza to pełną dowolność w jego modyfikacji i rozbudowie, a także możliwość skorzystania z dowolnego modelu zarabiania.

W przypadku bezpłatnego oprogramowania WordPress jedynymi kosztami jego używania mogą być opłaty za usługę hostingową oraz domenę internetową (własny adres w sieci Internet).

WordPress pozostanie tak długo oprogramowaniem bezpłatnym dopóki będziesz korzystać z jego darmowych dodatków, np. wtyczek integracji oraz szablonów graficznych. Jeśli rozwiązania, które oferuje WordPress okażą się niewystarczające, skorzystaj z płatnych dodatków, wtyczek oraz płatnych szablonów.

Dodatkowymi kosztami przy obsłudze darmowego systemu WordPress mogą być:

 • płatne wtyczki Premium – dostęp do zaawansowanych funkcji wtyczek lub wtyczki na zamówienie.
 • motywy WordPress – szablony przygotowane przez agencje interaktywne, szablony premium.
 • usługi agencji interaktywnej – wprowadzenie zaawansowanych modyfikacji szablonów i kodu.
 • płatna grafika – płatne obrazy, pliki multimedialne używane na stronie internetowej.
 • dodatkowe usługi – usługi wspierające utrzymanie WWW, np. systemy płatności, kopie zapasowe.
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie