Domeny pocztowe – jaką pocztę wybrać?

Promocja na hosting WordPress

Poczta elektroniczna, powszechnie znana jako e-mail, jest jedną z najpopularniejszych usług internetowych zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Pozwala na szybką i efektywną wymianę wiadomości tekstowych i multimedialnych. Jednak posiadanie własnej poczty elektronicznej wiąże się z koniecznością posiadania hostingowego serwera oraz domeny, pod której adresem będzie funkcjonować skrzynka pocztowa. Zobacz, jak wybrać domeny pocztowe, aby uzyskać najlepszy adres do korespondencji internetowej.

Każda wolna domena do rejestracji w serwisie Domenomania.pl może zostać użyta jako domena pocztowa. Po przypisaniu domeny do serwera może być ona użyta do tworzenia i zarządzania pocztą e-mail w domenie na tym hostingu.

W tym artykule przyjrzymy się tematowi poczty elektronicznej oraz wykorzystaniu różnych domen w celu utworzenia własnej poczty. W serwisie Domenomania.pl, dostępne są liczne wolne domeny do rejestracji, które mogą być używane jako domeny pocztowe. Po przypisaniu domeny do odpowiedniego serwera hostingowego, można tworzyć i zarządzać skrzynkami e-mail w domenie.

Co to poczta elektroniczna?

Poczta elektroniczna to popularna usługa internetowa zarówno w sferze biznesowej jak i prywatnej. E-mail jest usługą, która jest świadczona drogą elektroniczną w celu przesyłania wiadomości tekstowych i multimedialnych (tzw. wiadomości e-mail).

Aby posiadać swoją własną pocztę elektroniczną musisz posiadać hosting i domenę, pod której adresem będziesz korzystać poczty e-mail.

Wybór właściwej nazwy domeny internetowej to pierwszy krok, aby zaistnieć w Internecie. Nazwa powinna być dokładnie przemyślana pod kątem tego jaki rodzaj strony WWW będzie dostępny pod daną domeną. Domena powinna się kojarzyć z usługami czy produktami jakie oferujesz lub z tematyką publikowanych treści.

Poprzez dobranie odpowiedniej nazwy możesz mieć pewność, że będzie się ona kojarzyła tylko i wyłącznie z Twoją stroną i oferowanymi przez Ciebie usługami czy produktami. Pamiętaj bowiem, że możliwe jest istnienie tylko 1 domeny o takiej samej nazwie. Nie zapominaj jednak, że z biegiem czasu dostępnych jest coraz mniejsza ilość domen o krótkich i ciekawych nazwach. Jeśli masz zatem pomysł na ciekawą nazwę i jest ona wolna – zamów ją już dziś.

Jakie domeny pocztowe można wykorzystać?

Podczas wyboru rodzaju końcówki (rozszerzenia) nie obowiązują żadne sztywne zasady ich wyboru. Wśród domen internetowych najistotniejsze są tzw. domeny najwyższego poziomu.

Domeny najwyższego poziomu (TLD ang. Top-Level Domains)

Najpopularniejsze typy domen w Polsce to: domeny krajowe *.pl, domeny globalne (np. *.com) oraz domeny europejskie (*.eu). Podczas wyboru rodzaju końcówki nie obowiązują żadne sztywne zasady ich wyboru. Wśród domen internetowych najistotniejsze są tzw. domeny najwyższego poziomu.

Wszystkie rodzaje domen dostępne w Domenomania.pl możesz użyć do założenia swojej poczty e-mail. Po zarejestrowaniu domeny należy ją przypisać do serwera / hostingu.

Po podpięciu domeny do cPanel, będziesz mógł m.in. wyświetlić stronę WWW pod adresem domeny oraz utworzyć skrzynki e-mail z adresem domeny.

Co powinna posiadać dobra poczta?

Dobra poczta e-mail powinna być przede wszystkim niezawodna i dawać szeroką możliwość konfiguracji z uwagi na wciąż zmieniające się środowisko obiegu poczty elektronicznej (m.in. wciąż zmieniające się zabezpieczenia przed spamem). Domenomania.pl zapewnia dostęp do profesjonalnych serwerów pocztowych, które działają niezawodnie i umożliwiają konfiguracje skrzynek e-mail zarówno za pomocą Webmail oraz panelu administracyjnego cPanel.

Za pośrednictwem panelu administracyjnego hostingu (np. cPanel) możesz utworzyć konta pocztowe, które będą funkcjonowały na Twoim hostingu w Domenomania.pl. Jeśli przypiszesz do hostingu domeny, to utworzone konta pocztowe będą korzystać z adresów przypisanych domen (np. podczas wysyłania i odbierania poczty e-mail).

Posiadając domenę w Domenomania.pl możesz dowolnie decydować o jej konfiguracji. Przykładowo, cały ruch poczty e-mail może zostać skierowany na zupełnie inny serwer, niż użytkownicy, którzy wywołują adres Twojej domeny w przeglądarce (np. w celu wyświetlenia strony internetowej).

Na serwerach Domenomania.pl zastosowane są skuteczne zabezpieczenia antyspamowe (m.in. SpamAssassin), które są w stanie zablokować większość niechcianej korespondencji. Przeczytasz więcej o ich aktywacji i konfiguracji w poniższych artykułach:

Warto również uzupełnić te zabezpieczenia własnymi regułami, które możesz w prosty sposób dodać na swoich skrzynkach e-mail.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl