Jak wstawić załącznik z dysku OneDrive w Outlook?

Promocja na hosting WordPress

Duże zmiany w sposobie udostępniania plików wniosły dyski online, które pozwoliły przede wszystkim znieść limit rozmiarów plików jaki możemy przekazać. Dowiedz się, w jaki sposób dodać załącznik z dysku OneDrive w aplikacji Poczta Outlook.

Dodawanie załączników do wiadomości e-mail stanowi nieodłączny element korzystania z poczty elektronicznej. W ten sposób możesz szybko przesłać dokumenty, obrazy, zdjęcia lub inne pliki, które chcesz przesłać do adresata.

Domenomania.pl to jedna z czołowych i największych firm w Polsce, która nieprzerwanie od roku 2004 dostarcza usługi związane z hostingiem, domenami oraz kreacją stron WWW.

Załączniki i dyski w chmurze – informacje podstawowe

Dodawanie załączników do wiadomości e-mail to pożądana w programach pocztowych funkcjonalność. Umożliwia dodawanie dowolnego typu pliku jako załącznika, który zostanie wysłany wraz z wiadomością e-mail. Jednak w każdym przypadku, niesie za sobą pewne ograniczenia. Jeśli przykładowo korzystasz z klienta poczty e-mail typu Webmail, ograniczeniem może być rozmiar pliku, jaki możesz dodać do wiadomości.

W teorii nie stanowi to dla większości użytkowników żadnego problemu i rozmiar załącznika czy prędkość Internetu nie powinny mieć większego znaczenia, jednak mogą pojawić się sytuacje, gdy będziesz chciał ominąć te „ograniczenia”. W ostatnich latach dyski w chmurze zyskały na ogromnej popularności, a ich stały rozwój, pozwala dziś uznać, że są one już zintegrowane z większością popularnych aplikacji, w których faktycznie mogą one być pomocne.

Jednym z popularnych dysków sieciowych jest OneDrive, który jest usługą firmy Microsoft. Trudno więc nie zauważyć, że OneDrive jest w pełni zintegrowany z Outlook i bez problemu możesz dodawać pliki znajdujące się na dysku w chmurze. W jaki sposób działa ten mechanizm? W odróżnieniu od klasycznego dodawania załączników do wiadomości pliki umieszczane są w chmurze. Jest to wygodne, gdyż większość urządzeń, np. smartfony z systemem Android, pozwalają np. na automatyczną synchronizację plików znajdujących się na smartfonie z chmurą. W ten sposób pomijasz cały proces przesyłania plików i po prostu wybierasz je z lokalizacji sieciowej.

Korzystanie z dysku w chmurze pozwala też znieść limity rozmiaru załącznika. Jedynym limitem jest w tym przypadku ograniczenie techniczne dostawcy usługi, a więc maksymalny rozmiar pliku, jaki możesz umieścić na dysku. To najczęściej wielokrotność rozmiaru, który mógłbyś dodać korzystając z Webmail.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Jak wstawić załącznik z dysku OneDrive w Outlook?

Podczas redagowania wiadomości możesz wybrać źródło, z którego chcesz dodać plik. Jednym z dostępnych źródeł załącznika jest lokalizacja w sieci Web, np. dysk OneDrive.

Jeśli posiadasz konto Microsoft i korzystasz z usługi Poczta Outlook jako aplikacji na komputerze, to domyślnie posiadasz dostęp do usługi OneDrive, która może być również zintegrowana z systemem Windows.

  1. Uruchom program pocztowy Outlook.
  2. Kliknij: Nowa wiadomość e-mail.
  3. Utwórz wiadomość poprzez dodanie adresata, tematu i treści.
  4. Kliknij: Dołącz plik.
    W którym miejscu znajduje się opcja, by dodać załącznik?
  5. Wybierz: Przeglądaj lokalizacje w sieci Web > OneDrive.
    Po zaznaczeniu lokalizacji w sieci Web wybierz załącznik do udostępnienia
  6. Wybierz plik do udostępnienia.
  7. Wybierz czy dodawany plik ma być lokalizacją w sieci (opcja: Udostępnij link) czy załącznikiem tradycyjnym (czyli plikiem dołączanym do wiadomości).
    Udostępnij link w wiadomości e-mail lub dołącz plik jako kopię
  8. Zredaguj wiadomość i wyślij ją.

Dodawanie załącznika z dysku w chmurze jest bardzo proste. Zwróć też uwagę, że możesz wybrać spośród kilku opcji dodawania załącznika:

  • Ostatnio używane elementy: to lista elementów, które były w ostatnim czasie edytowane lub utworzone w systemie Windows lub innych aplikacjach,
  • Dołącz element: skorzystaj z elementów Outlook takich jak wizytówka, aby załączyć ją do wiadomości e-mail,
  • Przeglądaj lokalizacje w sieci Web: wybierz dysk w chmurze, np. OneDrive,
  • Przeglądaj ten komputer: wskaż lokalizację pliku na dysku Twojego komputera.
  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Co to jest FAQ Schema i dane strukturalne?

Pozycjonowanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania ma ogromne znaczenie dla sukcesu firmy w sieci Internet. Jednym z narzędzi, które może...

Jak dodać FAQ w WordPress za pomocą Yoast SEO?

FAQ Schema to struktura danych, która pomaga optymalizować witrynę pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to specjalny format, który...

Analiza treści za pomocą Yoast SEO

Yoast SEO to popularna wtyczka stosowana w WordPressie, która umożliwia optymalizację treści pod kątem SEO. Dostarcza wiele przydatnych funkcji,...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl