Jak w cPanel połączyć się z serwerem przez SSH?

Promocja na hosting WordPress

Do czego służy protokół sieciowy SSH?

Protokół sieciowy SSH umożliwia połączenie się z serwerem WWW przez sieć Internet za pośrednictwem interfejsu wiersza poleceń (CLI). Głównymi atutami protokołu komunikacyjnego SSH jest przesyłanie wszystkich danych w zaszyfrowanej formie oraz możliwość identyfikacji użytkowników na wiele różnych sposobów (np. za pomocą kluczy RSA). SSH stosuje się m.in. do zdalnego zarządzania serwerem.

W Domenomania.pl możesz połączyć się ze swoim serwerem przez SSH po zalogowaniu do cPanel. Nie musisz wtedy posiadać dodatkowego oprogramowania, a okno terminala z wierszem poleceń wyświetlane jest w przeglądarce.

Połączenie SSH dostępne jest w pakietach hostingowych z linii PRO, które gwarantują dostęp SSH.

Połączenie z serwerem przez SSH za pomocą cPanel

WAŻNE! Polecenia wprowadzone w tym interfejsie mogą spowodować, że serwer przestanie działać. Zalecamy, aby tylko użytkownicy z doświadczeniem korzystali z tej funkcji.

Aby skorzystać z opcji: Terminal w cPanel i uzyskać dostęp do okna terminala z wierszem poleceń bezpośrednio w przeglądarce, wykonaj następujące czynności:

  1. Zaloguj się do panelu cPanel.
  2. Znajdź sekcję: Zaawansowane i kliknij opcję: Terminal.
    Aby połączyć się z serwerem przez SSH w cPanel, znajdź sekcję: Zaawansowane i kliknij opcję: Terminal.
  3. Jeśli uruchamiasz terminal po raz pierwszy, to zanim uzyskasz do niego dostęp, musisz przeczytać i zaakceptować wyświetlone na ekranie informacje. Wskazana wiadomość nie pojawi się w przyszłych sesjach.
  4. Po kliknięciu opcji: Terminal, zostaniesz zalogowany do SSH za pomocą konta cPanel, do którego jesteś obecnie zalogowany. Uruchomiony terminal z wierszem poleceń wygląda następująco:
    Przykład otwartego połączenia SSH w terminalu dostępnym w cPanel.
  5. Aby zakończyć połączenie SSH z serwerem, zamknij okno przeglądarki lub przejdź do innej zakładki w cPanel.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl