Popularne aplikacje poczty e-mail na Android

Promocja na hosting WordPress

Urządzenia z systemem Android cieszą się ogromną popularnością. To poza iOS najpopularniejszy system dostępny dla urządzeń mobilnych, naturalnie więc użytkownicy chętnie poszukują nowych aplikacji dla niego, aby spersonalizować urządzenie i ułatwić sobie pracę. Wśród popularnych aplikacji wybieranych przez większość użytkowników Android są m.in. programu do obsługi poczty e-mail. W tym artykule znajdziesz kilka polecanych programów, które pomogą Ci w zarządzaniu korespondencją i kontami e-mail.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Popularne aplikacje poczty e-mail Android

Programy pocztowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak bardzo komunikatory internetowe wypierałyby komunikację e-mail, to nadal poczta elektroniczna daje określony komfort przesyłania informacji. Szczególnie w firmach, wiadomości e-mail wciąż stanowią podstawowy sposób komunikowania się. Zmienia się ich forma czy takie mechanizmy jak sposób dodawania załączników, np. z chmury online.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka aplikacji poczty e-mail dla urządzeń Android. Cieszą się ogromną popularnością i wnoszą sporo ciekawych rozwiązań, które mogą Cie zainteresować. Są proste w obsłudze, zapewniają dostęp do wielu kont e-mail oraz takie funkcje jak autoresponder czy automatyczny podpis do wiadomości e-mail.

 • Aplikacja Poczta Gmail: domyślnie dostępna dla urządzeń z systemem Android co powoduje, że jest to także najpopularniejsze oprogramowanie do obsługi skrzynek pocztowych. Nie tylko możesz skonfigurować w niej konto Gmail, ale także każde inne, jak Outlook czy poczta Domenomania.pl.  Dzięki kontu Gmail (bezpłatna poczta e-mail) otrzymujesz 15 GB bezpłatnego miejsca online i dostęp do innych produktów Google, w tym Dysku Google, Zdjęć Google czy Dokumentów Google, żeby wymienić tylko kilka
 • Aplikacja Outlook: oprogramowanie Microsoft, podobnie jak Poczta Gmail, to oprogramowanie dedykowane do obsługi kont Outlook.com oraz pakietu Office. Jednak tak samo pozwala dodać konta zewnętrzne, np. Poczta WP, Poczta Onet i poczta Domenomania.pl. To lekka i przyjemna w używaniu aplikacja, która przede wszystkim w pełni integruje się z narzędziami Microsoft. Poza własnymi usługami poczty e-mail firmy Microsoft Outlook dla systemu Android współpracuje również z Microsoft Exchange, Office 365, Gmailem i Yahoo Mail
 • Poczta K-9: K-9 Mail to doskonały klient poczty e-mail dla zwolenników oprogramowania open source. K-9 Mail ma więcej funkcji i lepszą obsługę IMAP, POP3 i Exchange 2003/2007 (z WebDAV) niż wiele innych programów. Ta aplikacja nie jest już rozwijana, ale wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.
 • Aqua Mail: Aqua Mail to popularna aplikacja e-mail na Androida, oferująca szerokie opcje dostosowywania i płynny, ale potężny interfejs. Dzięki Aqua Mail możesz wysyłać i odbierać wiadomości e-mail z Gmaila, Yahoo, Hotmail, FastMail, Apple, GMX, AOL i innych kont e-mail jak poczta Domenomania.pl. Ponadto możesz bez problemu połączyć aplikację z dyskami w chmurze jak Dropbox, OneDrive, Box czy Google Drive co otworzy Ci nowe możliwości dodawania załączników.
 • Samsung Email: jeśli korzystasz z urządzeń firmy Samsung, ten klient poczty jest domyślnie zainstalowaną aplikacją poza pocztą Gmail. Nie ukrywajmy, to jeden z wygodniejszych programów do obsługi korespondencji elektronicznej. Samsung naprawdę dba o rozwój swoich aplikacji, jak również własnego sklepu z aplikacjami Android.
 • BlueMail: poczta, która jest równie popularna dla urządzeń mobilnych jak również komputerów stacjonarnych. Blue Mail to klient poczty e-mail dedykowany do pracy w firmie. Obsługuje praktycznie wszystkich popularnych dostawców poczty e-mail, a także IMAP, POP3 i Exchange (ActiveSync, EWS, 365). Blue Mail pozwala  określić, kiedy chcą otrzymywać nowe wiadomości e-mail z dostosowywanymi powiadomieniami mobilnymi.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Jak zainstalować aplikację na urządzeniu Android?

Aplikacje dla urządzeń Android możesz zainstalować, korzystając z aplikacji Sklep Play tj. Google Play Store / Sklep Google Play. To domyślnie zainstalowana aplikacja na urządzeniach z systemem Android. To aplikacja przygotowana przez Google. Jeśli posiadasz telefony różnych marek, możesz też spotkać się z ich własnymi sklepami, np. Aplikacje Samsung. W tym miejscu także znajdziesz popularne aplikacje do obsługi poczty e-mail. W jaki sposób wykonasz instalację, zależy tylko od Ciebie.

 1. Uruchom aplikację Sklep Play / Google Play Store
 2. Skorzystaj z wyszukiwarki, wpisując frazę „mail” lub bezpośrednio nazwę wybranej aplikacji.
  W sklepie Play/Google Play Store wyszukaj programy pocztowe
 3. Opcjonalnie przejdź do kategorii Aplikacje > Kategorie > Komunikacja.
 4. Wybierz aplikację i kliknij Zainstaluj.
  Po wybraniu aplikacji pocztowej kliknij przycik Zainstaluj
 5. W kolejnym kroku kliknij Otwórz lub odszukaj skrót do aplikacji na swoim urządzeniu.
  Aby pierwszy raz uruchomić program Blue Mail kliknij przycisk Otwórz

Podczas pierwszego uruchamiania większość programów od razu prosi o dodanie pierwszego konta e-mail. W przypadku takich aplikacji jak Outlook lub poczta Gmail możesz też zarejestrować nowe konto e-mail u usługodawcy.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie
Promocja na hosting WordPress

Co to jest favicon i jak dodać do strony WWW?

Poniższy artykuł przedstawia co to są Favicony, dlaczego warto je używać, jak ważne są do prowadzenia strony WWW oraz jak je dodać do swojej...

Błąd 302 – co to jest i jak naprawić?

W artykule zostało wytłumaczone co to jest błąd 302 i jak poradzić sobie z jego naprawą. Jest to komunikat błędu, który możemy napotkać...

Brotli – co to jest i dlaczego warto go używać?

W niniejszym artykule wyjaśniamy co to jest Brotli oraz jakie korzyści płyną z jego zastosowania. Dowiedz się więcej o tej metodzie kompresji...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl