- Jak zainstalować PuTTY?
- Jak działa PuTTY?
- Obsługa hostingu za pomocą PuTTY
- Obsługa połączenia SSH w PuTTY czy FTP?
PuTTY to oprogramowanie dedykowane dla systemów operacyjnych Windows oraz Linux. PuTTY pełni funkcję programowego emulatora terminala. Korzysta przy tym z protokołu SSH oraz Telnet zapewniając tekstowy interfejs użytkownika dla komputerów zdalnych.
Jak zainstalować PuTTY?
Aby rozpocząć korzystanie z klienta SSH PuTTY należy go w pierwszej kolejności pobrać na swój komputer, a następnie zainstalować. Aby mieć pewność, że korzystasz z najnowszej wersji oprogramowania zachęcamy do pobrania najnowszej wersji programu PuTTY bezpośrednio ze strony producenta. Aby tego dokonać:
- Otwórz swoją przeglądarkę internetową i w pasku adresu URL wpisz „https://www.putty.org/” lub kliknij w ten link.
- Pobierz program PuTTY korzystając z hiperłącza widocznego w górnej części witryny.
- Po pobraniu najnowszej wersji PuTTY uruchom instalator i podążaj zgodnie ze wskazówkami.
Jak działa PuTTY?
Program PuTTY korzystając z protokołu SSH lub Telnet zapewnia funkcję programowego emulatora terminala. Umożliwia tym samym zdalną sesję na komputerze. Pozwala na łączenie serwerów Linux np. z komputerami z systemem operacyjnym Windows oraz Linux, a także MacOS. Po uruchomieniu PuTTY, np. na komputerze z systemem Windows, możesz przesyłać polecenia bezpośrednio do serwera Linux.
Dzięki działającym w PuTTY mechanizmom dostępnych jest wiele korzyści, np. łatwy w obsłudze i konfiguracji, a uruchomiona w nim sesja może zostać wznowiona automatycznie, gdy tylko zostanie przywrócone połączenie między komputerem, a serwerem.
Obsługa hostingu za pomocą PuTTY
Podczas korzystania z hostingu Domenomania.pl możesz używać PuTTY do połączeń SSH, dzięki czemu konfiguracja usługi hostingowej jest zdalna i przez co jest często szybsza i bardziej elastyczna.
Jeśli posiadasz usługę hostingu w Domenomania.pl, możesz szybko skonfigurować połączenie SSH, korzystając przy tym z aplikacji PuTTY. Dowiedz się jak skonfigurować połączenie za pomocą protokołu SSH na przykładzie aplikacji Putty w systemie Windows.
- Konfiguracja połączenia SSH w PuTTY
- Jak w PuTTy połączyć się przez SSH z użyciem kluczy RSA?
- Dlaczego rozłączane jest połączenie SSH w PuTTY?
PuTTYy czy FTP?
Chociaż zastosowanie i obsługa PuTTY może dla wielu osób wydawać się zbędne, z pewnością docenią je administratorzy serwerów jak również prostych usług hostingowych.