Jak w PuTTY połączyć się przez SSH z użyciem kluczy RSA?

Promocja na hosting WordPress

Aby połączyć się z serwerem w Domenomania.pl przez SSH za pośrednictwem programu PuTTY z użyciem klucza RSA, musisz wygenerować klucz publiczny i prywatny, które są używane podczas takiego połączenia.

Generowanie kluczy SSH możliwe jest m.in. za pomocą zewnętrznej aplikacji PuTTYgen lub po zalogowaniu się do cPanel w sekcji: Zabezpieczenia i przejściu do opcji: Dostęp SSH.

Protokół sieciowy SSH umożliwia połączenie się z serwerem WWW przez sieć Internet za pośrednictwem interfejsu wiersza poleceń (CLI). Sprawdź: do czego służy SSH?

Połączenie SSH dostępne jest w pakietach hostingowych z linii PRO, które gwarantują dostęp SSH.

Więcej szczegółowych informacji na temat kluczy RSA znajdziesz w artykule: Klucze RSA do połączenia SSH

Połączenie z serwerem przez SSH z użyciem kluczy RSA

 1. Po uruchomieniu PuTTY z interfejsu sesji, wybierz zapisaną wcześniej sesję autoryzacji i kliknij przycisk: Load. Pamiętaj,aby podczas połączenia SSH z serwerem w Domenomania.pl używać portu 999.

  Kliknij: Session, wybierz zapisaną sesję i kliknij przycisk: Load

 2. Następnie przejdź do interfejsu uwierzytelniania, czyli wybierz sekcję: SSH i kliknij opcję: Auth. Na wyświetlonym ekranie kliknij przycisk: Browse i wybierz plik klucza prywatnego do przesłania.
  Przejdź do sekcji: SSH, następnie kliknij opcję: Auth i kliknij przycisk: Browse, aby załadować plik klucza prywatnego (RSA).
 3. Po załadowaniu klucza prywatnego RSA, przejdź ponownie do interfejsu sesji, wybierz zapisaną sesję autoryzacji i kliknij przycisk: Save. Jeśli tego nie zrobisz, to PuTTY nie zapisze ustawień z dodanym przed chwilą kluczem prywatnym.

  Klucz publiczny RSA powinien zostać zaimportowany na Twój serwer za pomocą cPanel. W tym celu  zaloguj się do cPanel, przejdź do sekcji: Zabezpieczenia i kliknij opcję: Dostęp SSH, aby zaimportować wygenerowany klucz publiczny. Więcej informacji: Jak zaimportować klucz RSA w cPanel?

 4. Po poprawnym ustawieniu kluczy RSA w kliencie PuTTY oraz na serwerze w Domenomania.pl, będziesz mógł korzystać z połączenia SSH z zastosowaniem kluczy RSA (większe bezpieczeństwo podczas logowania do serwera przez SSH w porównaniu do autoryzacji samym hasłem dostępu).

Jeśli podczas generowania kluczy RSA nie podałeś hasła dostępu do klucza prywatnego, to po zainicjowaniu połączenia SSH, zostaniesz poproszony o podanie tylko loginu – nie jest wtedy wymagane podanie hasła dostępu.

Przykład połączenia SSH z zastosowaniem kluczy RSA bez wpisywania hasła.

Połączenie z serwerem przez SSH za pomocą PuTTY możliwe jest również bez zastosowania kluczy RSA. Więcej informacji znajdziesz w poniższym artykule:

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl