Jak zmienić tytuł i opis witryny WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Ranking wyników wyszukiwania Google zmusza twórców stron WWW do ciągłego budowania i zwiększania ich widoczności. Jednymi z ważniejszych elementów jest używanie i prawidłowa konfiguracja głównych metatagów. Należą do nich m.in. tytuł i opis witryny, które możesz w prosty sposób zmienić w panelu WordPress.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Do czego służy opis i tytuł witryny?

Nazwa witryny (tzw. meta title), czyli jej tytuł – odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu stroną internetową oraz publikowaną na niej treścią. Nazwa powinna zwracać uwagę użytkowników, a jednocześnie wpływać pozytywnie na samo pozycjonowanie w rankingu Google.

Nie inaczej jest z opisem witryny (tzw. meta description), który zwykle jest pierwszą treścią z jaką użytkownik Google ma kontakt po odnalezieniu nas w wynikach wyszukiwania. Opis witryny wyświetla zwykle fragment podglądu strony, dając obraz o jej zawartości w wyszukiwarce.

Opis i tytuł strony widoczne w wynikach wyszukiwania Google

Poniżej znajdziesz informacje o tym w jaki sposób zmienić tytuł i opis strony dla całej witryny WordPress (ustawienia podstawowe). W celu edycji meta danych możesz skorzystać, np. z popularnej wtyczki Yoast Seo. Umożliwia ona łatwy dostęp do meta danych poszczególnych wpisów i stron.

Jak zmienić tytuł i opis witryny WordPress?

Podstawowe ustawienia tytułu, opisu, a także adresu strony internetowej znajdziesz bezpośrednio w panelu administratora WordPress. Tytuł i opis strony zmienisz w sekcji: Ustawienia.

  1. Zaloguj się do panelu administratora WordPress.
  2. Przejdź do sekcji Ustawienia > Ogólne.
    Zmiana opisu i tytułu strony WordPress
  3. Zmodyfikuj zawartość pól: Tytuł witryny (meta title) oraz Opis (meta description).
  4. Kliknij: Zapisz zmiany.

Zmiana tytułu i opisu w panelu WordPress może nie być od razu widoczna w wynikach wyszukiwania Google. Pozwól wyszukiwarce na ponowne zaindeksowanie wprowadzonych zmian tak, aby tytuł i opis strony identyfikowały Twoją witrynę w wynikach wyszukiwania (może to potrwać nawet kilka dni).

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

WordPress 5.8 – co nowego?

WordPress 5.8 jest bardzo ważnym i oczekiwanym wydaniem. Oprócz niesamowitej liczby funkcji, ulepszeń i poprawek błędów, do WP 5.8 wprowadzono...

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl