Wersja deweloperska WordPress – jak ją stworzyć?

Promocja na hosting WordPress

Wersja deweloperska WordPress (tzw. wersja stage) to wersja testowa witryny WordPress, która jest przeznaczona dla programistów i twórców witryn internetowych, aby mogli przetestować nowe funkcje, wtyczki i motywy.

Co to wersja stage WordPress?

Wersja deweloperska (tzw. „stage”) WordPress to środowisko testowe, które jest używane przez programistów i twórców witryn internetowych do przetestowania nowych wersji oprogramowania WordPress i wszelkich zmian na witrynie przed udostępnieniem ich publicznie. W ten sposób właściciel witryny WordPress jest w stanie dokłądnie sprawdzić i przetestować wszelkie modyfikacje zanim zostaną uruchomione w głównej wersji produkcyjnej strony internetowej.

Wersja stage WordPress jest standardowym narzędziem dla profesjonalnych programistów i agencji internetowych, aby zapewnić najwyższą jakość i niezawodność witryny przed jej udostępnieniem publicznie.

Wersja deweloperska witryny WordPress jest całkowicie odseparowana od wersji produkcyjnej. Posiada tym samym własną bazę danych oraz pliki strony WWW. Rozwiązanie takie pozwala na przetestowanie nowych funkcji, motywów i wtyczek bez wpływu na działanie witryny na żywo.

Dlaczego warto stworzyć wersję deweloperską WordPress?

Stosowanie wersji deweloperskiej dla witryny WordPress jest bardzo przydatne i pozytywnie wpływa na obsługę oraz rozwój danej strony internetowej. Poznaj kilka powodów, dla których warto stworzyć wersję deweloperską WordPress:

 • Testowanie nowych funkcji i rozwiązań – wersja deweloperska WordPress pozwala na przetestowanie najnowszych funkcji, wtyczek i motywów bez konieczności implementowania ich w wersji produkcyjnej witryny.
 • Tworzenie własnych wtyczek i motywów – wersja stage WordPress pozwala na tworzenie własnych wtyczek i motywów oraz ich testowanie bez konieczności implementowania ich w wersji produkcyjnej witryny.
 • Bezpieczeństwo wprowadzania zmian – wersja testowa WordPress jest odseparowana od witryny produkcyjnej, co pozwala na testowanie bez wpływu na działanie witryny produkcyjnej wszelkich zmian i modyfikacji. Jest to bardzo ważne, ponieważ pozwala to uniknąć wprowadzenia błędów lub problemów na witrynie produkcyjnej.
 • Optymalizacja wydajności – wersja testowa pozwala na testowanie wydajności witryny i jej optymalizację. Pozwala to na znalezienie i usunięcie błędów i problemów, które mogą wpływać na wydajność witryny i szybkość jej działania. Ponadto rozwiązanie takie zapewnia swobodę przy testowaniu i eksperymentowaniu przy optymalizacji. Bez obaw możesz uruchomić cache dla WordPress lub aktywować Redis dla witryny WordPress.
 • Zabezpieczenie  – korzystanie z wersji deweloperskiej WordPress pozwala na testowanie dowolnych zabezpieczeń witryny. W ten sposób możesz swobodnie wprowadzić zmiany mające na celu usunięcie luk bezpieczeństwa WordPress.

Jak stworzyć wersję stage WordPress?

Istnieje kila metod, które pozwalają w łatwy sposób stworzyć wersję deweloperską witryny WordPress. Warto wybrać taką metodę, która stworzy wersję testową w szybki i intuicyjny sposób. Ponadto zwróć uwagę, aby było możliwe późniejsze przenoszenie zmian dokonanych w wersji „stage” na wersję produkcyjną w łatwy i intuicyjny sposób.

Wybierz hosting dla WordPress, który zapewnia intuicyjne narzędzie do tworzenia i zarządzania wersjami deweloperskimi WordPress.

 1. Zaloguj się do panelu hostingu WordPress
 2. W lewym menu wybierz: WP Toolkit
  WP Toolkit w cPanel
 3. Na liście witryn WordPress wybierz witrynę, dla której chcesz stworzyć wersje deweloperską i naciśnij: Klonuj
  Klonowanie WordPress w WordPress Toolkit
 4. Określi adres URL pod jakim ma działać wersja deweloperska oraz lokalizację plików. Jako adres URL możesz kosnfigurować:
  • subdomenę – system automatycznie stworzy subdomenę dla domeny głównej witryny WordPress (np. staging.mojadomena.pl)
  • istniejącą domenę – możesz tutaj wybrać każdą domenę, która została wcześniej dodana do konta hostingowego

   Na potrzeby instrukcji korzystamy z ustawień domyślnych i użyjemy adresu w postaci staging.mojadomena.pl

 5. W miejscu tym możesz także określić nazwę bazy danych dla wersji testowej WordPress.
 6. Po określeniu parametrów naciśnij: Początek
  Tworzenie klona witryny WordPress
 7. Tworzenie wersji deweloperskiej WordPress jest w trakcie realizacji. Zobaczysz na ekranie informacje na temat postępu całej operacji.
  Klonowanie witryny WordPress w WP Toolkit
 8. To wszystko. Wersja testowa witryny WordPress została wykonana. Możesz nacisnąć przycisk: Zamknij
  Komunikat o stworzeniu wersji testowej WordPress

Inne metody tworzenia wersji deweloperskiej WordPress

Jeśli korzystasz z hostingu, który nie gwarantuje możliwości automatycznej i inteligentnej funkcji tworzenie środowisk deweloperskich witryn WordPress to zawsze możesz skorzystać z alternatywnych metod.

Kopia WordPress w autoinstalatorze

Autoinstalator to popularne narzędzie oferowane w wielu firmach. Pozwala ono także na wykonanie automatycznej kopii witryny WordPress, którą następnie możemy wykorzystywać jako wersja testowa.

Kopia zapasowa witryny WordPress

Wersja testowa WordPress to nic innego jak kopia wybranej strony WordPress działająca pod innym adresem URL. Możesz zatem z powodzeniem wykorzystać opcje wykonywania kopii zapasowej WordPress i w ten sposób stworzyć wersję deweloperską.

Dlaczego potwierdzenie odczytu e-mail nie działa w każdym programie?

Większość programów pocztowych i systemów Webmail, a także serwerów pocztowych, nie pozwala sprawdzić czy wiadomość e-mail wysłana do...

Panel WordPress wygląda na uszkodzony – brak motywu w wp-admin

Wyobraź sobie sytuację: właśnie ukończyłeś aktualizacje WordPress, ale gdy logujesz się do panelu administracyjnego (wp-admin), na ekranie...

Co to jest i do czego służy motyw potomny w WordPress?

WordPress to potężna platforma do tworzenia stron internetowych, która oferuje ogromną elastyczność podczas ich projektowania - m.in. dzięki...

Domeny, hosting, serwery VPS i poczta e-mail

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji.

Telefon

Kontakt w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00
Infolinia:
+48 71 715 27 24

Poczta

Kontakt mailowy w sprawie usług i zamówień

Czynne:
poniedziałek - niedziela
24h na dobę
Email:
bok@domenomania.pl