Jak w cPanel połączyć się z serwerem przez SSH?

Promocja na hosting WordPress

Do czego służy protokół sieciowy SSH?

Protokół sieciowy SSH umożliwia połączenie się z serwerem WWW przez sieć Internet za pośrednictwem interfejsu wiersza poleceń (CLI). Głównymi atutami protokołu komunikacyjnego SSH jest przesyłanie wszystkich danych w zaszyfrowanej formie oraz możliwość identyfikacji użytkowników na wiele różnych sposobów (np. za pomocą kluczy RSA). SSH stosuje się m.in. do zdalnego zarządzania serwerem.

W Domenomania.pl możesz połączyć się ze swoim serwerem przez SSH po zalogowaniu do cPanel. Nie musisz wtedy posiadać dodatkowego oprogramowania, a okno terminala z wierszem poleceń wyświetlane jest w przeglądarce.

Połączenie SSH dostępne jest w pakietach hostingowych z linii PRO, które gwarantują dostęp SSH.

Połączenie z serwerem przez SSH za pomocą cPanel

WAŻNE! Polecenia wprowadzone w tym interfejsie mogą spowodować, że serwer przestanie działać. Zalecamy, aby tylko użytkownicy z doświadczeniem korzystali z tej funkcji.

Aby skorzystać z opcji: Terminal w cPanel i uzyskać dostęp do okna terminala z wierszem poleceń bezpośrednio w przeglądarce, wykonaj następujące czynności:

 1. Zaloguj się do panelu cPanel.
 2. Znajdź sekcję: Zaawansowane i kliknij opcję: Terminal.
  Aby połączyć się z serwerem przez SSH w cPanel, znajdź sekcję: Zaawansowane i kliknij opcję: Terminal.
 3. Jeśli uruchamiasz terminal po raz pierwszy, to zanim uzyskasz do niego dostęp, musisz przeczytać i zaakceptować wyświetlone na ekranie informacje. Wskazana wiadomość nie pojawi się w przyszłych sesjach.
 4. Po kliknięciu opcji: Terminal, zostaniesz zalogowany do SSH za pomocą konta cPanel, do którego jesteś obecnie zalogowany. Uruchomiony terminal z wierszem poleceń wygląda następująco:
  Przykład otwartego połączenia SSH w terminalu dostępnym w cPanel.
 5. Aby zakończyć połączenie SSH z serwerem, zamknij okno przeglądarki lub przejdź do innej zakładki w cPanel.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl