Jak skonfigurować pocztę w Microsoft Outlook?

Poniżej znajdziesz krótką pomoc jak skonfigurować pocztę w Microsoft Outlook 2016/2019/Office 365. Chcąc skonfigurować skrzynkę pocztową na własnym komputerze, musisz zainstalować tzw. program klienta pocztowego. Jednym z najbardziej popularnych programów pocztowych jest Outlook.

Poniżej przedstawiamy przykładową konfigurację w programie pocztowym Microsoft Outlook. W poniższej przykładowej konfiguracji posłużymy się kontem pocztowym z adresem: marek@pomoc.domenomania.pl.

Jeśli masz już utworzone i poprawnie skonfigurowane konto w Outlook, to możesz przejść do jego edycji, np. aby zmienić adres serwera poczty przychodzącej (IMAP) lub wychodzącej (SMTP) na inny.

Jak skonfigurować pocztę w Microsoft Outlook krok po kroku?

Konfiguracja konta pocztowego w Microsoft Outlook nie zajmuje wiele czasu. Zanim rozpoczniesz konfigurację konta pocztowego w programie pocztowym Microsoft Outlook, musisz utworzyć skrzynkę e-mail na hostingu w Domenomania.pl.

Jeśli masz już utworzoną skrzynkę, skorzystaj z poniższej instrukcji w celu skonfigurowania programu pocztowego. Wstępna konfiguracja umożliwia automatyczne wybranie ustawień serwera, które później możesz zmienić.

 1. Uruchom aplikację: Microsoft Outlook.
 2. Z górnego menu wybierz opcję: Plik.Konfiguracja konto Outlook skrzynka e-mail
 3. Następnie wybierz opcję: Dodaj konto.Jak skonfigurować pocztę w Microsoft Outlook?
 4. W kolejnym oknie podaj adres e-mail dla konta pocztowego, które chcesz skonfigurować, następnie kliknij przycisk: Połącz.Wpisz adres swojej skrzynki e-mail i kliknij: Połącz
 5. W kolejnym oknie podaj: hasło, które utworzyłeś podczas tworzenia skrzynki pocztowej, następnie kliknij przycisk: Połącz.

  Wpisz hasło dostępu do swojej skrzynki e-mail, aby skonfigurować pocztę w Microsoft Outlook

 6. Program automatycznie pobierze ustawienia serwera poczty Domenomania.pl. Po kilku chwilach proces zostanie zakończony. Zostaniesz o tym poinformowany komunikatem. Kliknij przycisk: Gotowe.Automatyczna konfiguracja poczty w Microsoft Outlook
 7. Program pocztowy Microsoft Outlook został skonfigurowany. Ważne jest jednak, że powyższa konfiguracja wybrała ustawienia serwera w sposób automatyczny.
 8. Jeśli chciałbyś samodzielnie edytować tę konfigurację, po jej zakończeniu z górnego menu wybierz: Plik -> Ustawienia kont -> Ustawienia serwera.Ręczna konfiguracja skrzynki pocztowej w Microsoft OutlookMicrosoft Outlook - Ustawienia kont - Ustawienia serwera
 9. W kolejnym oknie w sekcjach: Poczta przychodząca i Poczta wychodząca wprowadź ustawienia według własnych preferencji. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

Konfiguracja poczty w Microsoft Outlook z certyfikatem SSL Domenomania.pl

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby skonfigurować program pocztowy z kontem pocztowym utworzonym na hostingu w Domenomania.pl. Połączenie zostanie skonfigurowane z użyciem certyfikatu SSL serwera w Domenomania.pl.

W tym celu w sekcji: poczta przychodząca:

 • Serwer – tutaj wpisz adres serwera, na którym znajduje się Twoje konto, np. n122.domenomania.pl. Adres swojego serwera w Domenomania.pl możesz sprawdzić po zalogowaniu do cPanelu.
 • Port – jako numer portu podaj 993.
 • Metoda szyfrowania – w tym miejscu wybierz opcję SSL/TLS.
 • Pola Nazwa użytkownika oraz Hasło pozostaw bez zmian, ponieważ wprowadziłeś te dane na pierwszym etapie konfiguracji konta.Microsoft Outlook - Ustawienia konta IMAP

W sekcji poczta wychodząca:

 • Serwer – tutaj wpisz adres serwera, na którym znajduje się Twoje konto, np. n122.twojadomena.pl. Adres swojego serwera w Domenomania.pl możesz sprawdzić po zalogowaniu do cPanelu.
 • Port – jako numer portu podaj 465.
 • Metoda szyfrowania – w tym miejscu wybierz opcję SSL/TLS.Ustawienia poczty wychodzącej w Microsoft Outlook

Konfiguracja poczty w Microsoft Outlook z własnym certyfikatem SSL

Skorzystaj z poniższej instrukcji, aby skonfigurować program pocztowy z kontem pocztowym utworzonym na hostingu w Domenomania.pl, gdy posiadasz własny certyfikat SSL, który zainstalowałeś w ramach swojego pakietu hostingowego.

W tym celu w sekcji poczta przychodząca:

W sekcji poczta wychodząca:

Konfiguracja poczty w Microsoft Outlook bez certyfikatu SSL (nieszyfrowane)

Jeśli chcesz użyć konfiguracji bez zastosowania bezpiecznego połączenia SSL, to wypełnij formularz konfiguracji poczty w Microsoft Outlook w następujący sposób:

W sekcji poczta przychodząca:

 • Serwer – tutaj wpisz mail.twojadomena.pl, zastępując: „twojadomena.pl” własną domeną.
 • Port – jako numer portu podaj 143.
 • Metoda szyfrowania – w tym miejscu wybierz opcję Brak.
 • Pola Nazwa użytkownika oraz Hasło pozostaw bez zmian, ponieważ wprowadziłeś te dane na pierwszym etapie konfiguracji konta.Przy konfiguracji poczty e-mail bez certyfikatu wybierz metoda szyfrowania brak.

W sekcji poczta wychodząca:

 • Serwer – tutaj wpisz mail.twojadomena.pl, zastępując: „twojadomena.pl” własną domeną.
 • Port – w tym miejscu wpisz wartość 25 lub 587.
 • Metoda szyfrowania – w tym miejscu wybierz opcję Brak.Ustawienia IMAP Microsoft Outlook bez SSL

W naszym Centrum Wiedzy znajdziesz też instrukcje konfiguracji innych programów pocztowych:

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie