Dlaczego zrywane jest połączenie SSH?

Promocja na hosting WordPress

Jeśli w aplikacji PuTTy zrywane jest Twoje połączenie SSH z serwerem, to poniżej znajdziesz instrukcje jak utrzymać połączenie bez automatycznego wylogowania z SSH. Zmiana odpowiednich ustawień w PuTTy może rozwiązać problemy związane z rozłączaniem sesji – dzięki czemu Twoje połączenie z SSH będzie podtrzymywane i nie będzie następowało rozłączanie z serwerem.

Najczęstszym rozwiązaniem problemów ze zrywaniem połączenia SSH jest zmiana ustawień klienta, którego używasz do połączenia (np. PuTTy) w taki sposób, aby aktywowana została opcja: TCP keepalives. Dzięki temu nie będzie następować zrywanie połączenia SSH z powodu braku aktywności.

Rozłączanie połączenia przez: Connection reset by peer

Zależnie od konfiguracji serwera, z którym łączysz się za pośrednictwem SSH, może następować automatyczne rozłączanie połączenia po upływie określonego czasu z powodu braku aktywności. Zrywanie połączenia SSH z powodu nieaktywności jest zazwyczaj komunikowane poniższym błędem (lub podobnym):

Read from remote host: Connection reset by peer

Rozłączanie połączenia SSH z powodu powyższego błędu nie jest związane z żadnymi problemami technicznymi, lecz tylko z ustawieniami zabezpieczeń serwera, z którym jesteś połączony przez SSH.

Jeśli łączysz się z serwerem SSH przy użyciu systemów Linux lub OS X, to ustawienia SSH możesz zmienić w pliku: ~/.ssh/config. Aby uniemożliwić zrywanie połączenia SSH w tych systemach, skorzystaj ze zmiany ustawień we wskazanym pliku dla opcji takich jak: ServerAliveInterval lub ServerAliveCountMax.

Włącz opcję: TCP keepalives, aby uniknąć zrywania

Aby uniknąć rozłączania połączenia SSH pomiędzy Twoim komputerem, a serwerem z powodu braku aktywności, należy włączyć opcję TCP keepalives (np. w aplikacji PuTTy), która będzie umożliwiać podtrzymanie sesji.

  1. Uruchom program PuTTy.
  2. Po włączeniu PuTTy kliknij: Connection (po lewej stronie okna).
    Ustawienia połączenia w aplikacji PuTTY
  3. W wyświetlonym oknie ustaw opcję: Enable TCP keepalives jako aktywną oraz w polu: Seconds between keepalives wpisz wartość: 30.
    Włącz opcję TCP keepalives, aby podtrzymywać połączenie SSH
  4. Po włączeniu wskazanych powyżej opcji, połączenia SSH inicjowane przy pomocy klienta PuTTy nie będą już dezaktywowane z powodu tzw. bezczynności.
  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl