Popularne aplikacje poczty e-mail na Android

Urządzenia z systemem Android cieszą się ogromną popularnością. To poza iOS najpopularniejszy system dostępny dla urządzeń mobilnych, naturalnie więc użytkownicy chętnie poszukują nowych aplikacji dla niego, aby spersonalizować urządzenie i ułatwić sobie pracę. Wśród popularnych aplikacji wybieranych przez większość użytkowników Android są m.in. programu do obsługi poczty e-mail. W tym artykule znajdziesz kilka polecanych programów, które pomogą Ci w zarządzaniu korespondencją i kontami e-mail.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Popularne aplikacje poczty e-mail Android

Programy pocztowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Jak bardzo komunikatory internetowe wypierałyby komunikację e-mail, to nadal poczta elektroniczna daje określony komfort przesyłania informacji. Szczególnie w firmach, wiadomości e-mail wciąż stanowią podstawowy sposób komunikowania się. Zmienia się ich forma czy takie mechanizmy jak sposób dodawania załączników, np. z chmury online.

Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka aplikacji poczty e-mail dla urządzeń Android. Cieszą się ogromną popularnością i wnoszą sporo ciekawych rozwiązań, które mogą Cie zainteresować. Są proste w obsłudze, zapewniają dostęp do wielu kont e-mail oraz takie funkcje jak autoresponder czy automatyczny podpis do wiadomości e-mail.

 • Aplikacja Poczta Gmail: domyślnie dostępna dla urządzeń z systemem Android co powoduje, że jest to także najpopularniejsze oprogramowanie do obsługi skrzynek pocztowych. Nie tylko możesz skonfigurować w niej konto Gmail, ale także każde inne, jak Outlook czy poczta Domenomania.pl.  Dzięki kontu Gmail (bezpłatna poczta e-mail) otrzymujesz 15 GB bezpłatnego miejsca online i dostęp do innych produktów Google, w tym Dysku Google, Zdjęć Google czy Dokumentów Google, żeby wymienić tylko kilka
 • Aplikacja Outlook: oprogramowanie Microsoft, podobnie jak Poczta Gmail, to oprogramowanie dedykowane do obsługi kont Outlook.com oraz pakietu Office. Jednak tak samo pozwala dodać konta zewnętrzne, np. Poczta WP, Poczta Onet i poczta Domenomania.pl. To lekka i przyjemna w używaniu aplikacja, która przede wszystkim w pełni integruje się z narzędziami Microsoft. Poza własnymi usługami poczty e-mail firmy Microsoft Outlook dla systemu Android współpracuje również z Microsoft Exchange, Office 365, Gmailem i Yahoo Mail
 • Poczta K-9: K-9 Mail to doskonały klient poczty e-mail dla zwolenników oprogramowania open source. K-9 Mail ma więcej funkcji i lepszą obsługę IMAP, POP3 i Exchange 2003/2007 (z WebDAV) niż wiele innych programów. Ta aplikacja nie jest już rozwijana, ale wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością.
 • Aqua Mail: Aqua Mail to popularna aplikacja e-mail na Androida, oferująca szerokie opcje dostosowywania i płynny, ale potężny interfejs. Dzięki Aqua Mail możesz wysyłać i odbierać wiadomości e-mail z Gmaila, Yahoo, Hotmail, FastMail, Apple, GMX, AOL i innych kont e-mail jak poczta Domenomania.pl. Ponadto możesz bez problemu połączyć aplikację z dyskami w chmurze jak Dropbox, OneDrive, Box czy Google Drive co otworzy Ci nowe możliwości dodawania załączników.
 • Samsung Email: jeśli korzystasz z urządzeń firmy Samsung, ten klient poczty jest domyślnie zainstalowaną aplikacją poza pocztą Gmail. Nie ukrywajmy, to jeden z wygodniejszych programów do obsługi korespondencji elektronicznej. Samsung naprawdę dba o rozwój swoich aplikacji, jak również własnego sklepu z aplikacjami Android.
 • BlueMail: poczta, która jest równie popularna dla urządzeń mobilnych jak również komputerów stacjonarnych. Blue Mail to klient poczty e-mail dedykowany do pracy w firmie. Obsługuje praktycznie wszystkich popularnych dostawców poczty e-mail, a także IMAP, POP3 i Exchange (ActiveSync, EWS, 365). Blue Mail pozwala  określić, kiedy chcą otrzymywać nowe wiadomości e-mail z dostosowywanymi powiadomieniami mobilnymi.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Jak zainstalować aplikację na urządzeniu Android?

Aplikacje dla urządzeń Android możesz zainstalować, korzystając z aplikacji Sklep Play tj. Google Play Store / Sklep Google Play. To domyślnie zainstalowana aplikacja na urządzeniach z systemem Android. To aplikacja przygotowana przez Google. Jeśli posiadasz telefony różnych marek, możesz też spotkać się z ich własnymi sklepami, np. Aplikacje Samsung. W tym miejscu także znajdziesz popularne aplikacje do obsługi poczty e-mail. W jaki sposób wykonasz instalację, zależy tylko od Ciebie.

 1. Uruchom aplikację Sklep Play / Google Play Store
 2. Skorzystaj z wyszukiwarki, wpisując frazę „mail” lub bezpośrednio nazwę wybranej aplikacji.
  W sklepie Play/Google Play Store wyszukaj programy pocztowe
 3. Opcjonalnie przejdź do kategorii Aplikacje > Kategorie > Komunikacja.
 4. Wybierz aplikację i kliknij Zainstaluj.
  Po wybraniu aplikacji pocztowej kliknij przycik Zainstaluj
 5. W kolejnym kroku kliknij Otwórz lub odszukaj skrót do aplikacji na swoim urządzeniu.
  Aby pierwszy raz uruchomić program Blue Mail kliknij przycisk Otwórz

Podczas pierwszego uruchamiania większość programów od razu prosi o dodanie pierwszego konta e-mail. W przypadku takich aplikacji jak Outlook lub poczta Gmail możesz też zarejestrować nowe konto e-mail u usługodawcy.

 • Czy ten artykuł był pomocny?
 • TakNie

Redis w WordPress – co to i jak uruchomić?

Zastosowanie Redis jest jedną z najlepszych metod, aby przyspieszyć działanie witryny opartej o WordPress. W tym wypadku ważne jest, aby...

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl