Czy WordPress potrzebuje hostingu?

Promocja na hosting WordPress

WordPress to najpopularniejszy system CMS, z którego korzysta ponad połowa stron internetowych w sieci i liczba ta cały czas rośnie. WordPress dostępny jest w dwóch opcjach: jako kreator strony WWW dostępny w serwisie www.wordpress.com oraz samodzielna instalacja, którą możesz wykonać na własnym hostingu.

Możemy więc śmiało stwierdzić, że jeśli chcesz utworzyć stronę internetową to WordPress nie potrzebuje hostingu, ale jego posiadanie daje Ci o wiele więcej możliwości jej dostosowania i zarządzania stroną.

WordPress.com i WordPress.org

Odpowiadając na pytanie: czy WordPress potrzebuje hostingu, należy zwrócić uwagę na sposób w jaki WordPress jest dostarczany. Przede wszystkim WordPress został udostępniony jako platforma do tworzenia stron internetowych.

Jeśli przejdziesz pod adres: www.wordpress.com, będziesz mógł skorzystać z bezpłatnej opcji tworzenia strony internetowej WordPress lub wykupić płatne usługi rozszerzające możliwości całego systemu.

Biorąc pod uwagę darmową opcję, tak naprawdę nie potrzebujesz niczego więcej jak po prostu utworzyć konto i opublikować stronę internetową. To rozwiązanie nie wymaga hostingu (czyli miejsca na serwerze na stronę i media), gdyż to dostarcza sam usługodawca, czyli serwis: www.wordpress.com.

Jednak takie darmowe rozwiązanie może nie wystarczyć wielu użytkownikom, gdyż niesie one za sobą wiele ograniczeń, m.in. związanych z funkcjonalnością CMS czy dostępem do wtyczek i szablonów.

Idąc za potrzebą stworzenia rozbudowanej strony internetowej, możesz przejść na stronę: www.wordpress.org, gdzie z kolei otrzymasz możliwość pobrania plików instalacyjnych WordPress, które następnie zainstalujesz, po umieszczeniu ich na serwerze FTP.

Takie rozwiązanie wymaga hostingu, ale jednocześnie niesie za sobą znacznie więcej możliwości. Począwszy od dostępu do wszystkich funkcji WordPress, skończywszy na korzyściach wynikających z samego faktu posiadania hostingu, np. wiele skrzynek e-mail w domenie, wiele instalacji WordPress pod kilka projektów.

Czy WordPress potrzebuje hostingu?

Na tytułowe pytanie: czy WordPress potrzebuje hostingu istnieją dwie odpowiedzi:

  • Nie, jeśli zdecydujesz się korzystać z serwisu: www.wordpress.com i założysz stronę WWW na serwerach usługodawcy,
  • Tak, jeśli zechcesz zainstalować CMS WordPress na własnym hostingu, podpiąć domenę, a zarazem utworzyć konta e-mail lub dodać wiele stron WordPress.

WordPress potrzebuje hostingu, gdy chcesz skorzystać z pełnych możliwości jakie oferuje system WordPress.

Jaki hosting wybrać dla instalacji WordPress?

Typowy Hosting i hosting WordPress to dwie różne usługi, które umożliwiają użytkownikom publikowanie informacji online. Niezależni dostawcy usług hostingowych oferują miejsce na swoich serwerach do przesyłania, przechowywania i dostępu do plików witryny.

Główną różnicą jest jednak to, że niezależni dostawcy usług hostingowych oferują również inne pakiety hostingowe, a także będą hostować strony internetowe wykonane za pomocą innych systemów zarządzania treścią (CMS).

Decydując się na wybór hostingu, możemy przyjąć, że usługa oferowana przez www.wordpress.com, tak naprawdę nie jest hostingiem, co po prostu dostępem do kreatora stron WordPress online, do którego zalogujesz się po utworzeniu konta. Nawet korzystając przy tym z płatnych rozwiązań, będzie to nadal niosło za sobą spore ograniczenia.

W ofercie Domenomania.pl znajdziesz typowy hosting współdzielony oraz hosting dedykowany dla WordPress, tzw. WordPress Hosting. Na każdym z nich możesz uruchomić witrynę WordPress, ale to hosting WordPress dostarcza dodatkowe rozwiązania, które zapewniają znakomite działanie CMS oraz jego nieprzerwaną pracę – nawet pod dużym obciążeniem!

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl