Jak dodać mapę witryny XML w Yoast SEO?

Promocja na hosting WordPress

Mapa witryny stanowi jeden z elementów niezbędnych do optymalizacji strony internetowej w wyszukiwarkach. Nie wpływa bezpośrednio na ich pozycjonowanie, ale dostarcza informacji o strukturze witryny internetowej oraz przekazuje wyszukiwarce listę adresów URL, które składają się na całą witrynę internetową.

Korzystając z wtyczki Yoast SEO możesz szybko utworzyć mapę witryny XML i przekazać do wyszukiwarek, np. przy użyciu Google Search Console.

Mapa witryny – informacje podstawowe

Mapa witryny XML to po prostu mapa informująca wyszukiwarki jakie treści dostępne są na stronie. Mapa wskazująca wyszukiwarkom wszystkie dostępne treści wraz z ich adresami URL oraz innymi parametrami za pomocą jednego pliku. To znaczne ułatwienie niż przechodzenie przez wszystkie strony, które często zagnieżdżone są głęboko w podkategoriach.

Mapy witryny XML wspomagają pracę robotów indeksujących w szybszej indeksacji stron – co ma szczególne znaczenie przy dużych i rozbudowanych stronach internetowych, na których często aktualizowane i dodawane nowe treści. Działanie mapy witryny wspomaga również działalność nowych stron, które nie mają silnego profilu linków zewnętrznych.

Pomimo, że wyszukiwarki potrafią znaleźć Twoje adresy URL bez użycia mapy witryny, to w takiej sytuacji proces ten może trwać dłużej. Dodatkowo personalizacja ustawień mapy witryny wskaże wyszukiwarkom, które treści są dla Ciebie naprawdę ważne i które faktycznie powinny pojawiać się jako wynik wyszukiwania. Generowanie map stron to jeden z fundamentalnych kroków w skutecznym pozycjonowaniu stron WordPress.

Serwery wyposażone w dyski SSD NVMe to gwarancja szybkości działania witryny WordPress. Postaw na sprawdzone rozwiązanie i napędź swoją stronę WWW hostingiem stworzonym dla systemu WordPress.

Yoast SEO – informacje podstawowe

Wtyczka Yoast SEO to jedna z najpopularniejszych wtyczek do optymalizowania treści stron WordPress i wspierających ich pozycjonowanie. Dostępna jest w wersji bezpłatnej, z której korzysta naprawdę wielu użytkowników, ale także w wersji Premium – odblokowującej dodatkowe funkcje.

W darmowej wersji wtyczka Yoast SEO od początku wspiera użytkowników w publikowaniu wysokiej jakości treści oraz ułatwia ich optymalizację pod kątem SEO. Dzięki niej możesz w prosty sposób kontrolować jakość treści, rozkład nagłówków, akapitów, atrybutów, a także nasycenie frazami kluczowymi.

Dzięki Yoast SEO szybko zmodyfikujesz meta dane takie jak meta opis i meta tytuł strony internetowej oraz skonfigurujesz mapę witryny XML, którą przekażesz do Google Search Console.

Jak dodać mapę witryny XML w Yoast SEO?

Dodawanie mapy witryny w Yoast SEO jest możliwe od razu po zainstalowaniu wtyczki:

  1. Zainstaluj wtyczkę Yoast SEO i włącz ją.
  2. Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki, przejdź do jej konfiguracji.
  3. Wybierz: SEO > Ogólne > Funkcje.
    Włącz generowanie mapy witryny XML w Yoast SEO
  4. Włącz opcję: Mapa strony XML.
  5. Kliknij: znak zapytania, aby zobaczyć mapę strony XML w nowym oknie.
    Przejdź do podglądu mapy strony XML wygenerowanej w Yoast SEO

Możesz teraz przejść do Google Search Console i przekazać mapę witryny, dodając uzyskany adres pliku z mapą witryny w ustawieniach Google Search Console.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl