DDOS – na czym polega popularny atak hakerski?

Co to DDos?

DDOS to nazwa najpopularniejszego ataku hakerskiego, który najprościej można opisać jako próba zajęcia wszystkich wolnych zasobów na celu – jakim może być np. serwer wybranej strony WWW lub dowolna inna usługa podłączona do sieci. Taki atak na celu ma najczęściej przerwanie funkcjonowania wybranej usługi i uniemożliwienie korzystania z niej innym użytkownikom.

Domenomania.pl już od ponad 15 lat zajmuje się hostingiem stron WWW i rejestracją domen.

Jak działa DDoS?

Ataki hakerskie typu DDOS najczęściej wykonywane są z wielu miejsc jednocześnie i są to najczęściej przejęte komputery nieświadomych tego użytkowników. Oznacza to, że główną siłą ataku DDOS są komputery, nad którymi została przejęta kontrola, np. za pomocą wszelkiego rodzaju botów i trojanów. Mogą być komputery stacjonarne, laptopy, całe serwery, smartfonu oraz inne urządzenia z połączeniem Internetowym.

Atak DDoS polega na jednoczesnym atakowaniu przez przejęte urządzenia atakowanego celu w celu „przeciążenia” i uniemożliwienia obsłużenia tak dużej ilości żądań. Są to najczęściej normalne, ale fałszywe żądania skorzystania z usługi – najczęściej zwyczajne próby wyświetlenia strony lub inne proste powtarzające się wywołania.

Następstwem ataku DDoS jest „odłączenie” celu ataku z sieci Internet i uniemożliwienie jego powrotu poprzez powtarzające się ataki.

Dlaczego przy DDoS następują przerwy w działaniu?

Serwer, który jest celem ataku przez fałszywe wywołania nie posiada odpowiedniej ilości zasobów do obsługi następnych żądań. Wszystkie wolne zasoby takie jak pamięć, procesor, pasmo sieciowe zostały przydzielone do obsługi jak największej ilości żądań i nie starczyło ich na obsługę Twojej próby nawiązania połączenia.

Jeśli posiadasz hosting w Domenomania.pl możesz na nim umieścić swoją stronę WWW lub przechowywać pliki.

Zabezpieczenia DDos w Domenomania.pl

Wykorzystując najnowsze urządzenia sprzętowe i zaawansowane technologie zabezpieczeń w Domenomania.pl jesteśmy w stanie zapewnić pierwszorzędną ochronę przed atakami DDoS na dużą skalę. W cenie pakietu Cloud VPS otrzymujesz dodatkową ochronę przed popularnymi atakami DDoS, które czasem bywają kosztowne.

  • Czy ten artykuł był pomocny?
  • TakNie

Jaka wersja PHP dla WordPress?

Witryny internetowe zbudowane na CMS WordPress cieszą się ogromną popularnością. Twórcy tego systemu stale dbają o rozwój WordPress. Podobnie...

Jak sprawdzić z jakiej wersji WordPress korzystam?

WordPress to najpopularniejszy system CMS na świecie. Wielu użytkowników często nawet nie zdaje sobie sprawy, że jego strona internetowa...

Transfer, delegacja, przekierowanie domeny – różnice

Na domenie można wykonać wiele ustawień i zmienić sposób, w jaki wskazuje na określoną witrynę, jej pliki, a także, w jaki sposób...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl