Naprawa uszkodzonej tabeli w bazie MySQL

Podczas korzystania z systemów CMS (np. WordPress lub Joomla!) może zdarzyć się, że tabela w bazie danych MySQL będzie uszkodzona. Najczęściej naprawa uszkodzonej tabelki w bazie danych MySQL wymaga wykonania jednej prostej operacji za pośrednictwem phpMyAdmin.

phpMyAdmin to popularne narzędzie, które zostało stworzone w celu maksymalnego ułatwienia procesu zarządzania bazami danych MySQL na hostingu. Bazy danych MySQL stosowane są podczas budowy dynamicznych stron WWW. phpMyAdmin jest aplikacją internetową, która służy do zarządzania bazami danych MySQL. Do obsługi phpMyAdmin wystarczy posiadać przeglądarkę internetową.

Jak sprawdzić, która tabela jest uszkodzona?

Najczęstszym objawem uszkodzonej tabeli w bazie danych MySQL jest komunikat błędu wyświetlany zamiast docelowego strony internetowej. W komunikacie informującym o uszkodzonej tabeli bazy danych MySQL można znaleźć podobny (lub inny) do poniższego treść błędu:

Table ‘./nazwa-tabeli’ is marked as crashed and should be repaired

W przypadku powyższego lub podobnego komunikatu błędu rozwiązanie może być bardzo proste. Po zalogowaniu do phpMyAdmin, należy wykonać operację naprawy wskazanej w komunikacie błędu tabeli.

Jak w phpMyAdmin naprawić tabelę w bazie danych?

Aby naprawić uszkodzoną tabelę w bazie danych MySQL za pomocą phpMyAdmin:

  1. Uruchom phpMyAdmin i przejdź do bazy danych MySQL, w której znajduje się uszkodzona tabela.
  2. Po wybraniu bazy danych MySQL, znajdź i zaznacz tabelę, którą chcesz naprawić. Po jej zaznaczeniu, wybierz opcję: Napraw tabelę.

    WAŻNE! Zalecamy wykonanie kopii zapasowej dla tabeli, którą chcesz naprawić, ponieważ operacji naprawy może spowodować usunięcie uszkodzonych rekordów.

  3. Po kliknięciu: Napraw tabelę, proces naprawy wskazanej tabeli bazy danych MySQL zostanie rozpoczęty. Po zakończeniu naprawy tabeli, na ekranie zostanie wyświetlony komunikat informujący o pomyślnym wykonaniu zapytania SQL.
  4. Po pomyślnej naprawie uszkodzonej tabeli bazy danych MySQL, komunikat błędu o uszkodzonej tabeli podczas wyświetlania strony WWW nie powinien już występować.
  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl