Czy strona internetowa WordPress jest za darmo?

Promocja na hosting WordPress

CMS WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią, za pomocą którego stworzysz dowolny typ witryny internetowej (np. bloga, sklep, serwis informacyjny, portfolio, itp.).

WordPress swoją popularność zawdzięcza nie tylko wszechstronnemu zastosowaniu, ale również cenie: jest bezpłatny i dostępny w autoinstalatorze aplikacji praktycznie każdego dostawcy usług hostingowych. Czy jednak strona internetowa uruchomiona na WordPress jest naprawdę za darmo?

Co to jest WordPress?

CMS WordPress to najpopularniejszy obecnie system zarządzania treścią, umożliwiający tworzenie dowolnego typu strony internetowej. Z WordPress szybko uruchomisz bloga, stronę informacyjną, wizytówkę firmy, serwis informacyjny, sklep internetowy, portfolio czy galerię obrazów. Możesz także dodać opcje rejestracji użytkowników i dowolnie zarządzać każdym elementem swojej witryny.

Niewątpliwie WordPress zyskał na popularności tak samo za sprawą prostej obsługi, ale też tego, że był i wciąż pozostaje bezpłatnym systemem CMS. Możesz go pobrać za darmo ze strony twórców lub skorzystać z autoinstalatora aplikacji na hostingu, np. Hostingu WordPress – dedykowanemu dla tego popularnego CMS.

WordPress oferuje tysiące darmowych i kilkadziesiąt tysięcy płatnych szablonów

WordPress oferuje ponadto kilkadziesiąt tysięcy darmowych i płatnych dodatków – dostępnych w bibliotece WordPress jak i stronach twórców. Są to tzw. wtyczki rozszerzające funkcjonalność strony, panelu administratora, wspierające pozycjonowanie strony internetowej, itp. oraz szablony czyli tzw. skórki umożliwiające zmianę wyglądu strony.

Wtyczki, szablony oraz dostęp do ogromnej społeczności użytkowników WordPress to siła napędowa tego CMS i trzy kluczowe elementy, które są bezpłatne, chociaż znajdziesz też wiele rozwiązań z tych kategorii, za które należy zapłacić. Podstawowe koszty jakie poniesiesz przy uruchomieniu strony internetowej to: hosting i domena, które w zasadzie są konieczne do tego, aby w ogóle rozpocząć budowanie strony internetowej.

Czy strona internetowa WordPress jest za darmo?

Na tytułowe pytanie można odpowiedzieć krótko: tak, strona internetowa WordPress jest bezpłatna i pozostanie tak długo darmowa jak długo nie będziesz korzystał z płatnych rozwiązań dostępnych dla WordPress. CMS WordPress sam w sobie jest bezpłatnym oprogramowaniem typu open source i nie ponosisz żadnych kosztów, aby w kilka chwil uruchomić stronę.

W bibliotece WordPress znajdziesz tysiące bezpłatnych wtyczek i szablonów, które pozwolą Ci rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej, panelu administratora oraz zmienić wygląd witryny – dostosowując go do tematyki, branży czy potrzeb odwiedzających użytkowników. Wiele z tych dodatków, wtyczek i szablonów oferuje możliwość skorzystania z wersji Premium, która zazwyczaj jest płatna.

Wersje płatne rozszerzeń, wtyczek i szablonów wprowadzają więcej funkcjonalności oraz umożliwiają lepsze dostosowanie szablonu do Twoich potrzeb. To jest opcja, na którą możesz zdecydować się w chwili, w której uznasz, że oczekujesz od strony internetowej więcej funkcjonalności lub niestandardowych opcji.

Tworzenie strony internetowej w WordPress jest naprawdę proste. Zaraz po zakończeniu instalacji CMS możesz dodać posty, strony, zmienić wygląd, podłączyć analitykę lub rozpocząć optymalizację strony pod SEO. Zrobisz to bez wiedzy technicznej – korzystając przykładowo z naszych poradników lub odkrywając te wszystkie elementy samemu w panelu administratora.

Jeśli uznasz, że nie możesz dalej samemu prowadzić strony lub po prostu nie masz czasu, aby ją założyć, możesz skorzystać z pomocy agencji interaktywnych lub ogromnej społeczności korzystającej z WordPress. Takie rozwiązanie może spowodować, że strona nie zostanie utworzona za darmo, ale wciąż będzie to bardzo korzystne rozwiązanie.

Na rynku dodatków do WordPress istnieje także wiele rozwiązań, które dostępne są wyłącznie w wersjach płatnych. To oczywiście wysokiej jakości wtyczki, często dedykowane konkretnym rozwiązaniom oraz szablony, które zawierają w sobie nie tylko nowy motyw, ale często pakiet dodatkowych wtyczek, kreator strony internetowej, ale przede wszystkim są regularnie aktualizowane i objęte wsparciem dewelopera.

Reasumując, tworzenie strony internetowej w WordPress jest bezpłatne, a wszystkie koszty jakie mogą się pojawić po drodze, wynikają wyłącznie z naszych potrzeb. Kiedy bezpłatne rozwiązania przestaną spełniać Twoje potrzeby (co często jest bardzo trudne do osiągnięcia), możesz skorzystać z tysięcy płatnych dodatków.

Jakie usługi są potrzebne, aby uruchomić WordPress?

CMS WordPress jest bezpłatny, możesz pobrać go ze strony internetowej twórców lub skorzystać z autoinstalatora aplikacji. Jednak sam CMS pozostaje jedynie aplikacją, za pomocą której zbudujesz i opublikujesz swoją witrynę internetową. Aby to zrobić, konieczne jest posiadanie kilku usług, które umożliwią Ci to zadanie.

Zasadniczo do uruchomienia strony internetowej WordPress niezbędną usługą jest posiadanie hostingu, np. dedykowanej usługi WordPress Hosting dostępnej w naszej ofercie. Hosting internetowy zapewnia przestrzeń na pliki strony internetowej, media, ale również dostęp do baz danych, dzięki którym zarządzanie treścią jest naprawdę proste.

Hosting internetowy to także poczta e-mail, która może być przydatna do komunikacji z użytkownikami witryny, np. w ramach aktywnych formularzy kontaktowych.

Sam hosting to za mało, aby mówić o dobrze zrobionej i widocznej witrynie internetowej, dlatego drugą niezbędną usługą jest domena internetowa, która jest Twoim adresem w sieci Internet. Dzięki domenie, możesz przekazać użytkownikom adres, pod którym strona będzie widoczna. Domena przyda się także do utworzenia unikalnych adresów e-mail. Domena wraz z hostingiem internetowym stanowią podstawę budowania wizerunku w sieci Internet.

Ostatnią usługą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest certyfikat SSL. Usługa certyfikatu SSL zapewni bezpieczeństwo Twojej witrynie oraz podniesie jej prestiż i wiarygodność w sieci. Jest odpowiedzialna za szyfrowanie połączenia użytkownika odwiedzającego stronę, pomiędzy nim, a serwerem – co będzie miało kluczowe znaczenie, np. przy obsłudze formularzy rejestracji czy logowania.

Dla Google witryna posiadająca certyfikat SSL zyskuje również dodatkowe punkty w rankingu, co może przekładać się na jej lepszą widoczność w wynikach wyszukiwania.

Sprawdź usługi dostępne w naszej ofercie:

Zaawansowane funkcje hostingu WordPress

Wybór odpowiedniego hostingu dla strony WordPress jest kluczowym elementem, który wpływa nie tylko na jej wydajność, ale również na bezpieczeństwo i stabilność działania. Domenomania.pl oferuje hosting WordPress, który jest nie tylko dostosowany do specyficznych potrzeb systemu zarządzania treścią WordPress, ale również zapewnia szereg dodatkowych korzyści, które wyróżniają go na tle konkurencji – kopie zapasowe, łatwe zarządzanie domenami, panele zarządzania: cPanel lub DirectAdmin do wyboru.

Hosting WordPress od Domenomania.pl to gwarancja szybkości, niezawodności oraz bezpieczeństwa Twojej strony internetowej. Dzięki optymalizacji pod kątem WordPress, Twoja witryna będzie ładować się szybciej, co jest kluczowe nie tylko dla użytkowników, ale również dla pozycjonowania w wyszukiwarkach. Ponadto, Domenomania.pl oferuje automatyczne kopie zapasowe – co stanowi dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla Twoich danych.

Czy wiesz, że Domenomania.pl oferuje instalację WordPress za darmo w ramach swojego hostingu WordPress? Oznacza to, że możesz rozpocząć budowanie strony niemal natychmiast po zakupie hostingu – bez potrzeby ręcznej instalacji systemu CMS.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl