Jak włączyć autoresponder w Onet Poczta?

Promocja na hosting WordPress

Autoresponder czyli asystent nieobecności to mechanizm dostępny w systemach obsługi poczty WebMail oraz programach pocztowych. Skorzystasz z niego także jeśli jesteś użytkownikiem skrzynki e-mail Onet Poczta.

Asystent nieobecności zwany autporesponderem to mechanizm umożliwiający automatyczne przesłanie odpowiedzi do nadawcy otrzymanej wiadomości e-mail. W ten sposób możesz zarówno potwierdzić otrzymanie maila jak również poinformować o nieobecności lub przekazaniu sprawy do innego odbiorcy. Dowiedz się, jak włączyć autoresponder w Onet Poczta.

Autoresponder w Onet Poczta – informacje podstawowe

Mechanizm asystenta nieobecności zwykle kojarzony jest z urlopami i naszą nieobecnością w pracy lub brakiem możliwości skorzystania z poczty e-mail. W czasach, kiedy każdy z nas dysponuje już urządzeniem mobilnym, wizja odcięcia się od korespondencji e-mail jest niemożliwa. Nie oznacza to jednak, że w czasie urlopu lub przerwy od pracy chętnie sięgamy po telefon lub służbowy komputer aby sprawdzić pocztę.

Zmieniające się potrzeby firm i osób prywatnych doprowadziły do rozbudowania mechanizmu autorespondera o nowe funkcje, np. nadawanie numeru zgłoszenia, itp.. Jednocześnie użytkownicy sami znaleźli dla niego wiele nowych zastosowań. Autoresponder czyli asystent nieobocności jaki m.in. znajdziesz w Onet Poczta pozwala po prostu włączyć automatyczną odpowiedź na otrzymaną korespondencję. Ta będzie na Ciebie oczekiwała w skrzynce odbiorcze do czasu jej odczytania. Nadawca wiadomości otrzyma treść, jaką dla niego przygotujesz.

Autoresponder czyli autoodpowiedź w Onet Poczta pozwala nie tylko na włączenie automatycznej odpowiedzi ale również określenie czasu w jakim będzie on działał. Od dnia rozpoczęcia do dnia zakończenia lub wyłączenia mechanizmu.

Treść automatycznej odpowiedzi może zarówno obejmować przekazanie informacji o urlopie, faktycznej nieobecności, jak również o przekazaniu sprawy. Tak samo jak i przyjęciu zgłoszenia lub po prostu potwierdzeniu otrzymania wiadomości. Jakie Ty znajdziesz zastosowanie dla opcji autoresponder Onet Poczta, przekonaj się samemu korzystając z poniższej instrukcji aby włączyć ten popularny mechanizm.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami, pozycjonowaniem stron internetowych oraz kreacją stron WWW.

Jak włączyć autoresponder w Onet Poczta?

Autoresponder w poczcie Onet możesz włączyć bezpośrednio w ustawieniach klienta poczty Webmail:

  1. Zaloguj się do Onet Poczta
  2. Przejdź do sekcji Ustawienia (lewa strona ekranu, koło zębate).
  3. Wybierz Autoodpowiedź.
  4. Włącz asystenta nieobecności.

Automatyczna odpowiedź w Onet Poczta pozwala na przesyłanie nadawców wiadomości podczas Twojej nieobecności

Możesz określić podstawowe parametry działania:

  • Data: pozwala określić początek działania autorespondera lub przedział czasowy od/do kiedy automatyczna odpowiedź ma być przesyłana,
  • Treść: to wiadomość, którą nadawcy otrzymają w odpowiedzi na działanie autorespondera,
  • Opcja dodatkowa – cytuj otrzymany list pod tekstem odpowiedzi: zaznacz wg. własnych potrzeb aby autoresponder cytował przesłaną wiadomość.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Ulepsz swoją witrynę WordPress za pomocą wtyczek logowania i rejestracji

Wtyczki do logowania i rejestracji są niezbędne, aby ożywić Twoją witrynę WordPress. Nie tylko ułatwiają odwiedzającym rejestrację, ale...

Jak przygotować się do skopiowania witryny w DirectAdmin?

Duplikowanie witryny WordPress to częste zadanie, szczególnie przydatne, gdy trzeba wprowadzić istotne zmiany lub przetestować nowe funkcje bez...

WP_HOME i WP_SITEURL w WordPress

Konfigurowanie strony WordPress wymaga zrozumienia kilku ustawień technicznych, z których dwa to WP_HOMEi WP_SITEURL. Ustawienia te są niezbędne...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl