Jak dodać pocztę Domenomania.pl do konta Poczta Onet?

Programy pocztowe w tym również większość klientów poczty typu WebMail daje możliwość skonfigurowania wielu skrzynek e-mail w jednej aplikacji. O ile ta funkcjonalność nie jest niczym nowym w programach pocztowych instalowanych na komputerze, to poczta WebMail nie zawsze ją oferuje.

W przypadku Poczta Onet możesz w ramach posiadanej skrzynki e-mail skonfigurować dodatkowe konto e-mail, np. poczta Domenomania.pl i obsługiwać wiele adresów z jednej aplikacji. Po zalogowaniu do Poczta Onet będziesz mógł wysyłać wiadomości z kilku adresów poczty elektronicznej.

Konto zewnętrzne w Onet Poczta

Dodawanie wielu skrzynek e-mail do jednej aplikacji pocztowej to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto jednocześnie potrzebuje obsługiwać, np. konto prywatne i służbowe. Z tej funkcjonalności korzysta także wielu administratorów serwisów internetowych, którzy doceniają możliwość wsparcia wielu klientów jednocześnie. Dla programów pocztowych, instalowanych na komputerach, czy w urządzeniach mobilnych, taka funkcjonalność jest standardem.

Poczta WebMail charakteryzuje się tym, że zwykle logowanie do aplikacji w oknie przeglądarki internetowej odbywa się za pomocą konkretnego adresu e-mail. Konta poczty elektronicznej, której dostawca oferuje możliwość skorzystania z aplikacji w przeglądarce internetowej. Wiele aplikacji webowych oferuje dodatkowo możliwość dodania konta zewnętrznego, czyli obsługę innego konta niż dostawcy usługi. Przykładem jest m.in. możliwość dodania skrzynki e-mail utworzonej na serwerze Domenomania.pl do konta Poczta Onet.

Obsługa konta zewnętrznego w Poczta Onet odbywa się za pomocą protokołu POP3. Oznacza to, że z zewnętrznej skrzynki e-mail pobierane są wiadomości e-mail, ich kopia, a nie są synchronizowane wszystkie foldery poczty.

Po zalogowaniu do Poczta Onet, do swojej skrzynki e-mail, możesz dzięki obsłudze kont zewnętrznych, wysyłać wiadomości e-mail z wielu adresów pocztowych. Podaj login, czyli adres e-mail oraz hasło lub opcjonalnie wprowadź dodatkowe ustawienia, aby sprawdzić pocztę, przenosić wiadomości e-mail między folderami lub wysłać wiadomość wybierając jeden z wielu dodanych adresów poczty elektronicznej.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak dodać pocztę Domenomania.pl do Onet Poczta?

Dodanie konta pocztowego utworzonego na serwerach Domenomania.pl do Poczty Onet jest niezwykle łatwe w wykonaniu. Zobacz jak tego dokonać.

 1. Zaloguj się do swojego konta w Onet Poczta
 2. W lewym menu kliknij w: Ustawienia
  Jak wejść w ustawienia Onet Poczta?
 3. Następnie przejdź do sekcji: Skrzynki zewnętrzne
  Jak dodać skrzynkę zewnętrzną w Poczcie Onet?
 4. W prawym dolnym rogu naciśnij przycisk: Dodaj skrzynkę zewnętrzną
  Dodawanie skrzynki zewnętrznej w Onet Poczta
 5. Wybierz opcję „Inna skrzynka”, a następnie opcję: Zaawansowane
  Jak skonfigurowac inną skrzynkę w Poczcie Onet?
 6. Uzupełnij formularz odpowiednimi danymi i kliknij: Zapisz i zamknij
  • Adres e-mail – powinien to być pełny adres e-mail, który chcesz obsługiwać poprzez Poczta Onet
  • Hasło – jest to hasło do skrzynki, które zostało nadane podczas jej zakładania
  • Nazwa skrzynki – jest to nazwa skrzynki, pod którą chcesz ją widzieć w Onet Poczta
  • Nazwa użytkownika – powinien to być pełny adres e-mail skrzynki, którą dodajesz
  • Serwer poczty przychodzącej – w tym wypadku użyj adresu w postaci: mail.nazwatwojejdomeny.pl
  • Port – rekomendujemy port dla połączeń szyfrowanych: 995
   Jakie dane są wymagane przy dodawaniu skrzynki zewnętrznej w Onet Poczta?
 7. Skrzynka zewnętrzna została wstępnie dodana. Należy w tym momencie zweryfikować dodawany adres e-mail. W tym celu kliknij: Sprawdź teraz
  Jak aktywować w poczcie Onet zewnętrzną skrzynkę?
 8. Sprawdź swoją pocztę e-mail. Została na nią wysłana automatyczna wiadomość z Onet z linkiem do kliknięcia w celu potwierdzenia dodania skrzynki zewnętrznej. Kliknij w link aktywacyjny.
 9. To wszystko. Skrzynka pocztowa została dodana do Onet Poczta.
  Jak Onet Poczta potwierdza dodanie skrzynki zewnętrznej?
 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Redis w WordPress – co to i jak uruchomić?

Zastosowanie Redis jest jedną z najlepszych metod, aby przyspieszyć działanie witryny opartej o WordPress. W tym wypadku ważne jest, aby...

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl