Jak zmienić ustawienia e-mail w Microsoft Outlook?

Promocja na hosting WordPress

Konto Outlook, czyli zmiana ustawień skrzynki e-mail w programie pocztowym Microsoft Outlook. Zmiana konfiguracji programu pocztowego może być konieczna, jeśli zmianie ulega na przykład serwer poczty przychodzącej (IMAP) lub wychodzącej (SMTP). Zobacz, jak zmienić ustawienia e-mail w Outlook.

Ustawienia Outlook: IMAP i POP3

Poniższa instrukcja podana jest na przykładzie konta IMAP. Konfiguracja dla konta z użyciem protokołu POP3 przebiega analogicznie (należy wybrać inny protokół poczty podczas konfiguracji serwera poczty przychodzącej).

Jeśli masz już utworzone i poprawnie skonfigurowane konto w Outlook, to możesz przejść do jego edycji, np. aby zmienić adres serwera poczty przychodzącej (IMAP) lub wychodzącej (SMTP) na inny.

Jeśli skonfigurujesz już skrzynkę e-mail z zastosowaniem protokołu IMAP lub POP3, to program pocztowy nie umożliwia opcji zmiany tych ustawień na istniejącym koncie. Jeśli chcesz zmienić używany protokół, należy utworzyć nowe konto pocztowe w programie pocztowym z wybranym protokołem.

Poniżej znajdziesz instrukcje konfiguracji programu pocztowego Microsoft Outlook, gdy konto jest już utworzone w programie pocztowym. Nasze instrukcje przedstawiają jak skonfigurować program pocztowy z użyciem skrzynki e-mail, która utworzona jest na serwerze w Domenomania.pl.

Zmiana ustawień skrzynki pocztowej dla konta w Outlook

  1. Aby dokonać zmiany uruchom program pocztowy Microsoft Outlook.
  2. Następnie z górnego menu wybierz opcję: Plik.Zmiana ustawień skrzynki pocztowej dla konta Outlook
  3. Kliknij opcję: Ustawienia kont -> Ustawienia serwera.
    Aby edytować ustawienia konta w Outlook przejdź do: Microsoft Outlook - Ustawienia kont - Ustawienia serwera

Zmiana ustawień konta Outlook wykonywana jest najczęściej na trzy sposoby:

Zmiana ustawień – konto Outlook z certyfikatem SSL serwera Domenomania.pl

Aby ustawić konto pocztowe w programie Microsoft Outlook z użyciem certyfikatu SSL serwera Domenomania.pl, to w kolejnym oknie w sekcji: Poczta przychodząca w polu Serwer wpisz adres serwera, na którym znajduje się Twoje konto, np. n122.twojadomena.pl. Adres swojego serwera w Domenomania.pl możesz sprawdzić po zalogowaniu do cPanelu.

Aby skorzystać z szyfrowanego połączenia SSL, to w polu Metoda szyfrowania wybierz opcję: SSL/TLS. Obok w polu Port wpisz numer: 993.

Ustawienia konta Outlook dla poczty przychodzącej z certyfikatem SSL serwera Domenomania.pl

Aby przejść do konfiguracji serwera pocztowego SMTP, kliknij poniżej na sekcję: Poczta wychodząca. Po jej rozwinięciu, wpisz adres serwera, na którym znajduje się Twoje konto, np. n122.twojadomena.pl. Adres swojego serwera w Domenomania.pl możesz sprawdzić po zalogowaniu do cPanelu. Następnie kliknij przycisk: Dalej.

Aby skorzystać z szyfrowanego połączenia SSL, to w polu Metoda szyfrowania wybierz opcję: SSL/TLS. Obok w polu Port wpisz numer: 465.

Konto Outlook ustawienia dla poczty wychodzącej z certyfikatem SSL serwera Domenomania.pl

Zmiana ustawień – konto Outlook z własnym certyfikatem SSL

Aby ustawić konto pocztowe w programie Microsoft Outlook z użyciem własnego certyfikatu SSL, to w kolejnym oknie w sekcji: Poczta przychodząca w polu Serwer wpisz: mail.twojadomena.pl, zastępując: „twojadomena.pl” własną domeną, która zabezpieczona jest przez certyfikat SSL. Posiadając hosting w Domenomania.pl otrzymujesz bezpłatne certyfikaty SSL dla każdej domeny przypisanej do serwera.

Aby skorzystać z szyfrowanego połączenia SSL, to w polu Metoda szyfrowania wybierz opcję: SSL/TLS. Obok w polu Port wpisz numer: 993.

Ustawienia konto Outlook własna domena z certyfikatem SSL poczta przychodząca

Aby przejść do konfiguracji serwera pocztowego SMTP, kliknij poniżej na sekcję: Poczta wychodząca. Po jej rozwinięciu, wpisz: mail.twojadomena.pl, zastępując: „twojadomena.pl” własną domeną, która zabezpieczona jest przez certyfikat SSL. Posiadając hosting w Domenomania.pl otrzymujesz bezpłatne certyfikaty SSL dla każdej domeny przypisanej do serwera.

Aby skorzystać z szyfrowanego połączenia SSL, to w polu Metoda szyfrowania wybierz opcję: SSL/TLS. Obok w polu Port wpisz numer: 465.

Ustawienia poczty wychodzącej konto Outlook z użyciem SSL

Zmień ustawienia e-mail – konto Outlook bez SSL (nieszyfrowane)

Aby ustawić konto pocztowe w programie Microsoft Outlook bez użycia SSL, to w kolejnym oknie w sekcji: Poczta przychodząca w polu Serwer wpisz mail.twojadomena.pl, zastępując: „twojadomena.pl” własną domeną. Możesz też wpisać adres serwera, na którym znajduje się Twoje konto, np. n122.twojadomena.pl. Adres swojego serwera w Domenomania.pl możesz sprawdzić po zalogowaniu do cPanelu.

Aby skorzystać z nieszyfrowanego połączenia, to w polu Metoda szyfrowania wybierz opcję: Brak. Obok w polu Port wpisz numer: 143.

Bez szyfrowania SSL ustawienia konta Outlook poczta przychodząca (IMAP)

Aby przejść do konfiguracji serwera pocztowego SMTP, kliknij poniżej na sekcję: Poczta wychodząca. Po jej rozwinięciu, wpisz: mail.twojadomena.pl, zastępując: „twojadomena.pl” własną domeną. Możesz też wpisać adres serwera, na którym znajduje się Twoje konto, np. n122.twojadomena.pl. Adres swojego serwera w Domenomania.pl możesz sprawdzić po zalogowaniu do cPanelu.

Aby skorzystać z nieszyfrowanego połączenia, to w polu Metoda szyfrowania wybierz opcję: Brak. Obok w polu Port wpisz numer: 587.

Konto Outlook - zmiana ustawień programu pocztowego bez certyfikatu SSL

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Zmiana ustawień w innych programach pocztowych

W naszym Centrum wiedzy znajdziesz też instrukcje konfiguracji innych programów pocztowych:

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl