Jak dodać newsletter w WordPress?

Promocja na hosting WordPress

Odwiedzając sklep internetowy lub popularne blogi, z pewnością spotkałeś się z możliwością podania adresu e-mail w zamian za kod rabatowy lub dostęp do ograniczonej treści – czyli zostałeś poproszony lub zachęcony do zapisania się do newslettera przesyłanego z witryny internetowej.

Newsletter (biuletyn) to popularna forma komunikacji, która wciąż działa i powinna znaleźć się także w Twojej witrynie. Dzięki newsletter możesz zbudować własną grupę odbiorców, z którymi zbudujesz wyjątkową relację. Dowiedz się jak szybko dodać newsletter do witryny WordPress.

Newsletter – informacje podstawowe

Newsletter pozostaje wciąż jedną z popularniejszych form komunikacji z klientami i użytkownikami witryny, którzy zapisują się do subskrypcji, zwykle oczekując szybkiego dostępu do nowych informacji lub w przypadku sklepów informacji o nowych produktach lub rabatach i wyprzedażach.

Dla użytkowników blogów newsletter to wygodny sposób informowania swoich użytkowników o nowych wpisach lub dostarczania nowych informacji branżowych – zanim będą one dostępne dla wszystkich innych.

Korzystanie z newslettera pozwala budować własną grupę klientów i odbiorców, z którymi możemy zacieśnić więź poprzez wysyłanie do nich właśwych treści. WordPress domyślnie nie oferuje opcji zapisu do newslettera, ale korzystanie z popularnych wtyczek jest naprawdę proste i nie wymaga wiedzy technicznej.

Aby uruchomić funkcję newslettera (biuletynu) na swojej stronie internetowej: zainstaluj wtyczkę, podaj podstawowe informacje o adresacie wiadomości, dodaj widżet do obszaru witryny, a następnie pozwól użytkownikom zapisywać się do subskrypcji.

Jak dodać newsletter w WordPress?

Możesz szybko uruchomić newsletter, korzystając z popularnej wtyczki: The Newsletter (Biuletyn), dostępnej w bibliotece WordPress. W wersji bezpłatnej umożliwia m.in. konfigurację ustawień newslettera, dodanie widżetu zapisu na stronie WWW, zarządzanie bazą adresów e-mail oraz wysyłkę spersonalizowanej wiadomości do grup odbiorców.

 1. Zaloguj się do WordPress (wp-admin).
 2. Przejdź do sekcji: Wtyczki.
 3. Zainstaluj i aktywuj wtyczkę Biuletyn (Newsletter).

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki, zostaniesz przeniesiony do kreatora konfiguracji newslettera:

 1. Wprowadź nadawcę, czyli adres e-mail, z którego będą wysyłane wiadomości za pomocą WordPress.
  Wprowadź nadawcę wiadomości e-mail w opcjach Newsletter
 2. Skonfiguruj formularz subskrypcji, wskazując pola obowiązkowe, np. imię i potwierdzenie zapoznania się z polityką prywatności. Opcjonalnie możesz też zmienić etykietę przycisku.
  Przejdź prosty kreator konfiguracji subskrypcji aby wysyłać wiadomości do użytkowników
 3. W kolejnych krokach otrzymasz potwierdzenie konfiguracji i rozpoczniesz testy. Podaj adres e-mail, na który chcesz otrzymać wiadomość testową.
  Przetestuj działanie newslettera wysyłając wiadomość próbną do użytkownika
 4. Na wskazany adres e-mail powinieneś otrzymać testową wiadomość wysłaną z newslettera. Jeśli ją otrzymałeś, to wszystko działa poprawnie. Kontynuuj konfigurację biuletynu.
  Testowa wiadomość e-mail wysłana przez newsletter w WordPress
 5. Na tym etapie możesz już dodać widżet zapisywania się do subskrypcji biuletynu do widoku witryny, np. w stopce witryny lub pasku bocznym.
  Dodaj widżet newsletter do obszaru strony internetowej
 6. Wyszukaj, a następnie przeciągnij i upuść jeden z widżetów newsletter do obszaru, w którym ma być on widoczny.
 7. Po zakończeniu konfiguracji, w opcji: Newsletter > Kokpit, znajdziesz informacje o działaniu wtyczki oraz zapisanych subskrybentach. W sekcji: Biuletyny możesz skonfigurować pierwszy newsletter, który wyślesz do użytkowników.Konfiguracja Newsletter w WordPresss jest bardzo prosta, możesz od razu wysłać wiadomość do subskrybentów
 8. Kreator Newsletter jest bardzo prosty w obsłudze i pozwala dodawać gotowe bloki, dzięki którym każda wysłana wiadomość będzie naprawdę dobrze wyglądała.
  Skonfiguruj treść wysyłanej do subskrybentów wiadomości
 9. Po utworzeniu wiadomości, pozostaje ją wysłać lub zachować i wysłać ją w przyszłości.

Na Twojej stronie internetowej zbudowanej w oparciu o WordPress zobaczysz moduł biuletynu. Za pomocą panelu administratora WordPress i kreatora motywów możesz w dowolnej chwili zmienić jego lokalizację i przenieść w inne miejsce, w którym będziesz uzyskiwać więcej zapisów do Twojego biuletynu.
Wygląd widżetu służącego do zapisania się do newslettera na stronie WordPress

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl