Jak wstawić załącznik z dysku OneDrive w Outlook?

Promocja na hosting WordPress

Duże zmiany w sposobie udostępniania plików wniosły dyski online, które pozwoliły przede wszystkim znieść limit rozmiarów plików jaki możemy przekazać. Dowiedz się, w jaki sposób dodać załącznik z dysku OneDrive w aplikacji Poczta Outlook.

Dodawanie załączników do wiadomości e-mail stanowi nieodłączny element korzystania z poczty elektronicznej. W ten sposób możesz szybko przesłać dokumenty, obrazy, zdjęcia lub inne pliki, które chcesz przesłać do adresata.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami oraz kreacją stron WWW.

Załączniki i dyski w chmurze – informacje podstawowe

Dodawanie załączników do wiadomości e-mail to pożądana w programach pocztowych funkcjonalność. Umożliwia dodawanie dowolnego typu pliku jako załącznika, który zostanie wysłany wraz z wiadomością e-mail. Jednak w każdym przypadku, niesie za sobą pewne ograniczenia. Jeśli przykładowo korzystasz z klienta poczty e-mail typu Webmail, ograniczeniem może być rozmiar pliku, jaki możesz dodać do wiadomości.

W teorii nie stanowi to dla większości użytkowników żadnego problemu i rozmiar załącznika czy prędkość Internetu nie powinny mieć większego znaczenia, jednak mogą pojawić się sytuacje, gdy będziesz chciał ominąć te „ograniczenia”. W ostatnich latach dyski w chmurze zyskały na ogromnej popularności, a ich stały rozwój, pozwala dziś uznać, że są one już zintegrowane z większością popularnych aplikacji, w których faktycznie mogą one być pomocne.

Jednym z popularnych dysków sieciowych jest OneDrive, który jest usługą firmy Microsoft. Trudno więc nie zauważyć, że OneDrive jest w pełni zintegrowany z Outlook i bez problemu możesz dodawać pliki znajdujące się na dysku w chmurze. W jaki sposób działa ten mechanizm? W odróżnieniu od klasycznego dodawania załączników do wiadomości pliki umieszczane są w chmurze. Jest to wygodne, gdyż większość urządzeń, np. smartfony z systemem Android, pozwalają np. na automatyczną synchronizację plików znajdujących się na smartfonie z chmurą. W ten sposób pomijasz cały proces przesyłania plików i po prostu wybierasz je z lokalizacji sieciowej.

Korzystanie z dysku w chmurze pozwala też znieść limity rozmiaru załącznika. Jedynym limitem jest w tym przypadku ograniczenie techniczne dostawcy usługi, a więc maksymalny rozmiar pliku, jaki możesz umieścić na dysku. To najczęściej wielokrotność rozmiaru, który mógłbyś dodać korzystając z Webmail.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Jak wstawić załącznik z dysku OneDrive w Outlook?

Podczas redagowania wiadomości możesz wybrać źródło, z którego chcesz dodać plik. Jednym z dostępnych źródeł załącznika jest lokalizacja w sieci Web, np. dysk OneDrive.

Jeśli posiadasz konto Microsoft i korzystasz z usługi Poczta Outlook jako aplikacji na komputerze, to domyślnie posiadasz dostęp do usługi OneDrive, która może być również zintegrowana z systemem Windows.

 1. Uruchom program pocztowy Outlook.
 2. Kliknij: Nowa wiadomość e-mail.
 3. Utwórz wiadomość poprzez dodanie adresata, tematu i treści.
 4. Kliknij: Dołącz plik.
  W którym miejscu znajduje się opcja, by dodać załącznik?
 5. Wybierz: Przeglądaj lokalizacje w sieci Web > OneDrive.
  Po zaznaczeniu lokalizacji w sieci Web wybierz załącznik do udostępnienia
 6. Wybierz plik do udostępnienia.
 7. Wybierz czy dodawany plik ma być lokalizacją w sieci (opcja: Udostępnij link) czy załącznikiem tradycyjnym (czyli plikiem dołączanym do wiadomości).
  Udostępnij link w wiadomości e-mail lub dołącz plik jako kopię
 8. Zredaguj wiadomość i wyślij ją.

Dodawanie załącznika z dysku w chmurze jest bardzo proste. Zwróć też uwagę, że możesz wybrać spośród kilku opcji dodawania załącznika:

 • Ostatnio używane elementy: to lista elementów, które były w ostatnim czasie edytowane lub utworzone w systemie Windows lub innych aplikacjach,
 • Dołącz element: skorzystaj z elementów Outlook takich jak wizytówka, aby załączyć ją do wiadomości e-mail,
 • Przeglądaj lokalizacje w sieci Web: wybierz dysk w chmurze, np. OneDrive,
 • Przeglądaj ten komputer: wskaż lokalizację pliku na dysku Twojego komputera.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl