Jak dodać skrzynkę zewnętrzną Domenomania.pl do Onet Poczta?

Promocja na hosting WordPress

Programy pocztowe w tym również większość klientów poczty typu WebMail daje możliwość skonfigurowania wielu skrzynek e-mail w jednej aplikacji. O ile ta funkcjonalność nie jest niczym nowym w programach pocztowych instalowanych na komputerze, to poczta WebMail nie zawsze ją oferuje. Z tego artykułu dowiesz się, jak dodać skrzynkę zewnętrzną do Onet Poczta, np. pocztę Domenomania.

W przypadku Poczta Onet możesz w ramach posiadanej skrzynki e-mail skonfigurować dodatkowe konto e-mail, np. poczta Domenomania.pl i obsługiwać wiele adresów z jednej aplikacji. Po zalogowaniu do Poczta Onet będziesz mógł wysyłać wiadomości z kilku adresów poczty elektronicznej.

Konto zewnętrzne w Onet Poczta

Dodawanie wielu skrzynek e-mail do jednej aplikacji pocztowej to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto jednocześnie potrzebuje obsługiwać, np. konto prywatne i służbowe. Z tej funkcjonalności korzysta także wielu administratorów serwisów internetowych, którzy doceniają możliwość wsparcia wielu klientów jednocześnie. Dla programów pocztowych, instalowanych na komputerach, czy w urządzeniach mobilnych, taka funkcjonalność jest standardem.

Poczta WebMail charakteryzuje się tym, że zwykle logowanie do aplikacji w oknie przeglądarki internetowej odbywa się za pomocą konkretnego adresu e-mail. Konta poczty elektronicznej, której dostawca oferuje możliwość skorzystania z aplikacji w przeglądarce internetowej. Wiele aplikacji webowych oferuje dodatkowo możliwość dodania konta zewnętrznego, czyli obsługę innego konta niż dostawcy usługi. Przykładem jest m.in. możliwość dodania skrzynki e-mail utworzonej na serwerze Domenomania.pl do konta Poczta Onet.

Obsługa konta zewnętrznego w Poczta Onet odbywa się za pomocą protokołu POP3. Oznacza to, że z zewnętrznej skrzynki e-mail pobierane są wiadomości e-mail, ich kopia, a nie są synchronizowane wszystkie foldery poczty.

Po zalogowaniu do Poczta Onet, do swojej skrzynki e-mail, możesz dzięki obsłudze kont zewnętrznych, wysyłać wiadomości e-mail z wielu adresów pocztowych. Podaj login, czyli adres e-mail oraz hasło lub opcjonalnie wprowadź dodatkowe ustawienia, aby sprawdzić pocztę, przenosić wiadomości e-mail między folderami lub wysłać wiadomość wybierając jeden z wielu dodanych adresów poczty elektronicznej.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak dodać skrzynkę zewnętrzną Domenomania.pl do Onet Poczta?

Dodanie konta pocztowego utworzonego na serwerach Domenomania.pl do Poczty Onet jest niezwykle łatwe w wykonaniu. Zobacz, jak dodać skrzynkę zewnętrzną do Onet Poczta:

 1. Zaloguj się do swojego konta w Onet Poczta
 2. W lewym menu kliknij w: Ustawienia
  Jak wejść w ustawienia Onet Poczta?
 3. Następnie przejdź do sekcji: Skrzynki zewnętrzne
  Jak dodać skrzynkę zewnętrzną w Poczcie Onet?
 4. W prawym dolnym rogu naciśnij przycisk: Dodaj skrzynkę zewnętrzną
  Dodawanie skrzynki zewnętrznej w Onet Poczta
 5. Wybierz opcję „Inna skrzynka”, a następnie opcję: Zaawansowane
  Jak skonfigurowac inną skrzynkę w Poczcie Onet?
 6. Uzupełnij formularz odpowiednimi danymi i kliknij: Zapisz i zamknij
  • Adres e-mail – powinien to być pełny adres e-mail, który chcesz obsługiwać poprzez Poczta Onet
  • Hasło – jest to hasło do skrzynki, które zostało nadane podczas jej zakładania
  • Nazwa skrzynki – jest to nazwa skrzynki, pod którą chcesz ją widzieć w Onet Poczta
  • Nazwa użytkownika – powinien to być pełny adres e-mail skrzynki, którą dodajesz
  • Serwer poczty przychodzącej – w tym wypadku użyj adresu w postaci: mail.nazwatwojejdomeny.pl
  • Port – rekomendujemy port dla połączeń szyfrowanych: 995
   Jakie dane są wymagane przy dodawaniu skrzynki zewnętrznej w Onet Poczta?
 7. Skrzynka zewnętrzna została wstępnie dodana. Należy w tym momencie zweryfikować dodawany adres e-mail. W tym celu kliknij: Sprawdź teraz
  Jak aktywować w poczcie Onet zewnętrzną skrzynkę?
 8. Sprawdź swoją pocztę e-mail. Została na nią wysłana automatyczna wiadomość z Onet z linkiem do kliknięcia w celu potwierdzenia dodania skrzynki zewnętrznej. Kliknij w link aktywacyjny.
 9. To wszystko. Skrzynka pocztowa została dodana do Onet Poczta.
  Jak Onet Poczta potwierdza dodanie skrzynki zewnętrznej?

Czy warto używać darmowej poczty Onet do obsługi kont?

Nie jest w naszej gestii ocenianie, czy darmowa poczta Onet jest złym, czy dobrym rozwiązaniem. Jako firma hostingowa, świadcząca płatne usługi i koncentrująca swoją ofertę na sprzedaży i obsłudze zaawansowanych rozwiązań hostingowych i domen internetowych, rekomendujemy używanie darmowej poczty e-mail w ostateczności lub do obsługi mniej ważnej komunikacji.

Ten stan jest spowodowany wieloma problemami, jakie wiążą się z darmową pocztą, to m.in. kwestie spamu, reklam, możliwości interfejsu poczty, pojemności, bezpieczeństwa i lokalizacji serwerów, przetwarzania danych. Tym samym konfigurowanie poczty, np. poczta Domenomania, jako konto zewnętrzne Poczty Onet, może wystawić Twoją firmową korespondencję na dodatkowe zagrożenia.

Skutecznym rozwiązaniem jest ustawienie, np. przekierowania wiadomości e-mail na konto w Domenomania.pl lub konfigurowanie wielu skrzynek e-mail w jednym programie pocztowym, a obsługę interfejsu Webmail pozostawienie na pojedyncze skrzynki.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl