Wtyczki SMTP dla WordPress

Promocja na hosting WordPress

Korzystanie z protokołu SMTP podczas wysyłania wiadomości e-mail, zwiększa bezpieczeństwo poczty oraz jej wiarygodność na serwerach pocztowych odbiorców. Ponadto pozwala na większą kontrolę nad wysyłką poczty e-mail, konfigurację adresu we własnej domenie, a przez to zwiększa wspomniany wskaźnik dostarczania poczty elektronicznej.

W WordPress możesz korzystać z domyślnych opcji wysyłania poczty za pomocą opcji PHP, ale korzystniejsze będzie korzystanie z protokołu SMTP. Poznaj popularne wtyczki do obsługi SMTP w WordPress.

SMTP i PHP w konfiguracji poczty WordPress

Korzystając z WordPress możesz szybko zainstalować i skonfigurować różnego rodzaju wtyczki do wysyłania wiadomości e-mail, np. popularne wtyczki do obsługi Newsletter. Czasami funkcja poczty e-mail w WordPress nie jest najlepszym wyborem i znacząco zmniejsza efektywność dostarczania wiadomości. Najczęstszą przyczyną jest sposób ich zakodowania. Jeśli pozostaniesz przy domyślnej opcji PHP, to niektóre wiadomości e-mail mogą nigdy nie dotrzeć do odbiorców, np. z powodu konfiguracji zabezpieczeń docelowych serwerów pocztowych.

Funkcja mail PHP jest przez większość dostawców usług hostingowych odblokowana i możesz jej w każdej chwili używać. Zdarza się, że jest ona domyślnie wyłączona, co znajduje uzasadnienie w polityce bezpieczeństwa firmy hostingowej, która z góry blokuje tę formę wysyłania poczty, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wysyłania nieautoryzowanego SPAMU z kont klientów. Wyłączenie mail PHP może jednak powodować pewne niedogodności polegające, np. na zablokowanej możliwości rejestracji użytkowników, zmian adresów e-mail, resetu haseł czy obsługi zamówień oraz powiadomień.

Jeśli oczekujesz, że wszystkie wysłane wiadomości dotrą do adresatów, powinieneś korzystać z protokołu SMTP i skonfigurować konto e-mail w WordPress. Nie musisz przy tym posiadać wiedzy technicznej, gdyż w większości przypadków wystarczające jest utworzenie skrzynki e-mail na serwerze, a następnie skorzystanie z wtyczki SMTP w WordPress.

Praca serwera SMTP obejmuje:

  • wysyłanie i odbieranie e-maili,
  • przekazywanie poczty wychodzącej,
  • zapewnienie wysokiego współczynnika dostarczania wiadomości e-mail.

Dowiedz się więcej: co to jest SMTP?

Popularne wtyczki SMTP dla WordPress

Wtyczka SMTP dla CMS WordPress pomaga zintegrować stronę internetową z serwerem SMTP odpowiedzialnym za wysyłanie wiadomości e-mail. Wykonywane jest to w celu prawidłowo przekazywania i wysyłania wiadomości e-mail. Większość wtyczek oferuje jedną lub dwie opcje integracji i obsługuje szeroką gamę dostawców usług poczty e-mail, jak również możliwość wprowadzenia niestandardowych ustawień, np. dla kont tworzonych bezpośrednio na dowolnym hostingu.

Popularna wtyczka WP Mail SMTP pozwala na wysyłanie wiadomości z WordPress za pomocą protokołu SMTP

Poniżej znajdziesz listę popularnych wtyczek do obsługi SMTP w WordPress. Skorzystaj z nich, aby zwiększyć skuteczność dostarczania wiadomości e-mail do użytkowników witryny oraz zwiększyć komfort korzystania z WordPress:

Ważne jest to, że konfiguracja wtyczki SMTP pozwala zwiększyć funkcjonalność poczty w samym WordPress, integrując się przy tym również z różnymi systemami powiadomień czy formularzami kontaktowymi, np.:

  • Contact Form 7
  • Jetpack Contact Form
  • Visual Form Builder
  • Fast Secure Contact Form
  • Formidable Forms

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl