Strona w przygotowaniu – co oznacza, że strona jest w budowie?

Promocja na hosting WordPress

Jeśli w przeglądarce pojawia się komunikat, że Twoja strona jest w przygotowaniu, a umieściłeś wszystkie pliki swojej strony WWW na serwerze i dokonałeś wszystkich formalności (tzn. zarejestrowałeś i zapłaciłeś za hosting strony WW oraz za domenę), to poniżej odnajdziesz potencjalną odpowiedź dlaczego tak się dzieje.

Dowiedz się poniżej jaka może być przyczyna sytuacji, gdy zamiast Twojej strony internetowej wyświetlany jest komunikat, że strona jest w budowie.

Możliwe rozwiązania komunikatu strona w budowie

Poniżej znajdziesz trzy najczęstsze sposoby pozbycia się komunikatu strona w budowie:

  1. ustawiłeś przekierowanie domeny na nieodpowiedni katalog. Domena powinna być skierowana na katalog gdzie znajdują się pliki strony WWW. Poszukaj ustawień domeny i zmień przekierowanie na właściwy katalog.
  2. usunięty lub zmieniony plik startowy index (np. index.html lub index.php). Jeżeli zostanie usunięty lub zmieniony plik zaliczany do startowych (uruchamiający stronę WWW), to zamiast strony internetowej może być wyświetlana inna zawartość. W tym wypadku należy zalogować się do serwera FTP i sprawdzić jaka jest zawartość folderu ze stroną internetową i czy znajduje się w nim odpowiedni plik startowy.
  3. komunikat strona w budowie może być wynikiem działania pamięci cache przeglądarki. Zazwyczaj po zmianie ustawień, zmiany są zauważalne natychmiast lub po kilku minutach. Przeważnie opóźnienie następuje, gdy twoja przeglądarka wczyta zawartość cache (pamięć) lub nastąpi opóźnienie w odświeżeniu na serwerze.

Dlaczego widoczny jest komunikat strona w budowie?

Informacja, że strona jest w przygotowaniu może pojawiać się zawsze tuż po uruchomieniu nowego hostingu. Jest to spowodowane domyślną zawartością pierwszego pliku index.html, który jest tworzony po uruchomieniu serwera. Domyślny plik index możesz zmienić, gdy połączysz się z serwerem FTP.

Inne potencjalne przyczyny komunikatu, że strona jest przygotowaniu:

  • projekt strony WWW został źle wgrany lub zainstalowany na serwerze lub uległ uszkodzeniu,
  • domena została podłączona do hostingu i jest opłacona, ale mogła zostać skierowana na nieprawidłowy katalog, np. katalog główny serwera (prawidłowo – na katalog z plikami strony WWW).
  • domena jest aktywna i opłacona, skierowana na właściwy katalog, została prawidłowo podłączona z hostingiem – może się zdarzyć, że przeglądarka nieprawidłowo wczyta stronę WWW z pamięci cache lub zmiany w konfiguracji domeny nie zostały jeszcze wystarczająco rozpropagowane w sieci Internet (wystarczy odczekać).

Aby zmienić domyślny plik startowy index, połącz się z serwerem FTP i wyślij do odpowiedniego katalogu (na który kieruje domena) nowy plik startowy (np. index.html).

Zmiana strony startowej dla strony WWW

Ustawianie strony startowej polega na określeniu plików, które będą w pierwszej kolejności poszukiwane i wyświetlane użytkownikom, którzy wywołują zawartość katalogów na serwerze FTP. W taki sposób możesz wybrać, które pliki mają być wyświetlane przy próbie uzyskania dostępu do katalogu lub zmienić kolejność poszukiwania plików startowych (gdyż możesz ustawić ich więcej niż jeden).

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl