Jak zmienić tytuł i opis witryny WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Ranking wyników wyszukiwania Google zmusza twórców stron WWW do ciągłego budowania i zwiększania ich widoczności. Jednymi z ważniejszych elementów jest używanie i prawidłowa konfiguracja głównych metatagów. Należą do nich m.in. tytuł i opis witryny, które możesz w prosty sposób zmienić w panelu WordPress.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Do czego służy opis i tytuł witryny?

Nazwa witryny (tzw. meta title), czyli jej tytuł – odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu stroną internetową oraz publikowaną na niej treścią. Nazwa powinna zwracać uwagę użytkowników, a jednocześnie wpływać pozytywnie na samo pozycjonowanie w rankingu Google.

Nie inaczej jest z opisem witryny (tzw. meta description), który zwykle jest pierwszą treścią z jaką użytkownik Google ma kontakt po odnalezieniu nas w wynikach wyszukiwania. Opis witryny wyświetla zwykle fragment podglądu strony, dając obraz o jej zawartości w wyszukiwarce.

Opis i tytuł strony widoczne w wynikach wyszukiwania Google

Poniżej znajdziesz informacje o tym w jaki sposób zmienić tytuł i opis strony dla całej witryny WordPress (ustawienia podstawowe). W celu edycji meta danych możesz skorzystać, np. z popularnej wtyczki Yoast Seo. Umożliwia ona łatwy dostęp do meta danych poszczególnych wpisów i stron.

Jak zmienić tytuł i opis witryny WordPress?

Podstawowe ustawienia tytułu, opisu, a także adresu strony internetowej znajdziesz bezpośrednio w panelu administratora WordPress. Tytuł i opis strony zmienisz w sekcji: Ustawienia.

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Ustawienia > Ogólne.
    Zmiana opisu i tytułu strony WordPress
  3. Zmodyfikuj zawartość pól: Tytuł witryny (meta title) oraz Opis (meta description).
  4. Kliknij: Zapisz zmiany.

Zmiana tytułu i opisu w panelu WordPress może nie być od razu widoczna w wynikach wyszukiwania Google. Pozwól wyszukiwarce na ponowne zaindeksowanie wprowadzonych zmian tak, aby tytuł i opis strony identyfikowały Twoją witrynę w wynikach wyszukiwania (może to potrwać nawet kilka dni).

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl