Co to jest CloudFlare?

Promocja na hosting WordPress

CloudFlare to globalna sieć, która została zaprojektowana w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom korzystanie z sieci jest nie tylko bezpieczniejsze, ale również efektywniejsze. Więcej szczegółów na temat CloduFlare znajdziesz w naszym artykule.

CloudFlare powoduje ukrycie serwera i prezentowanie go przy użyciu filtra, dzięki czemu użytkownicy, wyszukiwarki czy spamerzy w pierwszej kolejności łączą się z serwerami CloudFlare, które następnie w roli proxy serwują dane z właściwego serwera, wybierając jednocześnie jaka część ruchu powinna zostać zablokowana (np. ataki hakerskie).

Czym jest CloudFlare?

Matthew Prince, Lee Holloway oraz Michaelle Zatlyn w 2009 roku założyli firmę CloudFlare. Głównym założeniem było śledzenie zagrożeń internetowych, a także ich powstrzymywanie. CloudFlare mówiąc krótko dostarcza usługi: CDN (Content Delivery Network) oraz DNS (Domain Network Server). 

Usługa CDN serwowana przez CloudFlare stosowana jest na całym świecie i pozwala przyspieszyć działanie witryn internetowych o zasięgu międzynarodowym. Ponadto CloudFare umożliwia pełne zarządzanie DNS danej domeny internetowej oraz konfiguracje poszczególnych rekordów DNS.

Oprogramowanie CloudlFlare tworzy barierę ochronną, która powoduje, że osoby łączące się z Twoją witryną najpierw są przekierowywane przez adres IP usługi. To pozwala zabezpieczyć wrażliwe dane i uniemożliwić intruzom dotarcie do danych z Twojego serwera.

CloudFlare zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również znacznie poprawia czas ładowania strony WWW. Każdy kto chce zabezpieczyć witrynę przed wyciekiem danych powinien skorzystać z Cloudflare.

Jakie funkcje oferuje CloudFlare?

Dzięki CloudFlare możesz zabezpieczyć i przyspieszyć aplikacje, interfejsy API oraz strony internetowe. Wystarczy przekierować DNS do usługi. Twórcy pozwalają również na włączenie usługi wydajności i bezpieczeństwa uwzględniając CDN, WAF, ochronę DDOS, zarządzanie botami, zabezpieczenia API, analitykę internetową, optymalizację obrazu, dostarczenie strumieni, a także SSL i DNS. Jak widać możliwości są naprawdę ogromne!

Na tym jednak nie koniec, ponieważ CloudFlare zabezpiecza operacje wewnętrzne w jednej globalnej sieci. W ten sposób można chronić pracowników w sieci poprzez instalację agenta użytkownika, bądź aplikacji mobilnej.

Pakiet ochrony obejmuje również sieci biurowe i centra danych, które łączy bezpośrednio z siecią CloudFlare w celu wejścia lub wyjścia do Internetu. To rozwiązanie jest niezwykle przydatne!

CloudFlare dostarcza użytkownikom specjalną platformę w systemie serverless, która umożliwia tworzenie lub rozszerzanie aplikacji bez konieczności wdrażania infrastruktury. Opierając się na modelu izolacji, nie ma potrzeby wybierania regionów, zarządzania skalowaniem, a także płacenia za pojemność, której nie jesteśmy w stanie wykorzystać. Stworzony kod działa w każdym centrum danych sieci.

Architektura CloudFlare gwarantuje zintegrowany zestaw usług sieciowych L3-L7 dostępnych z poziomu jednego pulpitu nawigacyjnego. Jest on przeznaczony do uruchamiania każdej usługi na dowolnym serwerze. Programiści mogą zarządzać elastyczną platformą służącą do natychmiastowego wdrażania kodu na całym świecie.

CloduFlare charakteryzuje się prostą konfiguracją, użytkowaniem, a także łatwą i skuteczną konserwacją!

Najważniejsze zalety CloudFlare

Poniżej znajdziesz wybrane najważniejsze zalety korzystania z CloudFlare oraz dostępnych w ramach niego narzędzi:

 • dostęp do funkcji Always Online CloudFlare i CDN, które nieprzerwanie obsługują buforowaną wersję Twojej witryny – także, gdy główny serwer witryny internetowej ulegnie awarii,
 • bezpłatna wersja CloudFlare, która zapewnia dostęp do podstawowych funkcji,
 • dostępne narzędzia analityczne dla strony internetowej oraz CloudFlare,
 • buforowanie całej statycznej jak i dynamicznej zawartości, w tym również subdomen, skryptów JavaScript oraz CSS, obrazów, mediów,
 • weryfikacja poprawnego działania Google Analytics,
 • optymalizacja prędkości działania witryny,
 • funkcje bezpieczeństwa i ochrona witryny przed zagrożeniami,
 • buforowanie wstępne przyśpieszające ładowanie najbardziej popularnych podstron witryny,
 • intuicyjny interfejs użytkownika.

CloudFlare – darmowy czy płatny?

Usługi stworzone przez ClouFlare początkowo były dostępne dla dużych gigantów internetowych. Jednak model biznesowy firmy uległ zmianie i teraz usługi są dostępne dla wszystkich bez wyjątku.

Elastyczna i programowalna sieć jest w stanie obsłużyć zarówno małe firmy, jak i duże organizacje. Wystarczy dobrać odpowiedni pakiet, który będzie dopasowany do potrzeb użytkownika.

W ramach CloudFlare mamy dostępne do wyboru w sumie cztery pakiety:

 • Pierwszy pakiet jest zupełnie darmowy i oferuje możliwość używania DNS, automatycznych certyfikatów SSL czy ochronę przed atakami DDoS z przepustowością do 67 Tb/s.
 • Drugi pakiet nazywany jest wersją Pro to wybór idealny dla profesjonalistów, którzy chcą chronić i przyspieszać rozbudowane witryny oraz blogi. Koszt miesięcznej subskrypcji wynosi 20 dolarów miesięcznie.
 • Trzeci pakiet to tak zwany plan biznesowy stworzony dla małych i średnich firm. W pakiecie znajdziemy  zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, a także priorytetową obsługę klientów. Oferta pozwala na dostęp do większości funkcji oferowanych przez CloudFlare. Jego koszt wynosi 200 dolarów miesięcznie.
 • Czwarty pakiet z nazwą Enterprise to wybór dla osób poszukujących zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, które idą w parze z wysoką wydajnością oraz niezawodnością. Cena pakietu jest ustalana indywidualnie – dlatego przy wyborze Enterprise, należy skontaktować się z obsługą CloudFlare, aby poznać wycenę.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl