Jak w cPanel połączyć się z serwerem przez SSH?

Promocja na hosting WordPress

Do czego służy protokół sieciowy SSH?

Protokół sieciowy SSH umożliwia połączenie się z serwerem WWW przez sieć Internet za pośrednictwem interfejsu wiersza poleceń (CLI). Głównymi atutami protokołu komunikacyjnego SSH jest przesyłanie wszystkich danych w zaszyfrowanej formie oraz możliwość identyfikacji użytkowników na wiele różnych sposobów (np. za pomocą kluczy RSA). SSH stosuje się m.in. do zdalnego zarządzania serwerem.

W Domenomania.pl możesz połączyć się ze swoim serwerem przez SSH po zalogowaniu do cPanel. Nie musisz wtedy posiadać dodatkowego oprogramowania, a okno terminala z wierszem poleceń wyświetlane jest w przeglądarce.

Połączenie SSH dostępne jest w pakietach hostingowych z linii PRO, które gwarantują dostęp SSH.

Połączenie z serwerem przez SSH za pomocą cPanel

WAŻNE! Polecenia wprowadzone w tym interfejsie mogą spowodować, że serwer przestanie działać. Zalecamy, aby tylko użytkownicy z doświadczeniem korzystali z tej funkcji.

Aby skorzystać z opcji: Terminal w cPanel i uzyskać dostęp do okna terminala z wierszem poleceń bezpośrednio w przeglądarce, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: Zaawansowane i kliknij opcję: Terminal.
  Aby połączyć się z serwerem przez SSH w cPanel, znajdź sekcję: Zaawansowane i kliknij opcję: Terminal.
 3. Jeśli uruchamiasz terminal po raz pierwszy, to zanim uzyskasz do niego dostęp, musisz przeczytać i zaakceptować wyświetlone na ekranie informacje. Wskazana wiadomość nie pojawi się w przyszłych sesjach.
 4. Po kliknięciu opcji: Terminal, zostaniesz zalogowany do SSH za pomocą konta cPanel, do którego jesteś obecnie zalogowany. Uruchomiony terminal z wierszem poleceń wygląda następująco:
  Przykład otwartego połączenia SSH w terminalu dostępnym w cPanel.
 5. Aby zakończyć połączenie SSH z serwerem, zamknij okno przeglądarki lub przejdź do innej zakładki w cPanel.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl